İçeriğe Yönlendir

2015 Fiesta Far ve Yağmur Sensörü Montajı

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar öncelikle herkese, 2015 model trend-x fiestamda tavandaki lambayı çıkarttığımda boş bir soket gördüm diğer soketlere bantlı. Sonradan bu soketin yağmur sensörü için olabileceği fikri aklıma geldi ama emin değilim. Gelelim soruma, bu araca far ve yağmur sensörü takılır mı? Ya da en basit ve ucuz şekilde nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tavan lambanız tek ampül ise 3 ampullü, submarin aydınlatmalı falan versiyonu varsa onun için de olabilir. Far ve yağmur sensörü için ön camı değiştirilmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhabalar öncelikle herkese, 2015 model trend-x fiestamda tavandaki lambayı çıkarttığımda boş bir soket gördüm diğer soketlere bantlı. Sonradan bu soketin yağmur sensörü için olabileceği fikri aklıma geldi ama emin değilim. Gelelim soruma, bu araca far ve yağmur sensörü takılır mı? Ya da en basit ve ucuz şekilde nasıl olur?

Far sensör için ekstra far anahtarı da gerekecek. Yağmur sensör ü için de ayna altına cama yapışık bir sensör bence maliyetli olur. Cam değişiminde bile bazen randıman alınamıyor orijinalde bile olsa. Sonradan eklenirse ne kadar verimli olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tavan lambanız tek ampül ise 3 ampullü, submarin aydınlatmalı falan versiyonu varsa onun için de olabilir. Far ve yağmur sensörü için ön camı değiştirilmeniz gerekir.

Kablonun soketi farklı ve gördüğüm kadarı ile sensörün soketine uyuyor gibi. Tavan lambası tek ampullü de olsa içinde 2 adet soket takılı. Ön cam için far sensörü montajının yapılması bakımından yapıştırılacak bölgeye sticker mevcut. O şekilde değişimsiz yapanlar var başka araçlarda. 

Çağatay Kılınç yazdı:

Far sensör için ekstra far anahtarı da gerekecek. Yağmur sensör ü için de ayna altına cama yapışık bir sensör bence maliyetli olur. Cam değişiminde bile bazen randıman alınamıyor orijinalde bile olsa. Sonradan eklenirse ne kadar verimli olur bilemiyorum.

Far anahtarını değiştiririm o sıkıntı değil, elimdekini verip ufak bir farkla sensörlü olanı alırım. Tek sıkıntı sadece sensör ve anahtar mı lazım onu kestiremiyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Soket fotoğrafını yüklerseniz yorum yapabiliriz.
Submarine led var titanyumlarda, onda 3 soket oluyor, kırmızı ledler için. Soket o olabilir.

Yağmur sensörü için ise cam değişmeli, fiesta'da ne yazık ki üzerine yapıştırma hoş durmuyor, randıman vermiyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Soket fotoğrafını yüklerseniz yorum yapabiliriz.
Submarine led var titanyumlarda, onda 3 soket oluyor, kırmızı ledler için. Soket o olabilir.

Yağmur sensörü için ise cam değişmeli, fiesta'da ne yazık ki üzerine yapıştırma hoş durmuyor, randıman vermiyor.

Merakımdan denedim yağmur sensörünü aktifleştirince elektrik geliyor oraya. Sensörün kablosuymuş yani. 

Bahsettiğim yapıştırma orjinaldeki gibi siyah damalı kısımı oluşturuyor. Hava bırakmadan yapıştırılırsa görüntüsü kötü değil gibi. Tek sorun gerekli parçaları tedarik etmek. Sadece sensörle olmuyor kablo kapakları da lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...