İçeriğe Yönlendir

2010 benzin/lpg 1.4 Fiesta soğukta çalışmıyor

Mustafa_yildiz

Recommended Posts

Mustafa_yildiz

Iyi günler aracım başlıkta da belirttiğim gibi 2010 model benzinli ve lpg li ford fiesta. Yaklaşık bir buçuk ay önce sabah -3 derecede aracım çalışmadı. Kontağı cevirdigimde arac mars basıyor ancak ateşleme yapmıyor. Hava 5 derecelere kadar ısındıktan sonra ya da boşa alıp el frenini indirip 5 metre kadar ittikten sonra belki çalışabiliyor. Yoksa daha da ısınmasını beklemem gerekiyor. Ustama gittiğimde bunun yakıt pompasindan kaynaklandığını söyledi ve parçayı değiştirdik fakat problem ertesi sabah tekrardan kendini gösterdi. Yine aynı şekilde problem. Çözülsün diye arabayı sanayiye bıraktım sabah çalışmadığında usta deneyerek arıza kaynağını bulabilsin diye çünkü evde çalıştırıp gelene kadar ısınıyor ve sonrasında sorunsuz çalışıyor. Araba şuan sanayide ve sabahları sorunsuz çalıştığını söyledi usta o yüzden arızayı bulamadığını iletti , yarin uğrayacağım bu yüzden de buraya yazarak yardim istemek istedim gitmeden önce.  

Şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Merhaba eğer bu sorunu sadece aksam park edip sabah ilk çalıştirmada ya da 5,6 saatlik uzun bekleyisler sonrasi ilk calistirmada yaşiyorsaniz sorun lpgden de kaynaklaniyor olabilir bunu anlamanin kolay bir yolu var lpg regulator ince cikisina  bagli  bir hortum var onu aksam park ederken cikartiyorsunuz sabah ilk marşda arac calisirsa o zaman sorun icindeki diyafram denilen bir conta takiminin degisimi ile hallolabilir daha önce corsa d aracimda basima geldi ama once ayni problem mi emin olmak lazim lpg regulator diyafram degisimi seklinde nette arama yaparsaniz ilgili gorsellere de ulasabilirsiniz ya da bir lpg servisine danisabilirsiniz gecmis olsun

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...