İçeriğe Yönlendir

Focus II - Metalik Ses Sorunu

Hakkı Yıldırım

Recommended Posts

Hakkı Yıldırım

Arkadaşlar merhaba, özellikle motor soğukken gaza hafifçe dokunduğumda metalik bir titreşim sesi geliyor. Videoda sesi kaydetmeye çalıştım. Araç 2011 focus collection dizel

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

motor kaç kilometrede? ısıtma bujileri hiç değişti mi? duman atma var mı 

Yorum bağlantısı
Hakkı Yıldırım

156000 km, yaklasik iki sene once isitma bujileri degisti, duman atma yok

Bahadır Taşpolat yazdı:

motor kaç kilometrede? ısıtma bujileri hiç değişti mi? duman atma var mı 

156000 km, yaklasik iki sene once isitma bujileri degisti, duman atma yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

O zırıltı hemen hemen her dizel focusta var. Aracımız aynı, 2011 de sıfır aldığımdan da soğuk havalarda ilk çalıştırmadan gaza hafıf yüklenince vardı. Katalizör saplamalarından diyen de oldu farklı yerlerden diyende. Sonuç olarak bugüne kadar bir sıkıntı yaratmadı bana ben alıştım sese bence sizde alışın derim [emoji4]

Yorum bağlantısı
Hakkı Yıldırım
Serkan Gülderen yazdı:

O zırıltı hemen hemen her dizel focusta var. Aracımız aynı, 2011 de sıfır aldığımdan da soğuk havalarda ilk çalıştırmadan gaza hafıf yüklenince vardı. Katalizör saplamalarından diyen de oldu farklı yerlerden diyende. Sonuç olarak bugüne kadar bir sıkıntı yaratmadı bana ben alıştım sese bence sizde alışın derim emoji4.png

2016 dan beri kullaniyorum ben de, gercekten bir cok ziriltisina alistik artik bu arabanin, ancak bu bir kac ay oncesine kadar yoktu aracta, o yuzden biraz canimi sıkıyor. Sizde de birebir aynisi mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

video dan sesi tam alamadım zırıltı ve gaza basınca kelimelerini görünce direk bahsettiğim konu geldi aklıma oyüzden söyledim. en güzeli bir servise danışmak.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

2 ay boyunca bu sesin kaynağını aradım fakat bulamadım. Bi süre sonra ses azaldı üstüne düşmüyorum artık. Fakat citröen c4te aynı motorda yaşanan bir sorunla ilgili video buldum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakkı Yıldırım
Mustafa Şahin2 yazdı:

2 ay boyunca bu sesin kaynağını aradım fakat bulamadım. Bi süre sonra ses azaldı üstüne düşmüyorum artık. Fakat citröen c4te aynı motorda yaşanan bir sorunla ilgili video buldum.

Ben de duymamaya calisiyorum da, elden geldigi kadar tabi. Havalarin isinmasini bekliyorum :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...