İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.5 TDCI Ses Sorunu

Mustafa Sağlık

Recommended Posts

Mustafa Sağlık

Merhaba Arkadaşlar,

Kış ayıyla beraber kasislerden ve çukurlardan geçerken arabanın altından ses gelmeye başladı. Ustaya götürdüm adam kullandığında hiçbir ses yok. 10 km filandı sanayi ve işim arası oraya gidene kadar ses kesildi. Ama sabahları filan hala o ses geliyor. Usta kış aylarından kaynaklanabileceğini söyledi. Yaza doğru ses devam ederse getir tekrar bakalım dedi. Sizce neden olabilir bu.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Nasıl bir ses gıcırtı gucurtu gibi mi ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Sağlık yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Kış ayıyla beraber kasislerden ve çukurlardan geçerken arabanın altından ses gelmeye başladı. Ustaya götürdüm adam kullandığında hiçbir ses yok. 10 km filandı sanayi ve işim arası oraya gidene kadar ses kesildi. Ama sabahları filan hala o ses geliyor. Usta kış aylarından kaynaklanabileceğini söyledi. Yaza doğru ses devam ederse getir tekrar bakalım dedi. Sizce neden olabilir bu.

Aynı araçtan arkadaşımda da vardı. Çok aradık sesi. Bagaj fitilinden ve amortisörlerden geliyor ses. Soğuklarda yapıyor yazın düzeliyor. Çözüm için Herhangi bir şey yok. Fiesta grubunda herkesin anlattığı olaydı. Kronik olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Mustafa Sağlık yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Aynı problem bende de vardı.  tam kasise girerken gacurt gucurt sekerek giriyordu. yerler ıslakken yapıyor. 3-4 gün hava güneşli olunca kesilmişti. tablalar ıslandgında yapar demişti usta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Viraj demir lastikleri de yapar soğukta sertleşip. Gıcırtı benim fiestada da var kasislerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sağlık

Teşekkür ediyorum cevaplar için aynen gacırt, gucurt die ses geliyor. 10 km sürüyorum ses azalıyor. Daha sonra hiç gelmiyor. Ankaranın soğundan kaynaklı galiba çözümü olsaydı iyiydi.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Viraj demir lastikleri mumlu olanla oemle değişmeli

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Okay Kaygusuz yazdı:

Viraj demir lastikleri mumlu olanla oemle değişmeli

okan nerden alacaz bunu bizim fiestada aynı durum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Erkan Işık yazdı:

okan nerden alacaz bunu bizim fiestada aynı durum 

yetkili servisten abi, diger dısarda parcacıların 40lira sattıklarından degil

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Viraj demiri lastiği kesin teşhisdir.

Esnedikçe yumuşar o yüzden 10 km sonra ses yapmaz.Ama akşamdan sabaha gerginleşir ve ses yapar.Pahalı değildir.Değiştirin ses falan kalmaz.Clio aracımızda aynı problemi yaşadık.Sabah ilk kasis geçişlerinde berbat ses yapıyordu.Değiştirdikten sonra 4 sene ses soluk çıkmadı araçtan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sağlık
Ahmet Türedi yazdı:

Viraj demiri lastiği kesin teşhisdir.

Esnedikçe yumuşar o yüzden 10 km sonra ses yapmaz.Ama akşamdan sabaha gerginleşir ve ses yapar.Pahalı değildir.Değiştirin ses falan kalmaz.Clio aracımızda aynı problemi yaşadık.Sabah ilk kasis geçişlerinde berbat ses yapıyordu.Değiştirdikten sonra 4 sene ses soluk çıkmadı araçtan.

Teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Taşcı yazdı:

yetkili servis ücreti nedir

bilgim yok kendi aracım golf4 için almıstım 3sene önce 90 tl suan 120 140 cıvarlarındaymıs

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...