İçeriğe Yönlendir

Marmaris - Fethiye için Rota ve Otel Tavsiyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

O tarihte bu rotadaki tek hedef. Oraya varmak olmalı.
Kalabalık olacak. Acemi dolu olacak. Uykusuzlar olacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
On 06.04.2019 at 18:46, Okay Kaygusuz yazdı:

oralarda herbayram bulundum aracı park edecek yer yoktu gecen sene. heleki marmaris, fethiye ölü denize inen o yol üff cakılı arabayı taa tepeye bırakıp yayan gitmiştik.
salda gölünün bir ekşını yok duşlar epey uzak denize ben pek hazetmedim. sadece fotograf cekmelik yer :)

On 06.04.2019 at 20:44, Kürşat Gönüllü yazdı:

Ali Bey bu yolu devamlı yapıyorum.(En son Geçen hafta yaptım.)

A) Sapanca'ya kadar 17.5 Tl otooyol ücreti .Devamı ücretsiz.

B) Normalde trafik hiç yok sayılır ama siz bayram arefesinde geleceksiniz. Geceden çıkmayı diğerleri de düşünecektir. Maalesef yol, özellikle sizin şeritiniz yönünde kalabalık olabilir.

C) Bozuk yol yok ve çoğunlukla bölünmüş yol olacaksa da Burdur-Fethiye arasında kısım kısım tek şeritli olacak.

D) Salda gölü güzergah dışıdır.Istanbul'dan hareketle Adapazarı ve Burdur'a kadar tek dikkat edeceğiniz Tabela ANTALYA olmalı.Burdur geçişinde FETHİYE sağa döner dikkat. Navigasyona aldanıp bu anayoldan hiç sapmayınız lütfen, iyi yolculuklar.

Not: Bayramda Fethiye ama Özellikle Ölüdeniz kesimi ful araba olur.O açıklama zaten yukarda yapılmış. :)

https://www.google.com/maps/dir/40.9649806,29.321229/36.6589151,29.1332348/@40.4889717,29.4195008,8.99z/data=!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d30.3592662!2d40.7090772!3s0x14ccb1fb60cada6b:0xb41de0b4dbfde79a!1m0!3e0

On 06.04.2019 at 22:03, Mehmet Ozyurek yazdı:

O tarihte bu rotadaki tek hedef. Oraya varmak olmalı.
Kalabalık olacak. Acemi dolu olacak. Uykusuzlar olacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekurler. Otelim Hisarönü mevkiğinde. Otelin servisi varmış. Artık plaja onla inip çıkıcaz. Arabayıda gölgede 4 gün dinlendiririz. 

Teşekurler tekrar. Şimdi yeni bir sefer daha ortaya çıktı. Onun hakkında bilgi isteyecem. 

İzmir Tire'ye günübirlik gitmek gerekicek. Bana fikir verebilirmisiniz :(

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

https://www.google.com/maps/dir/40.9649806,29.321229/Tire,+İzmir/@39.6373921,27.8596047,7.49z/data=!4m34!4m33!1m25!3m4!1m2!1d29.4583296!2d40.8114284!3s0x14cb20dad5c6c8f9:0xd13ba9e2b656c592!3m4!1m2!1d29.5178165!2d40.7675118!3s0x14cb222cb5807e45:0x609f421216a66e1c!3m4!1m2!1d27.7571738!2d38.88096!3s0x14b9cf6d35e5196f:0x6b8e1469bbbfdf98!3m4!1m2!1d27.7127369!2d38.8343874!3s0x14b9c637bf0cfcbd:0xa0b5e34f8cbb737c!3m4!1m2!1d27.4255521!2d38.6209557!3s0x14b99c7200343aa7:0x7206450a6674452a!1m5!1m1!1s0x14b9235352856755:0x3583ac13954af135!2m2!1d27.731838!2d38.089478!3e0

En uygun güzergah Manisa İzmir üzeri derim.

Trafik, yolculuk saatine göre hareketli veya daha az olacaktır .

