İçeriğe Yönlendir

2005 C Max TDCI Debriyaj Problemi

Gökhan Avdan

Recommended Posts

Gökhan Avdan

Merhaba arkadaşlar 2005 model  Cmax ghia tdi  aracim ilk aldığımda debriyaj yukarıda kavrıyordu ve kalkış esnasında araç titreyerek kalkıyordu sonrasında ustam ile konuştuk ve sachs marka baskı balata, debriyaj bilyası ve şanzıman yağı değişimi yaptık. İlk zamanlar  aracın kavrama noktası normale döndü kalkışlarda titreme ortadan kalktı herşey düzeldi derken ilk zamanki haline döndü. Debriyaj yukarıda kavrıyor kalkışlarda titreme yapıyor rampada el freni olmadan çok geri kaçırıyor ve kalkış mümkün olmuyor.Kimi üst merkez diyor kimi havasını alamamışlardır diyor basından geçen veya yaptıran varmı degerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

baskı balata değiştirirken volant değiştirdiniz mi ? Yukarıda kavramayla alakası olup olmadığı bilmiyorum ama kalkışta tekleme veya titreşimin volant veya motor takozundan olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Gökhan Avdan

volantı degiştirmeye gerek olmadıgını söyledi usta değiştirmedik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Ben hepsini birden değişmiştim bu yüzden böyle bir problemle karşılaşmadım. Bir de volant veya baskı balata kilitlemiş olabilir diye fikir yürütüyorum çünkü aracı aldığımı ikinci haftası ustaya değiştirelim dedim ustam bana hangisi olduğunu hatırlamıyorum ama ikisinden birininin kilitlendiğini söylemişti. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Volant olmuş 2 bin tl :( keşke değiştirseydiniz

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

motoru stop ederken sallantı var mı ?

O stop ederken ki sarsıntı volan değişince geçse keşke Çağlar bey, benim geçmedi maalesef.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

O stop ederken ki sarsıntı volan değişince geçse keşke Çağlar bey, benim geçmedi maalesef.

yapılan işlem ne idi?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Baskısı, balata, volan, şanzıman yağı ve alt takozu değişti, stop ederken sallanıyor hala.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Baskısı, balata, volan, şanzıman yağı ve alt takozu değişti, stop ederken sallanıyor hala.

Motor üst takozundan yapıyor sanırım. Bende değiştireceğim en kısa sürede. Oem 400-450tl gibi bir fiyat

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Şahin2 yazdı:

Motor üst takozundan yapıyor sanırım. Bende değiştireceğim en kısa sürede. Oem 400-450tl gibi bir fiyat

Emin olsam hemen değiştiririm, çok rahatsız edici bir sallantı. Değişim yapan usta sağlam dedi. Diğer iki takoz değişti bence 10 senede bunun sağlam sağlaması normal değil ama bilemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

bir motor kulağı kalmış aslında ilk ona bakılmalı. şanzıman takozu orjinal parça mı

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Motor kulağı 2 sene önce değişti, tek kalan şanzıman üst kulağı aslında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...