İçeriğe Yönlendir

1.4 TDCI 68 HP Sorunlu Motor mu ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Ebrar Tüfek yazdı:

1.8 125 passat b5 güzel olur uzun yol için :)

1.8 T güzel olur esas uzun yol için :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

70bin di (190bin de sattim) ama aldığım adam "oynanmış olabilir" dedi. Motorunda problem olabilir demişti. Ustaya götürdüm. Durumu özetledi, bilerek aldım, yaptırdım.

Neler yapıldı ? BiyelKol yatakları, segmanlar vs yarim motor rektefiye dedikleri tüm parçaları degistirmistim.

Aracın fiyatının yüzde10 kadar bir masrafım olmuştu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tek sorunu sorunsuz olması 😀

Sıkılıp satıyorsun, bendeki şirket çıkması km düşürülmüş bir araçtı, 40k kullandım. Gerçek km'si belli değildi. 1 yaşında 180k da idi, tahminen toplamda 350k 400k civarı olduğunu hesap edersek, gerisini sen düşün.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Muhittin Kaplan yazdı:

70bin di (190bin de sattim) ama aldığım adam "oynanmış olabilir" dedi. Motorunda problem olabilir demişti. Ustaya götürdüm. Durumu özetledi, bilerek aldım, yaptırdım.

Neler yapıldı ? BiyelKol yatakları, segmanlar vs yarim motor rektefiye dedikleri tüm parçaları degistirmistim.

Aracın fiyatının yüzde10 kadar bir masrafım olmuştu.

Çok iyi, şuan çok daha fazla tutar heralde parçaları.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

1.8 T güzel olur esas uzun yol için :)

Muazzam, bir tek lpg kullanımı beni tedirgin ediyor turbo araçlarda. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bu motor sıkıntısız diye biliyorum LPG de.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bu motor sıkıntısız diye biliyorum LPG de.

Turbo lpg araç kullandım, basınç artınca lpg enjektörleri yetersiz kalıyordu sıfır atiker lpg kitini kendim taktırmıştım, rampa yukarı basınca ve ani hızlanmalarda yüksek devirde tekleme yapıyordu. 1.8 için yotum yapamıyorum tabi, benimki farklıydı. 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

2013 den beri kullanıyorum.Hiç sorunla karşılaşmadım. Tek yaşadığım sorun yağ soğutucusu patlamıştı. Oda sökünce baktıkki orijinal yag sogutucusu 12 yaşında olan araçta oda normal şuan tek sorunum amortisör onlarda orijinal en kısa sürede değişcem. Kısacası sorunsuz araçtır. Bakımı düzenli yapılırsa her araç sorunsuzdur aslında o ustaya denk gelen araç leşti sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gerçek bakım yapmayı bilmeyen ustalar sorunlu, 400 bindeki aracı 150 binde diye alırsan da ayrı sorun olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

PSA motoru PSA da güzel. Ama aynı paraya aldığın PSA da işte ne billim bir Ford değil :)

Ben memnunum . Yakıtı önemli idi benim için 5 litre civarı ile kasmadan geziyorum. 1.6 tdci olanı da vardı . O normal değildi. Mermiye kafa atarcasina geziyordum. Turbo ile ilgili turbo dahil her yeri patlattım. ( Turbo dizelde patlatma severiz o ayrı :P) bunun canı yok diye zaten performans iddiası yok. O yüzden sıkıntı yaşamadım şimdiye dek.

1.4 tdci da handikap Van da olması. Parçası zibil ama yan sanayi . Bakımı vs yan sanayi ile yapılan ne mazot bulsa koyulan bişi alırsan illa dert sahibi edecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bende çok uzun sure kullandım ne yağ ekledim ne su. Kronik olarak sadece enjektör oringleri zamanla yıpranıyor oda sesten hemen anlaşılıyor değiştirmesi kolay ve çok maliyetli değil.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

gerçek bakım yapmayı bilmeyen ustalar sorunlu, 400 bindeki aracı 150 binde diye alırsan da ayrı sorun olur

Muhtemel van alacağım için bu durumdan korkuyorum açıkcası, kesin net olarak km düşürülmüş olduğunu öğrenemezmiyiz ? 

Vasfi Gişten yazdı:

Bende çok uzun sure kullandım ne yağ ekledim ne su. Kronik olarak sadece enjektör oringleri zamanla yıpranıyor oda sesten hemen anlaşılıyor değiştirmesi kolay ve çok maliyetli değil.

Bayaa ucuzmuş ve çok rahat değiştiriliyormuş evet. O sorun bile sayılmaz. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bakımı vs yan sanayi ile yapılan ne mazot bulsa koyulan bişi alırsan illa dert sahibi edecektir.

