İçeriğe Yönlendir

Cam Motoru Tamiri

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Arabadan (1999 Civic) söktüğüm sağ arka cam motorunu tamir etmeye karar verdim. Nasılsa yenisini aldığım için bozma korkum yok. En küçük vidasına kadar söküp temizledim.

İçinden resmen çamur çıktı. Gres yağı sıkarak topladım. Fakat bir sorunla karşılaştım. Videodaki gibi motor kesik kesik çalışıyor. Verdiğim elektrik 12v led adaptöründen geliyor. Herhalde dc ama emin değilim.

c1d33404db66caa6d73118ba2c9e6e0d.jpg

649a6a488cb10d73d544554588c34b77.jpg20b624086d8d2d66061d2b93c78ae8bb.jpg

dde25a61e71f835025c41ead0882ace0.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Akım yetmiyor. Cam motorları iyi akım çeker 5a 12v bir adaptör ile çalışır muhtemel. Motorunuz tamir olmuş elinize sağlık

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tahir Ak yazdı:

Akım yetmiyor. Cam motorları iyi akım çeker 5a 12v bir adaptör ile çalışır muhtemel. Motorunuz tamir olmuş elinize sağlık

Hakikaten öyleymiş. Akülü arabanın şarj aleti çalıştırdı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Demek ki bazen korkmamak lazımmış, eline sağlık☺

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Toplamadan önce kollektörü de ince zımpara ile hafif zımparalayıp temizle Emre hocam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Arıkan yazdı:

Toplamadan önce kollektörü de ince zımpara ile hafif zımparalayıp temizle Emre hocam.

Onu youtube’dan görmüştüm bir daha yapayım garanti olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Cihat yazdı:

eline sağlık , kömürler ne alemdeydi

Sağolasın. 3 mm vardır kötü değildi. Acaba bulunur mu ki bunun kömürü.. Cumartesi resmini atarım

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Sağolasın. 3 mm vardır kötü değildi. Acaba bulunur mu ki bunun kömürü.. Cumartesi resmini atarım
Bulunurda senin o tarafta bulunur mu kolay bilmiyorum. Burda karaköyde filan var
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

Herhalde dc ama emin değilim.

dde25a61e71f835025c41ead0882ace0.jpg

Adaptör üzerinde çıkışın doğru akım olduğunu gösteren iki yer var. Birincisi 12 voltun sağındaki düz ve kesik kesik çizgi. İkincisi polarite tanımı, çıkış jakının dış kısmının eksi, iç kısmının artı olduğu yer.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Alternatif_akim_sembolu_Dogru_akim_sembo

bunu da öğrenmiş olduk.

Mehmet Cihat yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Bulunurda senin o tarafta bulunur mu kolay bilmiyorum. Burda karaköyde filan var

bi şekilde bulunması yeterli. Boşu boşuna değiştirdim cam motorunu:(

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Evde bu tarz işlemler için bilgisayar güç kaynağı-power suply bulundur ;) Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Metin Akbal yazdı:

Evde bu tarz işlemler için bilgisayar güç kaynağı-power suply bulundur ;) Kolay gelsin.

Dremeli sonunda aldım ama ona henüz sıra gelmedi. Şöyle 6v-24v arası ayarlanabilir bir şey olsa da akü falan da şarj etsem diye düşünmedim değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Evcin yazdı:

Eline sağlık arkadaşım.

Teşekkür ederim arkadaşım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alpay Sumer yazdı:

Tamirci oldu basimiza 😁

Saka saka eline saglik👍

Tavan arasında yangın çıkarmasam bari.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...