İçeriğe Yönlendir

4K Netflix / USB Film Oynatma DTS Soruları

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

Merhaba,

Arçelik A55L 8900 5A 4K Diamond TV siparişi verdim ama 2 ay sonra gelecek (şirketimin yan faydası olarak seçtim, süreç o kadar sürüyor)

Netflix var diye tercih ettim ama 4K performans alabilir miyim emin değilim, nasıl olabilirim ?

TV 4K, Netflix aboneliği 4K, TV'de uygulaması var,  yeterli midir ?

çin malı android tv boxların tamamının 480p veya 520p desteklediğini okudum, netflix sadece büyük firmalara (samsung,lg,sony,xioami gib) lisans vermiş diye okudum.

arçelik bu lisansı almış mıdır ? bilemedim...

TV'nin özelliklerinde DTS yazmıyor, yine internette detay bilgi bulamadım, bayiye sordum "o ne ki" dedi.

usb ile gidip test edeceğim ama diyelim ki desteklemiyor :

usb'den film izleyebileceğim (4K + DTS sorunu yaşamadan) android cihaz önerisi verebilir misiniz ?

teşekkürler.

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
link
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bende Samsung 'un bir modeli var. 4K özelliği de var.

Netflix 4K tüm içeriklerde yok. Özellikle sormuştum boşuna almayayım diye. Şu da var ilk ay ücretsiz olduğu için, deneyin hızınız yeterli gelmezse HD 'ye düşürürsünüz ücretliye geçmeden önce dediler ve öyle yaptım. 4K içeriği, bağlantı hızımdan dolayı sabit bir şekilde 4K izleyemedim ve üçüncü gün HD ye düşürdüm. Ben alırken 4K içerikte fazla yoktu. Müşteri temsilcisi de açıkça belirtmese de HD 'nin daha kullanışlı olacağını ima etmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Xiaomi Tv Box S sizin ilacınız [emoji4] 
Çok sık kitlendiği ile ilgili bir sürü şikayet var.
Sizde var mı ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

11.11 de aldım, neredeyse her gün kullanılıyor, 1 kere kitlenmedi. Mi box ve Netflix den bahsediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Yılmaz Ertek yazdı:

Çok sık kitlendiği ile ilgili bir sürü şikayet var.
Sizde var mı ?

En ufak bir kez olsun teklemedi. Düşünmeden alın. Hatta link bırakıyorum. Alın deneyin memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız iade edin. Amazon'u bu yüzden çok seviyorum. :) 

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-MDZ-22-AB-Mi-Box-Ultra/dp/B07K3KC5CP/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=2RG888K3ADR0D&keywords=xiaomi+mi+box+s&qid=1580255949&sprefix=xiaomi+mi+box+s%2Caps%2C224&sr=8-1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Xiaomi Tv Box S sizin ilacınız :) 

geçenlerde aldım 1 günde iade ettim 50 mbit wifi olan evde full çekmiyor ! 

çok ağır youtube de ve neflix de donuyor , uygulama indirdiğiniz de paralı indirmelisiniz yoksa reklamdan izlenmiyor,

ben ip tv prgramı indirdim reklamdan bir şey izleyemedim

artı olarak başka bir cihaz aldım oda 4 gb ram i vardı oda bunun gibi sorunlu yani samsung philips lg de ki smartlar gibi hiç bir medya player akıcı ve kullanışlı değil

bir  tek apple tv box nasıldır onu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

En ufak bir kez olsun teklemedi. Düşünmeden alın. Hatta link bırakıyorum. Alın deneyin memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız iade edin. Amazon'u bu yüzden çok seviyorum. :) 

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-MDZ-22-AB-Mi-Box-Ultra/dp/B07K3KC5CP/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=2RG888K3ADR0D&keywords=xiaomi+mi+box+s&qid=1580255949&sprefix=xiaomi+mi+box+s%2Caps%2C224&sr=8-1

En ucuz şuan hepsi burada da galiba ama çok çok vasat bir cihaz wifi algılaması yavaş ip tv de donuyor 50bit wifi de hemde ben denedim o kadar iyi değil 

Yılmaz Ertek yazdı:

Merhaba,

Arçelik A55L 8900 5A 4K Diamond TV siparişi verdim ama 2 ay sonra gelecek (şirketimin yan faydası olarak seçtim, süreç o kadar sürüyor)

Netflix var diye tercih ettim ama 4K performans alabilir miyim emin değilim, nasıl olabilirim ?

TV 4K, Netflix aboneliği 4K, TV'de uygulaması var,  yeterli midir ?

çin malı android tv boxların tamamının 480p veya 520p desteklediğini okudum, netflix sadece büyük firmalara (samsung,lg,sony,xioami gib) lisans vermiş diye okudum.

arçelik bu lisansı almış mıdır ? bilemedim...

TV'nin özelliklerinde DTS yazmıyor, yine internette detay bilgi bulamadım, bayiye sordum "o ne ki" dedi.

usb ile gidip test edeceğim ama diyelim ki desteklemiyor :

usb'den film izleyebileceğim (4K + DTS sorunu yaşamadan) android cihaz önerisi verebilir misiniz ?

teşekkürler.

size tavsiyem 2 farklı medya player ı denemiş birisi olarak hem ip tv li hemde medya player özellikli bir cihaz alın tabi biraz pahalı olur onlar 500 üzeri o zaman her işinizi görürsünüz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Murat Öngür yazdı:

çok ağır youtube de ve neflix de donuyor , uygulama indirdiğiniz de paralı indirmelisiniz yoksa reklamdan izlenmiyor,

artı olarak başka bir cihaz aldım oda 4 gb ram i vardı oda bunun gibi sorunlu yani samsung philips lg de ki smartlar gibi hiç bir medya player akıcı ve kullanışlı değil

Ben 2 yıldır kullanıyorum. En ufak problem yaşamadım. Herkese tavsiye ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Wifi çekimi biraz güçsüz, ben TV modülü içine koyunca aynı sıkıntıları yaşadım, kapı tarafına koydum arka tarafa (modem koridorda) sıkıntı yok 3 aydır. Sizin de sıkıntı oydu büyük olasılık, yoksa 50 mbitda 4K bile sıkıntı olmaz. Bende 24 mbit var.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Murat Öngür yazdı:

tam da bundan söz ediyordum. memnun olanlar süper memnun, 

şikayet edenler de hiç verim alamamış.

yorumlar yarı yarıya...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Yılmaz Ertek yazdı:

tam da bundan söz ediyordum. memnun olanlar süper memnun, 

şikayet edenler de hiç verim alamamış.

yorumlar yarı yarıya...

Valla ben anlamıyorum , nasıl memnunlar ? ben iki ayrı cihaz denedim birisi 4 gb lık normal bir çin malı diğeride xioami box 4x denedim , bir yüklediğiniz uygulamaları satın almanız lazım reklamdan bir şey yapamıyorsunuz , sonra wifi cekim gücü çok vasat xioami nin ,neden anlamadım normal de xioami telefon kullanıyorum diye aldım ama medya player ı çok çok vasat, 

Şimdi insanların neden memnun olduğunu anlamıyorum tabi beklentiler de önemli , benim gibi ip tv yok nexlix yada youtube den hf film izleyeyim kasmasın donmasın diyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.

Ben birazda detaylı kullanıyorum belki de ondan donuyor, sıradan 160 tl lik uydu alıcı aldım onun youtubesi ve ip tv si daha akıcı :)  şaka gibi ama gerçek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...