İçeriğe Yönlendir

Ek Gelir

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Ek gelir için tavsiyeleriniz var mıdır? Hafta sonları ya da akşamları veyahut internet üzerinden tavsiyeleriniz varsa dinleyebilirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim ek gelirim golf4 ve bora araclarının kalorifer işini yapmak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Nasıl birisiniz? Teknik mi yoksa sosyal mi?

Boş zamanınız ne kadar var?

Pazarda da iş var, sanayide de. Ya da bol bol insanlarla muhatap olacak şekilde pazarlama işi yapmak da. Önce siz nasıl işler yapabilirsiniz buna bi karar verin.

Mesela memleketinizde çok güzel zeytinyağı vardır uygun fiyata alabiliyorsunuzdur, onu pazarlarsınız..

Ben olsam gider sanayide bir iş bulmaya bakarım ek iş de olsa benim kafa oraya gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Emre Şimşek yazdı:

Nasıl birisiniz? Teknik mi yoksa sosyal mi?

Boş zamanınız ne kadar var?

Pazarda da iş var, sanayide de. Ya da bol bol insanlarla muhatap olacak şekilde pazarlama işi yapmak da. Önce siz nasıl işler yapabilirsiniz buna bi karar verin.

Mesela memleketinizde çok güzel zeytinyağı vardır uygun fiyata alabiliyorsunuzdur, onu pazarlarsınız..

Ben olsam gider sanayide bir iş bulmaya bakarım ek iş de olsa benim kafa oraya gider.

Teknik de değilim sosyal de :) el becerim hiç yoktur. O yüzden sanayi seçeneğini eledim. Akşam 6 dan sonra ve hafta sonları boşum dediğim gibi. Pazarlara çıkmak olabilir aslında ama burası küçük yer. Memurum, pazarda görürlerse tanırlar. İnternetten satış gibi şeyler düşünebilirim. Memleketten getirilecek doğal ürünlerin satışı olabilir ya da kadın üzerine. İnstagram dan deli gibi alışveriş yaptıklarını fark ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet Caliskan yazdı:

Teknik de değilim sosyal de :) el becerim hiç yoktur. O yüzden sanayi seçeneğini eledim. Akşam 6 dan sonra ve hafta sonları boşum dediğim gibi. Pazarlara çıkmak olabilir aslında ama burası küçük yer. Memurum, pazarda görürlerse tanırlar. İnternetten satış gibi şeyler düşünebilirim. Memleketten getirilecek doğal ürünlerin satışı olabilir ya da kadın üzerine. İnstagram dan deli gibi alışveriş yaptıklarını fark ettim.

Şöyle bir durum var, özellikle instagram gibi yerlerden satış işine girmeyin derim. Öncelikle bu iş artık ciddi manada takip edilmeye başlandı ve hem ticari bir kayıt olmaması hemde sizin memur olmanız bu durumda başınızı ağrıtır.

Eğer imkanınız varsa Letgo gibi platformları takipte olup elektronik cihazları alıp satmak olabilir. Tabi bu iş biraz nakit gerektiriyor, orta rakamlı makul ürünleri alırsanız çok sürmez satmanız. Özelikle cep telefonu, tablet, bilgisayar hele birde arızalılarını denk getirip alıp yaparsanız daha kazançlı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Klasik memur taktiği, al satçılık 😊 Cepte tatlı parayla araba kovalanır, hem binilir hem tok satıcılık yapılır. Satamazsanız binersiniz, satarsanız kar edersiniz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İnstagramda şu an çok fena bir piyasa var ve vergisiz algısız ayrıca bazıları ahlaksız bir biçimde ticaret yapıyor ya da yaptığını düşünüyor. Hanım sözde butiklerden birinden bir şey almış. Gelen ürünün renk tonu görseldekinden çok farklıydı. İade edelim dedik iade almıyoruz diyor. Fatura gönder, tüketici hakem heyetine başvuracağım deyince birden iade almaya başladılar ne hikmetse..

