İçeriğe Yönlendir

S-Max - Dizel Yakıt Filtre Kutusu

Muhammed Lütfullah Bozkurt

Recommended Posts

En son bakımda, mazot filtresini, kutu açılmadığı için değiştiremedik. Sanki kilitlenmiş oraya,  şimdide az az hava alıyor bir yerlerinden. İnternette baktığımda 400 civarı fiyatı var. Acaba bu filtreyi başka model bir filtre ile değiştirsek olur mu, hem daha kolay açılır hem hava olayını çözerim.

İzlediğim videolarda benim filtreye benzemiyor üstten vidalı kolayca açılabilen tipler var.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yağ filtresi olabilir mi bahsettiğiniz?

Sizdeki ürünün bir görselini vs görsek. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

71pdgBlhYIL._AC_SL1500_.jpgHocam görsel yükleyemedim fakat şimdi filtreyi söktüm. Alttan tahliyeyi açınca mavimsi şeffaf bir su çıktı. fakat ısıtma ile deniyorum hala çözemedim.

Markası Purflux FC582 google görsellerde mevcut. 

tarihinde Muhammed Lütfullah Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu açılmak üzere yapılmamış.. 

Bunu atıp yenisini alacaksınız.. 

Zaten öyle yapmıyor muyuz.. Komple değiştirmiyor muyuz.. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu açılmak üzere yapılmamış.. 

Bunu atıp yenisini alacaksınız.. 

Zaten öyle yapmıyor muyuz.. Komple değiştirmiyor muyuz.. 

mercedes dizelinde metal kaptan su sensörünü söküyorsunuz yeni metal filtreyi takıyorsunuz eski sensörü yerine oturtuyorsunuz. filtre MANN 100 küsür tl. sensör bozulursa 450 tl.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Focus 3 1.6 TDCi ‘de mazot filtresi bir bütün halinde değişti. S-Max ‘ta da benzerdir diye düşünüyorum. 

Düzeltme: Şimdi mann ‘dan kontrol ettim. S-Max için yağ filtresi gibi iç filtre mevcut. Aracın tam olarak model yılı, motor hacmi ve hp değeri ile kontrol edelim. Belki de alırken filtreyi yanlış seçtiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo komple atılır yenisi alınırdı.. 

Qashqai de öyle.. komple yenisi alınırdı. 

C5'i henüz bilmiyorum.. Bakımda değişti ama. Ben ilgilenemedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Recep Selim Kaya yazdı:

Focus 3 1.6 TDCi ‘de mazot filtresi bir bütün halinde değişti. S-Max ‘ta da benzerdir diye düşünüyorum. 

Düzeltme: Şimdi mann ‘dan kontrol ettim. S-Max için yağ filtresi gibi iç filtre mevcut. Aracın tam olarak model yılı, motor hacmi ve hp değeri ile kontrol edelim. Belki de alırken filtreyi yanlış seçtiniz. 

focus 3 1.6tdci içi değişiyor :)yalnız orj olanını alın taktırın zamazingo markaları alıp takmayın pegeout orjinali en ekonomik olup en kaliteli olanı...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Serkan Karakoca yazdı:

focus 3 1.6tdci içi değişiyor :)yalnız orj olanını alın taktırın zamazingo markaları alıp takmayın pegeout orjinali en ekonomik olup en kaliteli olanı...

Yakın zamanda bakım için aldığımız ürün şuydu.

https://urun.n11.com/yakit-filtresi/ford-focus-3-mazot-filtresi-16-tdci-2011-2018-mann-P306238583

Kutu içini açıp bakmadık ama.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
focus 3 1.6tdci içi değişiyor [emoji4]yalnız orj olanını alın taktırın zamazingo markaları alıp takmayın pegeout orjinali en ekonomik olup en kaliteli olanı...

Doğru yöndendirme.
Cmax için ben de pejo parçalarını uygun alıyordum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Daha önce sadece içi filtre değişmiş. kutusu 8 üretim filtre 2012 , direk kutu ile değişmiş olsa bakım maliyetleri yüksek olur.