Diyelim ki denk geldi, bu dert çok yorar mı yoksa ufak şeylerle kurtarırmıyız :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ayrıca ustan varsa intercooler yapılır  bı tik yazılım da açılır tatlı da olur

Ebrar Tüfek yazdı:

Muhtemel van alacağım için bu durumdan korkuyorum açıkcası, kesin net olarak km düşürülmüş olduğunu öğrenemezmiyiz ? 

Bayaa ucuzmuş ve çok rahat değiştiriliyormuş evet. O sorun bile sayılmaz. 

Diyelim ki denk geldi, bu dert çok yorar mı yoksa ufak şeylerle kurtarırmıyız :)

Sanayide yaşayan adamsın bı takım enjektör revizyon bı turbo. Motor içine giricek kadar kotu bişi almazsın heralde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ayrıca ustan varsa intercooler yapılır  bı tik yazılım da açılır tatlı da olur

Sanayide yaşayan adamsın bı takım enjektör revizyon bı turbo. Motor içine giricek kadar kotu bişi almazsın heralde :)

Yok ya zaten enjektörcü var, kapakçı var, 3 amcam motor ustası, arabaya bi dalıyorlar biri kompresyon ölçüyor biri enjektöre bakıyor diğeri alıp yola çıkıyor geliyor, tamam derlerse alıyorum :) ben kafamda kıyamet senaryosu kurdum komple motor falan :D ecutech samsun bayiisi öz abim gibi severim ufak bi soft yapar çiçek gibi olur. Sonradan cooler yapacak yer varmı ki fiesta van da. Aslında techturkey de biri yapmıştı diye hatırlıyorum ama.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

5.5lt takıcan cooleri büyük turboyla olursa

Az yaksın, şehir içinde iş görsün diye alınacak bir arabaya big turbo+cooler gereği yok. Aksiyon istesem 1.4 tdci almam zaten. O mondeo yazılım+egr iptal 180 190 hp civarı oluyor, şaka makinası. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Van alma. Van alacaksan çok el değişmemiş bı dti Corsa al. Kozmetik düzelt.  Çıtır bisiler yap sat . Tabi halen piyasası varsa. Bazen bir furya gelir onu denk getirirsen hem zevkli araban olir hemde satarken piyasası ve kârı

Ebrar Tüfek yazdı:

Az yaksın, şehir içinde iş görsün diye alınacak bir arabaya big turbo+cooler gereği yok. Aksiyon istesem 1.4 tdci almam zaten. O mondeo yazılım+egr iptal 180 190 hp civarı oluyor, şaka makinası. 

Mondeo hangi Mondeo düşünüyorsun. :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Peki :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Van alma. Van alacaksan çok el değişmemiş bı dti Corsa al. Kozmetik düzelt.  Çıtır bisiler yap sat . Tabi halen piyasası varsa. Bazen bir furya gelir onu denk getirirsen hem zevkli araban olir hemde satarken piyasası ve kârı

Mondeo hangi Mondeo düşünüyorsun. :)

1.7 çok hoşuma gidiyor ama ben o arabayı alırsam bağlatırım. Büyük enjektör ile kesicili yazılım yapsam bana yeter turbo büyütmeden. Ama işte ozaman şehir içi arabası kıvamından çıkıyor, ben o işe girdim çıkılmıyor içinden, şunuda yapayım bunu da yapayım turbo büyütelim enjektör atalım. Corsa van alırsam iş süre almaya kadar gider. :D bana aynı senin bindiğin gibi şehir içinde kullanmalık az yakan bi araba lazım 2. Araç olarak. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Biraz detay ver 😛

200-260 bin km arası mk4 titanium 2.0 tdci 140 lık manuel mondeo :) multivanı verirsem bütçeme göre üstüne eklediğim de 20 bin civarı kalıyor, o 20 kağıda fiesta van düşünüyorum işte :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fıesta Gulen yüz 1.4 fun bak. Temiz bulursan al geç. LPG ile şehir içinde mutlu eder. Ben alacaktım ne ara 35 lik oldum bilmiyom :) acil araç lazım dire aldım şükür pişman etmedi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fıesta Gulen yüz 1.4 fun bak. Temiz bulursan al geç. LPG ile şehir içinde mutlu eder. Ben alacaktım ne ara 35 lik oldum bilmiyom :) acil araç lazım dire aldım şükür pişman etmedi.

Sıfırlanmış multivanı satmaya değermi sence :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Sıfırlanmış multivanı satmaya değermi sence :)

Takaslariz Fiesta ile belki 😛 bı yerden beklentim var 😛

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Takaslariz Fiesta ile belki 😛 bı yerden beklentim var 😛

Senin fiesta bana pahalı gelir abi, mondeoya para kalmaz sendekini alırsam :) ha tabi 20 bin liraya verirsen sorun yok, jantlarını al, teneke+çıkma lastik getiririm gelirken :D

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

😛

Şaka bir yana, senin 3.7 de çok gözüm vardı :D sanayide çalışırken bitane crd motorlusu gelmişti bakım için, bi 50 metre kullanmıştım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...