İçeriğe Yönlendir

Multimedyadan Kısa Süreliğine OEM'e Geçiş

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar, 2015 model fiestama navimex multimedya taktırmıştım, cihazda bir sıkıntı yok fakat lastik basınç sensörüyle ilgili emin olamıyorum. Ayarı yapmıyor gibi, cihazı taktırdığımdan beri hiç uyarı ışığı yanmadı. İlk anda yanıyor, araç çalıştığı gibi sönüyor. Arıza kayıdı vs yok ancak emin olamıyorum. Yapmak istediğim, lastiklerimi istediğim şekilde ayarlayıp orjinal üniteyi sadece bu ayarı yapacak şekilde takmak ve ayarı kaydedip sonrasında tekrar multimedya ile devam etmek. Sormak istediğim şey şu, en pratik şekilde hangi bağlantıları söküp takmak yeterlidir? Anlamadığım bir iş o nedenle kimseye para vermeden kendim halledeyim diyorum, en basiti nasıl olur? Birde aşağıda resimini eklediğim kablo fazladan kalmış, aux ile ilgili bir şey sanıyorum ama neden boştadır ne işe yarar?

r0W023.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

Bir lastiği indirip benzincide, öyle denesenize?

Denedim, yanmıyor o şekilde. Belki biraz kullanmak lazım ama o da çok olası gelmiyor bana. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestaların bir model yılı diğerinfen farklı davranıyor, aynı marka multimedya ile, ayrıca her multimedya aynı şekilde her aarçta haberleşemiyor, distribütör ile irtibata geçin en temizi, fotodaki rca grişi, dış ortam oynatıcısından giriş. 2. bir cihaz için yani

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

fiestaların bir model yılı diğerinfen farklı davranıyor, aynı marka multimedya ile, ayrıca her multimedya aynı şekilde her aarçta haberleşemiyor, distribütör ile irtibata geçin en temizi, fotodaki rca grişi, dış ortam oynatıcısından giriş. 2. bir cihaz için yani

Bununla ilgili iletişime geçtim ama çok bir çözüm sunmadılar. O nedenle önce durumdan emin olmak istiyorum, sorun başka yerde mi yoksa ünitede mi diye. 

Montajla ilgili bir sorun var mı diye düşünmüştüm o zaman o kablonun boşta kalması normal. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

çözümü olmayabilir de oyüzden sunamamışlardır

Şöyleki yapılması lazım dendi ama ne şekilde bir sonuç alamadık. O nedenle zaten orjinal üniteden ayarlayıp sistemi o şekilde denemek istedim. 

Forscan üzerinden yapabilmek için gerekli kodları bulamadım. Yoksa lastik değerlerini oradan set edip öylede yapabilirim. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

Bir lastiği indirip benzincide, öyle denesenize?

Çağlar Bayur yazdı:

Birkaç gün önce cihazı söküp orjinal cihazı taktım ne yapacak diye, lastik havalarını ayarladım ve ayarı kaydettikten sonra birini indirdim. 5 dk geçmedi sistem uyarıyı verdi :) Anladımki sensörlerde kesinlikle sıkıntı yok, başladım cihazın üzerindeki soketleri incelemeleye. Derken canbus modülüne giriş yapan soketteki kablo pinlerinden iki tanesinin tam olarak oturmadığını farkettim, soketi takıyorsunuz ancak pinler geride kalıyor. Bunları düzelttim üniteyi tekrar taktım. Göstergede lastik sensörü yanarken ayarlarından lastik basınçlarını kaydetme işlemini yapınca söndü uyarı. Tekrar denemedim uyarı verecek mi diye ama artık ayarı kaydettiğinden emin oldum gibi. Eğer lastiği indirip denediğimde de uyarı verirse işlem tamam, vermez ise anlık iletişimde başka bir şey daha var demektir.

Gelelim başka bir soruna, ilk montajdan beridir araacın orjinalinde olan aux girişi ve usb girişinden usb çalışırken aux çalışmıyor. Sinyal yok diyor AV menüsü açılıyor ünitede. Bunu düzeletebilir miyiz? Montajı yapan yere sordum böyle oluyor çalışmıyor dedi ama yinede yapabilirsek iyi olur. Cihazda usb girişleri çalışıyor, çok mu gerekli değil ama kıllık işte 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...