İçeriğe Yönlendir

Lastik Yanağında Oluşan Kesik

Emir YILDIRIM

Recommended Posts

Emir YILDIRIM

Merhaba arkadaslar size akil danismak istiyorum. Gecen sene aldigim kislik lastik (lassa) 1000 km bile yapamadan kaldirima lastigin carpmasi sonucu 2-2.5 mm derinliginde 2 cm eninde yanakda bir kesik olustu. Bugun 7-8 kadar lastikciye sordum sorun olmayacagini soylediler ama aklimda surekli dusunce olacak diger lastikler asinmadan tek lastik alarak kullanmali miyim yoksa bunla 5 sene idare etmeli miyim? Tesekkurler simdiden.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kesinlikle kullanmayın, daha bugün haberlerde ön tekerin patlaması sonucu kaç kişinin öldüğüne dair içerik vardı. İhmale gelmez ve telafisi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen ölçü olarak mantıklı bir ölçüdür. Diğer üçü daha fazla aşınmadan bir tane alın. 

Yama yapılacak, bu sefer de balans sorunu çıkacak. 

Ayrıca.. konuyu lastik bölümüne taşırız, bilginiz olsun.. Burası araçların tanıtıldığı bir bölüm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emir YILDIRIM
Metin Akbal yazdı:

Fotograf atsaniz?

Atamadim ki beceremedim nereden atildigini

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu konuda nasil yapacaginiz anlatiliyor.

Emir YILDIRIM yazdı:

Atamadim ki beceremedim nereden atildigini

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emir YILDIRIM yazdı:

Merhaba arkadaslar size akil danismak istiyorum. Gecen sene aldigim kislik lastik (lassa) 1000 km bile yapamadan kaldirima lastigin carpmasi sonucu 2-2.5 mm derinliginde 2 cm eninde yanakda bir kesik olustu. Bugun 7-8 kadar lastikciye sordum sorun olmayacagini soylediler ama aklimda surekli dusunce olacak diger lastikler asinmadan tek lastik alarak kullanmali miyim yoksa bunla 5 sene idare etmeli miyim? Tesekkurler simdiden.

lastik delinmediyse sıcak yama ile tamir olur. bir tarihte yokohama lastik almıştım. evin önünde park ederken lastiği tırtıklı kaldırım taşına sürttüm, kenarını yırttım. lasitk 50 km de bile değildi. lastiğin tam yanağında yara oluştu. bu lastiğe sıcak yama yaptırıp arka tekerde 30 bin km kullanmıştım. diyeceğim şu, yama yapıp para kazanacak olan adam, bu olmaz diyorsa olmaz gerçekten. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Merhabalar, aynı sıkıntıyı bende yaşadım sizin ustanın dediği gibi bir şey olmaz henüz keten e kadar gelmemiş dedi ama ben yinede içeriden tam yaralı kısmın üzerine bir tamir kiti yapıştırttım şu ana kadar bir problem olmadı şükür, sıcak kaplama yapan bir yer bulsam bende bir üstteki mesajda Doğan beyin dediği gibi dıştan bir sıcak yama yaptıracağım. Geçmiş olsun tekrar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen ölçü olarak mantıklı bir ölçüdür. Diğer üçü daha fazla aşınmadan bir tane alın. 

Yama yapılacak, bu sefer de balans sorunu çıkacak. 

Ayrıca.. konuyu lastik bölümüne taşırız, bilginiz olsun.. Burası araçların tanıtıldığı bir bölüm. 

balans sorunu olmuyor. zaten kaç gram ki konan kauçuk?. 10 15?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benimde önde iken kaldırıma vurdum arabayı yarılmasada yırtıldı arkaya aldım 2 yıl öyle bindim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir YILDIRIM
Metin Akbal yazdı:

Arkadaslar bugunde gittim ama lastik bulamadim ayni olcude yada adamlar takimlarini bozmak istemiyor arka lastige takicam artik 90-100 km/h gecmemeye gayret gosterecem ve virajlara mumkun mertebe kontrollu girecem Bu yaziyi yazarken trafik polisi geldi istasyona ona resimleri gosterdim falan arkaya tak sikinti olmaz dedi 5 sene iyi kotu dikkatli bir sekilde kullanmayi dusunuyorum hepinize tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Arkadaslar bugunde gittim ama lastik bulamadim ayni olcude yada adamlar takimlarini bozmak istemiyor arka lastige takicam artik 90-100 km/h gecmemeye gayret gosterecem ve virajlara mumkun mertebe kontrollu girecem Bu yaziyi yazarken trafik polisi geldi istasyona ona resimleri gosterdim falan arkaya tak sikinti olmaz dedi 5 sene iyi kotu dikkatli bir sekilde kullanmayi dusunuyorum hepinize tesekkurler.
Netten çıkma veya sıfır tek lastik bulunabilir 90 100 km az değil kafanız rahat olur
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...