Piyasa her zaman yöresel organik ürünlere aç. Sizin yapmanız gereken markası olmayan Ayşe Fatma teyzeden iyi ürünleri toplayıp önce eşe dosta sonra yayılırsa daha büyük kitlelere ürünü pazarlamak. Tabi bunu yapmadan önce piyasayı iyi yoklamak lazım. İşe girişmeden önce tanıdıklara “falanca yerde çok güzel tereyağı buldum, getirsem alır mısınız?” şeklinde sorulabilir. Fiyatları da internetteki iyi bir markaya göre uygun olursa ve alınan ürünler en az onun kadar güzel olursa bu iş olur. Bu ürünlerde kalite süreklilik arz ederse müşteri de sürekli talep eder..

Burada tanıdığım emekli bir çift var. Memleketleri Afyon. Buradan oraya nar ekşisi, zeytinyağı ve zeytin yapıp götürüyorlar. Oradan da buraya bir şeyler getiriyorlar. İyi kötü bir piyasaları da oluşmuş. Kısa sürede transporter’ın borcunu ödediler. Allah çalışana daha çok versin. Yeter ki doğru yere yönelin gerisi gelir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Bu konu uzunca bir suredir benim de aklimda. Şöyleki işimiz geregi surekli kucuk yerlesim yerlerine gidiyoruz. Orhaneli keles veya karacabeyin koylerinde uygun fiyatla yerel kooperatiflerin yaptigi sut urunleri oluyor. Mesela ezine peynir tam yagli 35 tl den tereyag 45 tl den bulunabiliyor. Aslinda en cok aklima takilan ise bazi koylerde salma hayvanlar bulunuyor bunlarin sutu ve yogurdu mukemmel oluyor. ( Nerdeyse manda sutu ayarinda) Acaba bunlar toplansa pazarlanamazmi. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Emlak danismanligi yapabilirsiniz. Haftasonlari ozellikle pazar gunu cogu emlakci daire gezdirmek istemez ancak ailelerde hep ogun musaittir. Emlak isi icin emlakcilara gidip soyleyebilirsiniz aksam 6dan sonra ve haftasonu musaitim daire gosterip komisyon alabilirsiniz. Kucuk yerde illaki bir eksik vardir biraz pazar arastirmasi yapilirsa belki acik bir pazar olabilir bakinmak lazim İstanbulda olup orda olmayan sey nedir. Birde valelik var yaptigim istir babadan harclik almak koydugunda yaptim guzel para birakiyordu :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ek gelir yerine taasaruf yapmakda bir yöntem olabilir. Ben kendi evimi tassaruf ile çeviriyorum. Yoksa altından kalkıacak bir ekonomi değil. Türkiyede kimse acından ölmez. En azından böyle bir durum var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Ek gelir yerine taasaruf yapmakda bir yöntem olabilir. Ben kendi evimi tassaruf ile çeviriyorum. Yoksa altından kalkıacak bir ekonomi değil. Türkiyede kimse acından ölmez. En azından böyle bir durum var. 

Evet çuvalın altındaki delik büyüdükçe yukarıdan ne koyarsan koy fark etmemeye başlıyor. En güzeli oradan başlamak..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Ben kendimden tasarruf yapabiliyorum da aile üyelerinden yapamıyorum maalesef. Benim zaafım bu aslında. "Yok" demeyi öğrenseydim ek gelire de ihtiyacım kalmayacaktı :)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Emre Şimşek yazdı:

İnstagramda şu an çok fena bir piyasa var ve vergisiz algısız ayrıca bazıları ahlaksız bir biçimde ticaret yapıyor ya da yaptığını düşünüyor. Hanım sözde butiklerden birinden bir şey almış. Gelen ürünün renk tonu görseldekinden çok farklıydı. İade edelim dedik iade almıyoruz diyor. Fatura gönder, tüketici hakem heyetine başvuracağım deyince birden iade almaya başladılar ne hikmetse..

Piyasa her zaman yöresel organik ürünlere aç. Sizin yapmanız gereken markası olmayan Ayşe Fatma teyzeden iyi ürünleri toplayıp önce eşe dosta sonra yayılırsa daha büyük kitlelere ürünü pazarlamak. Tabi bunu yapmadan önce piyasayı iyi yoklamak lazım. İşe girişmeden önce tanıdıklara “falanca yerde çok güzel tereyağı buldum, getirsem alır mısınız?” şeklinde sorulabilir. Fiyatları da internetteki iyi bir markaya göre uygun olursa ve alınan ürünler en az onun kadar güzel olursa bu iş olur. Bu ürünlerde kalite süreklilik arz ederse müşteri de sürekli talep eder..