Evet filtreyi kutusuyla yerinden çıkardım eve getirdim, ısıttım olmadı soguttum olmadı, en son 400 liraya alacaz mecbur, diyerek darbeli matkap elime alıp kırayım neden açılmıyor bakayım  derken darbenin titreşimini görünce açıldı. sanırım conta çok sıkıyor ondan dolayı açılmıyor.

Yakıt filtresini değiştirdikten sonra yağ filtresi de baya zor açıldı. metal olsa daha iyi olurmuş. 

Yakıt filtresi Pejo 407 Citroen c5 ile aynı, zaten motorda aynı, yağ filtresi transit ile aynı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammed Said ÖZER

Galaxy 2.0 tdci (2011) aracımda soğuk sabahlarda çalışma problemi başlamıştı. Havalar iyice soğuduğu bir gün sabah arabamı çalıştırdım ve 15-20 saniye olmadan motor durdu. Bir daha da çalışmadı.

Çekici ile özel servise götürdüm.

Yakıt pompasını temizlediklerini, hortumlarda kaçak olduğunu söylediler. Ama ertesi gün yine aynı şekilde araç çalışıp birden durdu.

Bu sefer mazot filtre kutusu kaçırıyor, değiştirelim dediler.

Meğer O ring yıpranmış, eskimiş kaçırıyormuş. İlk masraf boşa mı gitti bilmiyorum ama, filtre kutusunu değiştirmekten kurtuldum çok şükür.

Bu O ring mevzusunu elimin yettiği her forumda yazmayı düşünüyorum. Yazık, insanlar bu kadar basit bir arıza sebebiyle mağdur oluyorlar. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammed Said ÖZER yazdı:

Bu sefer mazot filtre kutusu kaçırıyor, değiştirelim dediler.

Meğer O ring yıpranmış, eskimiş kaçırıyormuş.

her tdci motorda basiti unuttu ustalar, koca kutunun neresi kaçıtıyor diye sormalı :) geçmiş iolsun

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Said ÖZER
Çağlar Bayur yazdı:

her tdci motorda basiti unuttu ustalar, koca kutunun neresi kaçıtıyor diye sormalı :) geçmiş iolsun

Teşekkür ederim Çağlar bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kerem ÇAĞATAY
Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

En son bakımda, mazot filtresini, kutu açılmadığı için değiştiremedik. Sanki kilitlenmiş oraya,  şimdide az az hava alıyor bir yerlerinden. İnternette baktığımda 400 civarı fiyatı var. Acaba bu filtreyi başka model bir filtre ile değiştirsek olur mu, hem daha kolay açılır hem hava olayını çözerim.

İzlediğim videolarda benim filtreye benzemiyor üstten vidalı kolayca açılabilen tipler var.

Sizden satın aldığım aracın yakıt filtresi sökülmeyen, komple değişmeli olan tipten. Aracın tüm bakımlarını yaptırdım. Ayrıca yap filtre kapağını da sıyrılmış olduğu için değiştim. Aracın çalışmasına etki eden olumsuz durum, yakıt filtresine giren hortumların arasındaki hava akışıdır. Hortumların tamirat ve değişimi aynı zamanda Filtre kutularının yenileri ile değişimi ile sorunu kökten çözmüş olduk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Kerem ÇAĞATAY yazdı:

Sizden satın aldığım aracın yakıt filtresi sökülmeyen, komple değişmeli olan tipten. Aracın tüm bakımlarını yaptırdım. Ayrıca yap filtre kapağını da sıyrılmış olduğu için değiştim. Aracın çalışmasına etki eden olumsuz durum, yakıt filtresine giren hortumların arasındaki hava akışıdır. Hortumların tamirat ve değişimi aynı zamanda Filtre kutularının yenileri ile değişimi ile sorunu kökten çözmüş olduk

Eskisinin yerine taktığınız yeni filtreyi burada paylaşabilir misiniz mümkünse. 

Yorum bağlantısı
Kerem ÇAĞATAY
Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

71pdgBlhYIL._AC_SL1500_.jpg

Ürünün 2 gün sonra araç üzerindeki fotoğrafını çekebilirim. Ama ürün görseldeki gibi. Ayrıca bir düzeltme yapayım, ben kutunun bağlantı yerleri hasarlı olduğu için kutuyla beraber değiştim. aslında bu kutu içerisindeki filtre ayrıca değişiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...