İçeriğe Yönlendir

Conta Degisti Antifriz Komple Degisti Mi?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Meraba, ust kapak contasi gibi bircok sey degisti blok acildi ve etrafindaki suyuda degistik sorum su radyator hortumunu ve diger butun termostat dahil actik ve su geldi, sormak istedigim tekrar saf su koyup arabayi biraz surup motoru topladiktan sonra mi antifrizi koyayim yoksa gerek yok mu 

cunku ustaya boyle desen anlamaz ne gerek var der olay olur yani yada antifire tepeden koyup altindan mi akitsam sadece  yoksa bunlara gerek yok mu nasil bir yol izliyim sizce

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba bu işlemler yanlış hatırlamıyorsam Citroen C4'e yapılmıştı?

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

hiçbir zaman antifirizsiz su dolaşmaz motorda.

ben pegaout a acmisim ya cok pardon dedim ayni arabalar ondan

caglar abi bi 20 dk falan dolassa sirkulasyon icin saf su olmaz mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tulak Akan yazdı:

ben pegaout a acmisim ya cok pardon dedim ayni arabalar ondan

caglar abi bi 20 dk falan dolassa sirkulasyon icin saf su olmaz mi ?

gereksiz yani hedef nedir?

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

gereksiz yani hedef nedir?

arac aracta pembe var ama ben inorganik koyucam yani yesil biz motor blogunun icindekini aldik radyator ve termostatida aldik faakt icinde kalan tortu ve diger pembe antifrizi diyorum ki acaba ustaya sadece saf su koydurup biraz surup sonra yesil ile komple mi degistirsem . yani saglama alsam boyle herhangi bir zarari olur mu

pembe ile yesili karistirmak cok zararli diyolar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kalıntı deneblir ancak ona,

karışma denen var olansu içine, mesela eksilmiş %70 mevcutlu içine 1 lt koymak mesela...

Ben olsam hazır motor bu kadar dağılmış tolanıyorsa susuz soğutma sıvısı denen Evans koyardım ayrı mesele. pahalıdır ama fırsattır.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

karışma denen var olansu içine, mesela eksilmiş %70 mevcutlu içine 1 lt koymak mesela...

Ben olsam hazır motor bu kadar dağılmış tolanıyorsa susuz soğutma sıvısı denen Evans koyardım ayrı mesele. pahalıdır ama fırsattır.

abi bide onu sorucaktim sana , hazir antifrizler var su koyulmuyor direk 5 litreyi dokuyosun bendekide yesil buldum bitane , direk bunu koysam olur demi

caglar abi son olarak, uste dedigim bolgelerin disinda baska bir yerde su kalmis olabilir mi, yoksa direk susuz antifrizi kouiyim mi ?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Çaglar abi bu evans sıvısı nedir açarmısın aydınlatırmısın bizi antifirizden farkı nedir eksisi artısı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Antifriz su ile karışıtırılıyor , diğeri tek başına konan bir ürün, ssusuz gliserin bazlı denir, su içermeyen daha yüksek derecede kaynama noktası olan, sısı geçirgenliği daha yüksek donma derecesi daha düşük bir sıvı, içine kesinlikle su katımıyor, daha sonra eklenecek ise .

conta değişen motorda sistemde su kalmamıştır radyatör vs. sökülmüş, kaliorfier radyatörüne hava tutulabilir orada kalmışsa 100-200 ml o da çıkar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Antifriz su ile karışıtırılıyor , diğeri tek başına konan bir ürün, ssusuz gliserin bazlı denir, su içermeyen daha yüksek derecede kaynama noktası olan, sısı geçirgenliği daha yüksek donma derecesi daha düşük bir sıvı, içine kesinlikle su katımıyor, daha sonra eklenecek ise .
conta değişen motorda sistemde su kalmamıştır radyatör vs. sökülmüş, kaliorfier radyatörüne hava tutulabilir orada kalmışsa 100-200 ml o da çıkar.

Bekar, hizli ve deli zamanlarda impreza vb araclara kirbaci verirken kullanmisligimiz oldu. Nedense aklimda fiyat kalmamis. Gecen yil bir kose donuste gorunmeyen bir kaldirima tak deyince sag teker, epey ter doktum. Su deposunda catlak olusmus halloldu bitti gitti. Izmir’e donunce aklima geldi evans coolant diye arattim buldum. Rakamlari gorunce bulmaz olaydim dedim. Su an bakmaya korkuyorum acikcasi abi :-)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...