Burada tanıdığım emekli bir çift var. Memleketleri Afyon. Buradan oraya nar ekşisi, zeytinyağı ve zeytin yapıp götürüyorlar. Oradan da buraya bir şeyler getiriyorlar. İyi kötü bir piyasaları da oluşmuş. Kısa sürede transporter’ın borcunu ödediler. Allah çalışana daha çok versin. Yeter ki doğru yere yönelin gerisi gelir.

facebook'la instagram a reklam verdim benim yaptıgım işin slaytını 2 sayfada da paylastım facede yüzüne bakan olmadı ama instagramda 21bin kişi görüntülemiş. piyasa orda daha haraketli oldugunu anladım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Okay Kaygusuz yazdı:

facebook'la instagram a reklam verdim benim yaptıgım işin slaytını 2 sayfada da paylastım facede yüzüne bakan olmadı ama instagramda 21bin kişi görüntülemiş. piyasa orda daha haraketli oldugunu anladım.

Facebook’u bence artık gençler(35 yaş altı) kullanmıyor. İnstayı ise çok fazla kullanıyorlar. Şimdi sen bu örneği verince iyice emin oldum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Facebook ilan sayfalarına döndü resmen.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Emre Şimşek yazdı:

Facebook’u bence artık gençler(35 yaş altı) kullanmıyor. İnstayı ise çok fazla kullanıyorlar. Şimdi sen bu örneği verince iyice emin oldum.

bide günlük bütcene göre hedef kitle seciyorsun 14gün yayınlıyor ben günlük 2 lira ile en düşük hedef kitleyi sectigim halde böyle oldu.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Okay Kaygusuz yazdı:

bide günlük bütcene göre hedef kitle seciyorsun 14gün yayınlıyor ben günlük 2 lira ile en düşük hedef kitleyi sectigim halde böyle oldu.

Dur şunu akrabalara yayayım

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Emre Şimşek yazdı:

Dur şunu akrabalara yayayım

yararı oldumu oldu 3 müsteri kaptım :) msj atanda cok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Ahmet Gül yazdı:

Klasik memur taktiği, al satçılık 😊 Cepte tatlı parayla araba kovalanır, hem binilir hem tok satıcılık yapılır. Satamazsanız binersiniz, satarsanız kar edersiniz. 

Ondan sonra piyasa neden şişiyor, sen alıyorsun başkasına satıyorsun, o da kar koyuyor başkasına satıyor. Bu döngü yüzünden çürük arabalara dünya kadar para istiyorlar.

Yapma imkanım olduğu halde bu işi yapmıyorum.

Mustafa Erkan yazdı:

Bu konu uzunca bir suredir benim de aklimda. Şöyleki işimiz geregi surekli kucuk yerlesim yerlerine gidiyoruz. Orhaneli keles veya karacabeyin koylerinde uygun fiyatla yerel kooperatiflerin yaptigi sut urunleri oluyor. Mesela ezine peynir tam yagli 35 tl den tereyag 45 tl den bulunabiliyor. Aslinda en cok aklima takilan ise bazi koylerde salma hayvanlar bulunuyor bunlarin sutu ve yogurdu mukemmel oluyor. ( Nerdeyse manda sutu ayarinda) Acaba bunlar toplansa pazarlanamazmi. 

Ezine peyniri zaten pazarda da 35 tl, 35'e aldığın peyniri kaça satıcan ? :D 

adam gider pazardan alır

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

İbrahim bey pazarda 12 TL ye de peynir var, ben bunlardan bahsetmiyorum, 1. sınıf diye tabir edilen kaliteli ve markete girdiğinde 60 - 100 TL bandında satılanlardan bahsediyorum. Bursada ikamet ediyorsanız Özdilek peynir reyonunu ziyaret etmenizi öneririm. Yada istanbul da bir kaç market fiyatlarına göz atın . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...