Körfez geçişi, zaman ve paraya göre size kalmış birşey (Feribot-köprü ya da karayolu (+80km))

Manisa izmir arasını ,yeni yapılan otoyola tercih ederim. İzmir-Tire 'yi Aydın otobanında Torbalı  çıkışından yapmanızı öneririm.Diğerleri ara yoldur aldanmayın.. İyi yolculuklar.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mustafa Karahan

Merhabalar tatilde genellikle yaz tatilinde farklı yerlere gitmeye çalışırım. Bu sene de Marmaris ya da Fethiye düşünüyorum. 

Planım şöyle 2 gün otelde kalıp ye iç denize gir çık kafa dağıt sonra 3 4 gün de kemer tarafında doğru araba ile giderek oralarda günübirlik pansiyon da kalıp tatili bitirmek. Hem deniz hem gezme hemde yeni yerler görmek bir arada oluyor. 

Kalacak yer gezecek yer yenecek yemek tavsiyelerinizi bekliyorum. Şu soğuk sıkıcı kış günlerinde yazı düşünüp içimiz ısınsın biraz 😊 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Memur iseniz, Adalet Bakanlığının Fethiye'de misafirhanesi mevcut. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Marmaris aşığıyım ben de, harika koylarına, güzel denizine doyum olmuyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mert Yeldan yazdı:

Hmm bunu bilmiyordum iyi oldu 😊 teşekkür ederim. 

Evren Erakçora yazdı:

Marmaris aşığıyım ben de, harika koylarına, güzel denizine doyum olmuyor.

Bir akrabam da öyle dedi bende bu yaz o tarafa gitmeye karar verdim 😊

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Monta verde gezmek in konumu uygun. Fiyatı da muhite göre uygun. Denize yürüme mesafesi değil. Tam pansiyon seçeneği de var. Ölü deniz , jip safari, saklıkent v.s. gezme seçeneği olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erhan Doruk yazdı:

Monta verde 

Yerin adı mı monta verde? 

Buhari Aygün yazdı:

Fethiyede ölü deniz yolu üstü polis evi var misafirhane düşünürseniz

Polis evinde kalmıştım daha önce memnunum. Yer olursa değerlendirebilirim teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mert Yeldan yazdı:

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Yeri güzel mi?

Ben de dsi’nin misafirhanesini tavsiye ederim. Konum olarak Fethiye’nin göbeğinde. Ama erken rezervasyon almıyorlar, yaz günü yer bulmak mümkün olmayabilir.

Gece serin yer istiyorsanız Fethiye’de Hisarönü ve Ovacık’ta klimasız rahat uyku çekebilirsiniz tavsiye edilir.

Marmaris’te polis evi çok güzel yerde. Ama Kemer’e doğru gidecekseniz bence Fethiye’de kalın. Marmaris ve Datça başka bir tatilin konusu olsun..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Emre Şimşek yazdı:

Gece serin yer istiyorsanız Fethiye’de Hisarönü ve Ovacık’ta klimasız rahat uyku çekebilirsiniz tavsiye edilir.

Marmaris’te polis evi çok güzel yerde. Ama Kemer’e doğru gidecekseniz bence Fethiye’de kalın. Marmaris ve Datça başka bir tatilin konusu olsun..

Yaz günü güzel uyku uyumak gibisi olmaz Hisarönü ve Ovacıka bakacağım teşekkür ederim. 

Datça aklımda yoktu aslında ama dediğiniz gibi marmaris ve Datça ayrıca gidilebilir 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

geçen sene Kervansaray Marmaris in fiyatları çok uygundu.

Denize uzak ancak herşey dahil, yeşillikler içinde, odaları geniş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fethiye de Güneş Otel de kalmıştım az biraz içerde denize 10 dakika. Apart veya otel idi şimdi ne durumda bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

marmarise giderseniz merkezde konaklayın

incekum çamlık köyü  boncuk koyu  kleopatra plajı amos kumlubük ve turunç bördübet selimiye köyü  mutlaka görülmesi gereken yerler 

datça tarafında palamutbükü 

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Marmaris ve çevresi gerçekten güzel. Merkezde Parkmar otel/apart otel tavsiye ederim. Marmariste gittiğim yerlerden gelmeseydim de olur dediğim yer olmadı daha. O kadar güzel 3-4 yıldır sürekli gidiyorum.

