İçeriğe Yönlendir

Otomobilden Yola Düşen Çocuk Ölümden Döndü

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

Aman dikkat savrulduğu yer uçurum felan olabilirdi. Arabaya binince kapıları kilitlemek lazım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ayrıca kucakta çocuk taşımamak lazım. Koltuk ya da yükseltici olması emniyet kemeri düzenleyici kullanmak lazım. Kimse önemsemiyor bu söylediklerimi.

Kızım artık büyüdüğü için koltuğa sığmıyordu. Ben de koltuk yükseltici ve emniyet kemeri düzenleyici aldım. Öğretmen odasındaki arkadaşlar uzaylı gibi baktılar bana. Ne gerek var ben bu zamana kadar hiç koltuk almadım hiç te birşey olmadı gibi laflar ettiler. Ben de olursa bir kere olur onda da pişman olursunuz dedim. Ben önlem alıyorum dedim.

İnsanların bunlara ihtiyacının olduğunu anlaması için başına birşeyler gelmesi gerekiyor galiba.

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Gedik yazdı:

Öğretmen odasındaki arkadaşlar

Başkasına laf anlatmakla uğraşmayalım o zamana biz, Allah korusun bütün çocuklarımızı.

7 sene önce cybex sironaya 1000 tl verdiğimde ne enayiliğim kaldı ne zenginliğim. 2 sene kullandığı telefona o zaman 2000 TL verenlerden üstelik. 2. oğlum kullanıyor şuan, 7 sene kullanıldı, nasipse üçüncüde kullanır 😁

• Beğen 10
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dün akşam gördüm yüzü gözü kalmamıştır çocuğun.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Başkasına laf anlatmakla uğraşmayalım o zamana biz, Allah korusun bütün çocuklarımızı.

7 sene önce cybex sironaya 1000 tl verdiğimde ne enayiliğim kaldı ne zenginliğim. 2 sene kullandığı telefona o zaman 2000 TL verenlerden üstelik. 2. oğlum kullanıyor şuan, 7 sene kullanıldı, nasipse üçüncüde kullanır 😁

9-36 ay cybex candır :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Videoyu izleyememistim... Videonun her yeri ofsayt...

İçeriden dönülen viraj.

Arkadan gelen çocuğa çarpmasın diye şeridinde durması gerekirken yoldan çekilen Dacia...

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Burda 3 konu var ! birincisi çocuk kapıyı kendisimi açtı ?

ikincisi şahin doğan tarzı artık miyadını çoktan tamamlamış araçlarda virajlar da tümseklerde kapılar açılıyor  daha öncede oldu bebek puseti beraber düştü kavşakta.

üçüncüsü ise o çocuk neden tek başına kapı tarafında oturuyor ? Tek başına diyorum birisinin kucağında olsa düşmezdi bence

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Serkan Karakoca yazdı:

0-18 benim koltuk, ilk sahibi olan abisi Cybex Solution X2 IsoFix (15-36 Kg) a geçiş yaptı. 2. nuamrada büyüdü artık bir kademeatlayacakalr ama abiye yeni bir çözüm bulmam lazım, yükseltici bakacağım büyük ihtimal. (7 yaş 22 Kg)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yavruyu Allah korumuş, sorumsuz aile yüzünden çocuğun psikolojisi uzun bir süre düzelmeyecek. Bizim çocuk arkada tek başına kaldığında kemer bağlı olmazsa ortalığı velveleye veriyor.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Serkan Karakoca yazdı:

güzel güzel de diğer çocuk koltuklarıda koruyor yeterki çocuk bağlı olsun her türlü içinde tutar çocuğu , bende var alman malı unkapanından almıştım 5 sene önce 480 TL ye mükemmel 

e tabi şuan ne kadar bilemiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Akşam izledim ben de, Allah korumuş yine de. Arkadan gelenin yolun ortasında durup çocuğu korumasını bekledim ama düşünemedi.

