İçeriğe Yönlendir

Toyota’dan Rekor Geri Çağırma

Ersev Kaya

Recommended Posts

Ersev Kaya

Gazete haberi şu şekilde.

Japon otomotiv devi Toyota dünya genelinde tam 3.4 milyon aracını geri çağırdığını duyurdu! Bu eylemin nedeni ise otomobillerde kullanılan hava yastıklarının elektronik bir sebepten dolayı kaza anında açılamayabilir olması.

Toyota’nın 3.4 milyon aracının elektronik bir arızadan dolayı hava yastıklarının açılmayacağı ve bu sebepten ötürü de geri çağrılacağı duyuruldu.
Geri çağırmaya konu olan araçların 2.9 milyon adedi Amerika’da yer alıyor. 2011-2019 model yıllarında olan Corolla, 2011-2013 Matrix, 2012-2018 Avalon ve 2013-2018 Avalon hibrit araçlar raporda yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Geçen sene airbag fişekleri için geri çağırdılar, kayınpederin corollayı. Bi dikiş tutmadı şu Toyota. 😃

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Bacanağımın Toyota Yaris aracını bakıma götürdüğümüzde dediğiniz olayı anlattılar. Ücretsiz değişim yaptılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

toyota ya ayıp çok net. hersene benzer bir konuda 2 3 milyon aracını geri çağırıyor haberi yapılıyor. geneli airbag vs başlıklı

ben söyliyim abd de bozuk olan mümkün değil Türkiyede sağlam olamaz

Dogan Arsiray yazdı:

dirençle kandırmışlar.

beklerim :D yazılımla egzoz muaynesinden geçirdi adamlar bildiğin süper bir dünya :D  

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Amerika sağlam devlet adamın nefesini keser[emoji3] ama diğer devletlerden korkusu olmadığı için sallar veya soket,direnç idare ettirir. Sorun olarak görmez diğer devletleri nasıl olsa rakamlar açıklanır ve satış patlaması yapar. Alan vatandaş da ortağı olur ve canı kanı pahasına toyotayı savunur... Böyle sürüp gider bu hikayeler.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
Gencay Bengli yazdı:

Bacanağımın Toyota Yaris aracını bakıma götürdüğümüzde dediğiniz olayı anlattılar. Ücretsiz değişim yaptılar.

Benzer şekilde bizim yariste de direksiyon kısmında işlem yapıldı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Toyota yakında otonom sürüşe geçer. Araçlar otomatik servise gider. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Dogan Arsiray yazdı:

dirençle kandırmışlar.

Tarcanlar ekspertiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mehmet Yeter yazdı:

Tarcanlar ekspertiz. 

Aracımız bize sadece sol ön çamurluk boyalı denilerek getirildi...🤪🤪🤪

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Osman Yücel Çetin yazdı:

Aracımız bize sadece sol ön çamurluk boyalı denilerek getirildi...🤪🤪🤪

Muş tan dan mesela.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hiç inandırıcı değil o expertiz videoları.

pert arabaları getirip video çekiyorlar gibi hissediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

özellikle pert edip toplayıp çekiyorlardır belki. hepsi sıfır satışlarını arttırmak için gölge güçlerin oyunu. hatta adamlar direnç firmalarına ve youtube e ortak olmuşlar.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

özellikle pert edip toplayıp çekiyorlardır belki. hepsi sıfır satışlarını arttırmak için gölge güçlerin oyunu. hatta adamlar direnç firmalarına ve youtube e ortak olmuşlar.

birileri bizi gözetliyor

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İnsan bi gün de çay içmeye geri çağırır. Varsa yoksa airbag, emniyet kemeri, gaz pedalı.

Şaka bi yana ücretsiz yapıyor olmalı çok güzel. Amerika'yı tebrik ederim. Ayrıca öbür arkadaşları da tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Ali Gök yazdı:

hiç inandırıcı değil o expertiz videoları.

pert arabaları getirip video çekiyorlar gibi hissediyorum.

Sadece bu tarz arabaların videosu yayınlandığı için de bu algı oluşabilir. Yalansız dolansız aracın videosunu çekmek de mantıksız zaten. Adama günde 50 araba geliryorsa bundan 1-2 tanesi hileli çıkar onun da videosunu çeker. Örnek veriyorum, bakın bu aracımız sağ kapı değişen sol kapı boyalı diye geldi ve sağ kapı değişen sol kapı boyalı çıktı, araç denildiği gibi çıktı tarzında bir video saçma olur. Pert araçları nasıl toplamışlar, ne gibi durumlarda bunlar anlaşılır odaklı video çekiyorlar çoğunlukla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eray Çalışkan yazdı:

Sadece bu tarz arabaların videosu yayınlandığı için de bu algı oluşabilir. Yalansız dolansız aracın videosunu çekmek de mantıksız zaten. Adama günde 50 araba geliryorsa bundan 1-2 tanesi hileli çıkar onun da videosunu çeker. Örnek veriyorum, bakın bu aracımız sağ kapı değişen sol kapı boyalı diye geldi ve sağ kapı değişen sol kapı boyalı çıktı, araç denildiği gibi çıktı tarzında bir video saçma olur. Pert araçları nasıl toplamışlar, ne gibi durumlarda bunlar anlaşılır odaklı video çekiyorlar çoğunlukla.

Valla pert araba 2 clio 2 saatte satıldı alayım dedım alamadım bile 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Erkan Işık yazdı:

Valla pert araba 2 clio 2 saatte satıldı alayım dedım alamadım bile 

pert almakta sıkıntı yok zaten. sıkıntı pert arabayı adamlara sağlam diye satmaları. pert olduğunu ve kazasının ne olduğunu bildikten sonra pert araç her türlü gider

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...