Serkan Karakoca yazdı:

incekum çamlık köyü  boncuk koyu  kleopatra plajı amos kumlubük ve turunç bördübet selimiye köyü  mutlaka görülmesi gereken yerler 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ahmet Çankaya yazdı:

geçen sene Kervansaray Marmaris in fiyatları çok uygundu.

Denize uzak ancak herşey dahil, yeşillikler içinde, odaları geniş...

Serkan Karakoca yazdı:

Her şey dahil olması çok önemli değil yemekleri güzel olsun temiz olsun yeterli. Alkol kullanmıyorum o yüzden her şey dahil hitap etmiyor bana 😊  tavsiye için teşekkür ederim 😊 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Marmaris ve çevresi gerçekten güzel. Merkezde Parkmar otel/apart otel tavsiye ederim. Marmariste gittiğim yerlerden gelmeseydim de olur dediğim yer olmadı daha. O kadar güzel 3-4 yıldır sürekli gidiyorum.

Ben daha önce gitmemiştim o yüzden bu sene düşünüyorum inşallah güzel bir tatil olur 😊

Serkan Karakoca yazdı:

Benim düşüncem de öyle oralara gidip çakılı kalmak yerine gezilecek yerleri görmek 😊 tavsiye için teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

6 sene önce datçada hayıtbükünde bir aile pansiyonunda kalmıştım. Sanırım gül pansiyondu adı. Emekli asker ve emekli öğretmen karı koca işletiyordu. Çok memnun kalmıştım. Ayrıca deniz çok berraktı. Deniz gözlüğü almadığım için çok pişman olmuştum. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Teşekkür ederim tavsiye için. Pansiyon tarzı yerlere yakın denizler temiz oluyor genelde bana hep öyle denk geldi ya da 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Her şey dahil olması çok önemli değil yemekleri güzel olsun temiz olsun yeterli. Alkol kullanmıyorum o yüzden her şey dahil hitap etmiyor bana 😊  tavsiye için teşekkür ederim 😊 

Ben daha önce gitmemiştim o yüzden bu sene düşünüyorum inşallah güzel bir tatil olur 😊

Benim düşüncem de öyle oralara gidip çakılı kalmak yerine gezilecek yerleri görmek 😊 tavsiye için teşekkür ederim 

ben yaklaşık 7 yıldır marmarise giderim yada yol uğratırım marmarisn içinde hiç denize girmedim iş icabı akdenizde gitmediğim yer kalmadı imkanım olsa direk bir yazlık alır iş kurar yerleşirim doğası denizi çok çok iyi dediğim yerlerin hatta çok bakir yerler mevcut burlara giderken yol üstlerinde ...hedefim allah uzun ömür verirse bir suv alıp arkaya bir karavan küçük dolaşmak ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Serkan Karakoca yazdı:

ben yaklaşık 7 yıldır marmarise giderim yada yol uğratırım marmarisn içinde hiç denize girmedim iş icabı akdenizde gitmediğim yer kalmadı imkanım olsa direk bir yazlık alır iş kurar yerleşirim doğası denizi çok çok iyi dediğim yerlerin hatta çok bakir yerler mevcut burlara giderken yol üstlerinde ...hedefim allah uzun ömür verirse bir suv alıp arkaya bir karavan küçük dolaşmak ...

Marmaris’te kötü diyeni görmedim bu da ilgimi çekiyor. Bir de her sene aynı yere gitmek mantıklı gelmiyor bana. Her sene başka yere gidip yeni yerler görmek daha güzel olur. 

Karavan işi çok güzel olur ama maddi şartlar el vermiyor bu genç yaşta. Belki emeklilik hayali olabilir 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...