İçeriğe Yönlendir

Mercedes C180 - Durmaya Yakın Titreme

Macit Aliyev

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Adaptasyondan sonra titreme geçti. Yorum yapan yardımı geçen herkese teşekkürler.

demekki adaptasyon yaiklmaz ise adapte olup eski yaga gore calismasi, belli bir yol yapmayi gerektiriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

demekki adaptasyon yaiklmaz ise adapte olup eski yaga gore calismasi, belli bir yol yapmayi gerektiriyor.

Aynen abi belirli süre bu şekilde devam edip belki adapte olacaktı. İşlemi hızlandırdık.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Ben de bu adaptasyonu yapmayı düşünüyordum ama çalışan aleti kurcalamamak lazım diye vazgeçmiştim[emoji3]
2-3 ay geç vites yükseltti dsg ye kıyasla ama sonra gerçekten sürücüye adapte oldu daha erken yapıyor geçişleri.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

siz mi yaptınız yaptırdınız mı adaptasyonu.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Okay Kaygusuz yazdı:

Diğer markaları bilmiyorum ama mercedeste kendin yapabiliyorsun. Ben kendim yaptım Furkan abinin yukarıda yazdığı gibi

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mais Jannataliyev yazdı:

Diğer markaları bilmiyorum ama mercedeste kendin yapabiliyorsun. Ben kendim yaptım Furkan abinin yukarıda yazdığı gibi

cok iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aslında adaptasyon değil de, sıfırlama bu.  Factory settings. Baştan öğrenecek şimdi. Ben de yaptım akşam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Önder Özcan yazdı:
Aslında adaptasyon değil de, sıfırlama bu.  Factory settings. Baştan öğrenecek şimdi. Ben de yaptım akşam.

Soğukken hafif titreme var yapsam mı bende? Faydası olur mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Engin Deniz yazdı:

Engin denemekten zarar gelmez. Bunun bir sakıncası yok, muhtemelen faydasını görürsün. Titreme geçer mi bilmem ama zarar vermez.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mais Jannataliyev yazdı:

Adaptasyondan sonra titreme geçti. Yorum yapan yardımı geçen herkese teşekkürler.

Çok sevindim :)

Önder Özcan yazdı:

Okay Kaygusuz yazdı:

Adaptasyon dediğim, sürücüye yeniden adapte oluyor şanzıman :)

Yeni takılan parçanın daptasyonu değil kastettiğim ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Engin Deniz yazdı:
Önder Özcan yazdı:

Deneyebilirisiz hiç bir sıkıntı yaşatmaz. Fakat şanzıman yağını değiştirmediyseniz veya aracı yeni almadıysanız bence başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mais Jannataliyev yazdı:

Deneyebilirisiz hiç bir sıkıntı yaşatmaz. Fakat şanzıman yağını değiştirmediyseniz veya aracı yeni almadıysanız bence başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. 

Aracı yeni aldı, aldığı Kamil amca arabayı çok sakin kullanıyordu, Engin hocam sana ayak uyduramamıştır o :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Aracı yeni aldı, aldığı Kamil amca arabayı çok sakin kullanıyordu, Engin hocam sana ayak uyduramamıştır o [emoji3] 
Yok valla bende parmak ucuyla basıyorum gaza [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mais Jannataliyev yazdı:

Demek ki tam otomatikte de adaptasyon varmış.. bunu da öğrenmiş olduk. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

Elektronik gaz kelebeği olan yeni araçlarda çoğunda var.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abicim, Jatco için öğrenen şanzıman deniyor ya, bu da öyle. Yukardaki işlemi yapınca biz şanzımanı resetliyoruz, akabinde kullandıkça o öğrenmeye (adaptasyon) başlıyor. Bu işlem reset.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hatta bazı yerlerde şöyle bişeyler de okudum bu işlemi yaptıktan sonra aracı normal birşekilde kullanmak lazım sizin sürüş tarzınıza göre vites geçiş aralığını benimsiyor. 30-40 km kullanmak gerekir diye okuduydum.

Önder Özcan yazdı:

Sende var mı abi bir değişiklik? bir farkını hissettin mi?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mais Jannataliyev yazdı:

Hatta bazı yerlerde şöyle bişeyler de okudum bu işlemi yaptıktan sonra aracı normal birşekilde kullanmak lazım sizin sürüş tarzınıza göre vites geçiş aralığını benimsiyor. 30-40 km kullanmak gerekir diye okuduydum.

Benim bir sıkıntım yoktu, kış moduna göre ayarlasın diye resetledim. (kışın kullanım tarzımız değişiyordur illa ki) :) Fark varsa ancak haftasonu anlayabilirim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Abicim, Jatco için öğrenen şanzıman deniyor ya, bu da öyle. Yukardaki işlemi yapınca biz şanzımanı resetliyoruz, akabinde kullandıkça o öğrenmeye (adaptasyon) başlıyor. Bu işlem reset.

Saçlarımı yoldurtmayın bana mercedes bu, yazamayınca yukardakini yazmışsın abi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Jettaya servısde  yazılım sonrası  sürüş halınde yapılmısdı adaptasyon geri vitesde hafif kalmısdı 100 km falan sürünce o titremede gitmişdi biraz aracı kullanın gitmesse sonra kurcalayın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mais Jannataliyev yazdı:

Az önce aracı kullanma fırsatı buldum. Yola çıktım vites o kadar değişikti ki. Önce biraz salladı, sonra düşük viteste gitti, vites yükseltmedi,100 e çıktım 5 lemedi. Çevreyolunda 10 dk, sonra caddede 10 daha sürünce toparladı. :D   Gittim, eve dönerken çok daha iyiydi. Eski haline döner, biraz daha kullanayım da .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Az önce aracı kullanma fırsatı buldum. Yola çıktım vites o kadar değişikti ki. Önce biraz salladı, sonra düşük viteste gitti, vites yükseltmedi,100 e çıktım 5 lemedi. Çevreyolunda 10 dk, sonra caddede 10 daha sürünce toparladı. :D   Gittim, eve dönerken çok daha iyiydi. Eski haline döner, biraz daha kullanayım da .

pedal booster tak geç. benim başlıkta var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...