İçeriğe Yönlendir

Taşınabilir Havya Yapımı

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

TS 100 birde 5s powerpack yaparsın ona 20v her yerde çalışır [emoji1] sh 72 de fakir ts100 ü oled ekransız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Cihat yazdı:

TS 100 birde 5s powerpack yaparsın ona 20v her yerde çalışır emoji1.png sh 72 de fakir ts100 ü oled ekransız

Çakması bile 1000 TL 😥

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mesela şöyle birşey buldum. Buna uç bulunur mu? 40 lira yazmış kargoyla 50 ye gelir.

b6e4415be34dc2752ae8b41f8d32f8bd.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

İlk taşınabilir havyam buydu powerbankle kullanıyordum. Ömrü çok kısa oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla bende çakmak gaz ile çalışan havaya var çok ama çok faydalı şu anda fiyatlar uçmuş durumda gerçi ama bilmeyenler için yazdım ☺️

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Valla bende çakmak gaz ile çalışan havaya var çok ama çok faydalı şu anda fiyatlar uçmuş durumda gerçi ama bilmeyenler için yazdım [emoji3526]
Bilemedim ki ne alsam. 350 liraya dremel purmuzlu olandan buldum.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Valla bende çakmak gaz ile çalışan havaya var çok ama çok faydalı şu anda fiyatlar uçmuş durumda gerçi ama bilmeyenler için yazdım emoji3526.png

Bilemedim ki ne alsam. 350 liraya dremel purmuzlu olandan buldum.

Hertürlü işini görür abi arada sırada kullanacaksan daha uygun olanını da alabilirsin abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aydın Sert yazdı:

Bende HEİFER var. 

2rioe43.png

Bende de bundan varda düğmeyi bırakınca ısınması sıkıntı ve uçları kalın.

Şöyle birşey denk geldi birde

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Aydın Sert yazdı:

Bende HEİFER var. 

2rioe43.png

Bunlar tabanca havya bunlar genelde kaba işler için kullanılan havya takımıdır. Havya uçlarının onlarca çeşidi var hangisi uygunsa onu kullanmak lazım. Bununla bir elektronik devreden lehim sökmeye kalksan söküm yapamazsın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal

TS100 hala çok pahalı. Taşıma derdi olmasa sıcak hava üflemeli tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kesinlikle üflemeli daha iyi ama portatif olmaması sorun oluyor.  Ali abi çakmak gazlı havyalar ciddi anlamda çok etkili ve iyi iş görüyor onlara yönlenmelisin bence.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Cihat

Ufak bir upgrade yaptım. 5v çıkışta olsun diye lm7805 koydum pilleri değiştirdim2a7eb1cc4a561bebb4e3d642adbebaa3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Linkteki de satılmış. Şundan aldım 140 lira kargo dahil. Kullanımını beğendim valla çok pratik. Kılıfı falan mevcut usb kablo çelik sarmal gibi birşey. İş bitince koy kutusuna.

https://tr.banggood.com/DAJ-K374-50W-Soldering-Iron-Lithium-Battery-USB-Charging-Wireless-High-Power-Portable-Welding-Tools-DIY-p-1777359.html?cur_warehouse=CN

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...