İçeriğe Yönlendir

Grand C-Max Titanium X 2013 Yağ Tavsiyesi

Mete Yaban

Recommended Posts

Mete Yaban

Merhabalar arkadaşlar yeni bir grand c max tit x almış bulunuyorum.sizden yag olarak ne kullanmamı tavsiye edersiniz birde sarf malzemeler orjinal mi olmalı (filtre) vb.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hayırlı olsun öncelikle yağ olarak castrol marka veya mobil öneririm. Parça olarak ise kesinlikle orjinalden uzaklaşmayın.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben 2013  c max aracimda bir kaç yıldır bosch marka filtre seti ve castrol magnetic 5/30  kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı uğurlu olsun aracınız. Güle güle kullanın. Belki biraz fiyatı fark eder ancak siz orjinal parçalarından asla şaşmayın. Sonradan sürprizlerle karşılaşmazsınız. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Öncelikle hayırlı olsun.

Ben birkaç ay önce 60.000 bakımında Castrol Edge Partiküllü 5W-30 yağ kullandım.

Tüm parçaları orijinal olarak yetkili satıcıdan aldım.

Tavsiyem bu yönde olur.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Hayırlı olsun.

Arkadasların da dediği gibi orijinal parcadan baskasını kullanmayın.

Servise gitmek şart değil, zaten garanti geçmiş.

İyi ustanızla , orijinal parçayla yılda bir kez (km. ye bağlı) bakım yaptınız mı problemsiz binersiniz.

Yağ olarak ben hep Fordun kendi önerdiği motocraft kullandım.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 1.6 ecoboost  benzinli ise aracınız liqui moly nin bu motor tipi için ürettiği 5w 20 yağı var onu tavsiye ederim kendi aracımda kullanıyorum. Castrol gibi sahtesi de bulunmuyor.Piyasadan filtre grubu alacaksanız dikkatli olun bildiğiniz yer varsa oradan alın çünkü kutusunu orjinali ile aynı yapıp sahtesini içine koyabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

Arkadaşlar sağolun teşekkürler ederim yanıtlarınız için sitelerde set halinde bakım setleri satılmakta orjinal diye yağı castrol start stop sarı etiketli tavsiye ettiler siz ne düşünürsünüz bulunduğum yerde araştırma yapıp size bildiririm arac şu anda 49 binde daha vaktim var 

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Motor nedir? 1.6 tdci mı?

Evet 1.6 tdci .bugün özel servisten orjinal parca olmak kaydıyla yağda castrol 5.30 fiyat 550 tl fiyat aldım 

tarihinde Mete Yaban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mete Yaban yazdı:

Evet 1.6 tdci .bugün özel servisten orjinal parca olmak kaydıyla yağda castrol 5.30 fiyat 550 tl fiyat aldım 

Doğru olanı yapmışsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...