İçeriğe Yönlendir

Dna Testi

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci

arkadaslar atalarimin kimler oldugunu ogrenmek icin dna test yaptirdim babam turkmenistandan gelmisiz sozu pek inandirici gelmedi turkler genelde cinliler kadar olmasada hafif cekik gozlu sakallari ya yarim cikar yada cikmaz vucutlari kilsizdir diye biliyorum ben tam tersiyim 

test te en cok garip buldugum %2.6 eskimo  dna sina sahip olmamdi bunun disinda %49 turkiye iran turkmenistan kazakistan ve ortadogu %48 avrupali (yunan italyan fransa almanya ) cikti 

e devlette 19 uncu yildan itibaren bulunan butun soyagacimiz turkce isme sahip (ahmet mehmet hasan huseyin ayse fatma gibi) simdi merak ettigim kim eskimo olabilir annemmi babammi

bu gibi testler hakkindaki dusunceleriniz neler varmi aranizda yaptiran?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasıl bir firma bu sonuçları veren? hangi ülkeden geliyor sonuçlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

myheritage diye bir firma dna abd ye gidip orda test ediyiyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Tufan Caliskan yazdı:

Bu testin fiyatı ne kadar?

50 €

Tahir Ak yazdı:

Bunu merak edip test ettirme kafası... Cidden ilginç...

insanoglu meraklidir bilmek ogrenmek ister bence gayet normal 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Soy testinden ziyade babalık testi yapan yerlerde acaip hikayeler çıkıyor. 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bunu merak etmek gayet normal. Bu iş için maddiyat durumuna göre para ayrılabilir. Ben merak ediyorum fakat 50 avro vermek önceliğim değil şu anda. Testlerin güvenilirliği hakkında bilgim yok ama şu videoyu bilirsiniz. İnsanlar ilginç tepkiler veriyorlardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yıllar önce de farklı gerekçe ile kanları topladı birisi, yurt dışına örnekler yolladı, şu an yargıda hesap veriyor da temkinli olmalı

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

amerikada kızıderilelere karşı ırkçılık yapan bir adamın testinde anne tarafı kızılderili çıkmıştı. yüzü görülmeye değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yıllar önce de farklı gerekçe ile kanları topladı birisi, yurt dışına örnekler yolladı, şu an yargıda hesap veriyor da temkinli olmalı

Hatta dönemin sağlık bakanı Durmuş, bu işte bit yeniği olduğunu söyleyerek itiraz etmişti olaya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Sonuçlar sanki ne şiş yansın ne kebap gibi geldi bana. Aynı numuneyi farklı kimlikle gönderip teyit etmek gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı numuneyi farklı kimlikle gönderip teyit etmek gerek. 

Kimlik gönderilmiyor bildiğim kadarı ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
cola yollayalım bakalım ne diyecekler [emoji4]

Hiç mi test etmiyorlar diyorsun. :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yarısı Türkiye iran özbekistan vs yarısı da avrupa

test yapılmasada istatistikçi olarak bu sonucu %98 güvenle tahmin ederdim😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Recep Selim Kaya yazdı:

Sonuçlar sanki ne şiş yansın ne kebap gibi geldi bana. Aynı numuneyi farklı kimlikle gönderip teyit etmek gerek. 

kimlik istemiyorlar kit halinde bir paket icersinde cok kucuk bir tup kucuk bir pamuk uzerine tukurup hazir adresi yazili zarfa koyup gonderiyorsun tup un uzerinde sifreli bir kod var o sifre ile bir hesap acip sonuclara bakabiliyorsunuz 

hanim icin yilbasi hediyesi olarak almistim birtanede kendime aldim hanimda  viking + ingiliz +ispanyol cikti

farkli ulkelerden 4. 5. nesil kuzenlerimiz cikti bu tur test yaptiran benimkiler turk vatandasi agirlikli

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Anadolu hep bir geçiş yeri olmuştur. Irkların,ve dillerin safiyetini korumaları için "coğrafi tecrit gerekir ki bozulmazsın". (İlber ortaylı) Türkler önce Moğollarla sonra Çinlilerle  etkileşmişler  sonra Mezopotamya  ve Anadolu.  Kaçınılmaz olarak buradaki diğer ırklarla etkileşim olmuş. Osmanlı imparatorluğunda ,zaten baskın  millet unsuru yok. Dolaysısıyla günümüz Türkiye'sin de, bozulmamış Mustafa'nın yazdığı gibi, çekik göz, çıkık elmacık kemiği ,seyrek sakal ve tüy azlığı olan    saf bir Türk ırkı özelliği  bulunması az. Bugün Türkmen, göçer gibi adlandırılan  yerleşimler de nispeten var. Türklerin çabuk örgütlenmesi, hemen devlet kurması gibi özellikler  bu coğrafya da kurucu olmalarına yol açmış. Nasıl ki Osmanlı kurucuları Kayı boyundan ise,  Anadolu   beyliklerinin çoğu  ve Safevi  hükümdarları ve yöneticileri de Türktür. Çoğu kimse, Yavuz sultan selimin savaştığı  İran hükümdarı  Şah İsmail'in  Türk olduğunu bilmez.   yine otluk belin de  Fatih'in savaştığı , Uzun Hasanın' da . Şimdi bazılarınız kızacak ama Osmanlının Türklüğü (saray da bozulmuşsa da) ,sadece Türkçe dilidir.Tabi sadece bizde deği,l saf ırk dünyada da nadirdir. Belki el değmemiş amazon ormanlarında ki kabileler ve biraz Avustralya oberjinleri. Çoğumuz aynı testi yaptırsak, yaklaşık aynı sonuç gelir. 

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Hatta dönemin sağlık bakanı Durmuş, bu işte bit yeniği olduğunu söyleyerek itiraz etmişti olaya.
Osman Durmuş.... Adam gibi yerli ve milli sağlık bakanıydı be!
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tahir Ak yazdı:

Osman Durmuş.... Adam gibi yerli ve milli sağlık bakanıydı be!

Bütün Gdo tohumlara aşılara yemlere karşı çıkan adam ne zaman bu konuyla ilgili kitap okusam karşımda Osman Durmuş gerçekten adam çok direnmiş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Tesla ile akraba çıkam başka bir şey istemem 

mangalın önemi demiş Tesla da

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bütün Gdo tohumlara aşılara yemlere karşı çıkan adam ne zaman bu konuyla ilgili kitap okusam karşımda Osman Durmuş gerçekten adam çok direnmiş.
17 ağustos depreminde yaptıklarını okumak lazım. Allah razı olsun ondan
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Verileriniz doğru. Eskimolarla ciddi akrabayız. Türkler kıllıdır çinden farkı da odur. Uygur türklerini inceleyin enteresandır

5261BDA2-5895-46FC-9B5C-537A97A62F8A.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Verileriniz doğru. Eskimolarla ciddi akrabayız. Türkler kıllıdır çinden farkı da odur. Uygur türklerini inceleyin enteresandır

Hocam Kızılderililerle akrabalığa ne diyorsunuz? Bering Boğazı donduğunda Asya'dan Amerika'ya geçenler olduğu söyleniyor. Ben akraba olduğumuza inananlardanım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...