Akşam diğer bir haberde de Taylandda turist minibüsü otobanda düz yolda birden bariyerlere daldı (sanırım sağ ön tekeri patladı) İçindeki insanlar patates gibi yola savruldu. Yani arkada kemer takmak sadece çocuklar için değil hepimiz için şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

bizlerde "arka koltukta emniyet kemerine gerek yok" algisi var ne yazik ki.. on koltuga ya da direksiyon basina oturdugumuzda kemer aklimiza geliyor.. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Daha sabah giderken arabanin ön camına yapışmış çocuk gördüm, nefesinden cam buhar yapmış yalayıp duruyordu camı :( araç bir fren yapsa allah bilir neler olur....arka kapıların çocuk kilitlerini mutlaka açarım başka çare yok...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Bozkurt yazdı:

nefesinden cam buhar yapmış yalayıp duruyordu camı

Bu çocuğu hiç arabaya bindirmemek lazım bence :D

recep+ivedik.png

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Chrysler zamanında Amerika'da deli bir tazminat ödemişti bagaj kilidi seyir halinde açılıp bir çocuğun ölümüne sebep olduğu için. Ancak araç kuş serisi olunca benim gözümde hep senelerce bu tekerlekli tabutları sattılar halada devam ediyor arızaları, yok ikiye bölünür yok F1 gibi parçalara ayrılır. Hala da ilanlarda neyse :) Yiğeni okuldan alıyorum bazen arka koltukta kemersiz oturmaz kendi takar. Şahin zaten full falso viraj arkadan gelen Dacia da öyle karşıdan araç gelse zincirleme kaza sonra trafik kazası yine bir aileyi hayattan kopardı manşet.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Sani Gerşon yazdı:

Bu çocuğu hiç arabaya bindirmemek lazım bence :D

recep+ivedik.png

receb neslinin son örneği, çocuklarımızı recepten uzak tutalım...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Öngür yazdı:

güzel güzel de diğer çocuk koltuklarıda koruyor yeterki çocuk bağlı olsun her türlü içinde tutar çocuğu , bende var alman malı unkapanından almıştım 5 sene önce 480 TL ye mükemmel 

e tabi şuan ne kadar bilemiyorum

O mantıkla araba da Logan falan üstü gereksiz gitsin, dursun yeter. Amacım polemik değil işin şakası :)

Güvenlik testlerinden geçen her koltuk yeterli tabiki.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

3,5 yaşındaki oğlum için Maxi Cosi Tobi 9-36 kullanıyorum. Koltuksuz bir yolculuk düşünemiyorum çocuk için:i-ih:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2 den fazla çocuk olunca işler değişiyor. Bende 3 tane var ama arabaya 2 koltuk sığıyor. Yanyana 3 koltuk sığan arabalardan da az kilometreli almak için en az 130 bin para gerek. 2 yıldır napsam ne alsam diye düşünüyorum ama henüz bir karar veremedim. Bu gidişle çocuklar büyüyecek ve koltuğa gerek kalmayacak😀 şaka bi yana Allah korusun bir kaza vs olursa pişmanlık fayda etmez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Çocuklarım için ekstra koltuk almadım ancak onları her zaman arka koltukta ve emniyet kemerleri bağlı olarak oturturum büyüğü pencere kenarına küçüğü ortaya ayrıca arka kapılarda çocuk kilidi açık olur. Bu yüzden hiç ön koltuğa oturmazlar hatta eşimi bile çocukların yanına oturturum öne geçmesini istemem. 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bazen huysuzluk yapıp oturmak istemiyor bebe koltuğuna.Sinir oluyorum o zaman :) 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mert Üçkaleler yazdı:

Bazen huysuzluk yapıp oturmak istemiyor bebe koltuğuna.Sinir oluyorum o zaman :) 

Ben bu durumda sen koltuğuna oturmazsan araba gitmez diyorum, o zaman paşa paşa geçiyor :D

Bir keresinde inat etti binmedi, hanımı uyardım çaktırmadan ve az hareket edip ani fren yaptım. Bak koltuğuna binmezsen böyle düşebilirsin dedim, o zaman da hemen atladı koltuğuna.

Deneme yanılma her zaman işe yaramıştır:seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabada biri kemer takmadıysa yürümüyorum ben.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Acaba bu olayla ilgili soruşturma açılmışmıdır. Hiç sanmam. Onca büyük insan var ve çocuk kapı kenarında helal olsun aileye. Çok etkilendim ve üzüldüm.:((

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Sırf çocuk koltukları sığsın, çocuklar rahat etsin diye araba değiştirdim. İki oğlumda koltuğa oturur oturmaz kemerlerini takarlar. Allah acılarını göstermesin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...