İçeriğe Yönlendir

C-Max 1 - Sol Aks Değişimi

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Orijinal parça çok pahalıdır.. 

Yan sanayi 1-2 senede yine bozulur.. 

Tamir ettirin. 

Tamirciniz söker, tornacıya gönderir. Tornacı gerekli yere dolgu yapar. 

Ben geçmişte yaptırdım ve uzun yıllar sorunsuz kullandım.. 

Siz tamir yaptıracak tamirciyi bulun.. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
Emrah Uludağ yazdı:

Yetkili servise aks kafası fiyatı sordunuz mu?

Şimdi yetkili servisle görüştüm şase,de baktilar  aks kafası için 3895 fiyat verdiler  ..şok oldum..

Mehmet Ozyurek yazdı:

Orijinal parça çok pahalıdır.. 

Yan sanayi 1-2 senede yine bozulur.. 

Tamir ettirin. 

Tamirciniz söker, tornacıya gönderir. Tornacı gerekli yere dolgu yapar. 

Ben geçmişte yaptırdım ve uzun yıllar sorunsuz kullandım.. 

Siz tamir yaptıracak tamirciyi bulun..

Orjinali cidden çok çok pahalı imiş en iyisi yaptırmak  

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Hüseyin Bilbey yazdı:

Şimdi yetkili servisle görüştüm şase,de baktilar  aks kafası için 3895 fiyat verdiler  .

Bahsettiğim aks kafası arızasını 2016 kışında yaşamıştım. Tamirata 650 TL ödedim, Mazda 3 sağ aks kafası 780 TL imiş sonradan öğrendim. Ama şöyle bir şey var servise aks kafası deyince komple aks fiyatı veriyor, ben özellikle sadece kafasını sorup fiyatını öğrenmiştim. İnternet parçacılarında 160 küsür TL olan şey serviste en fazla 500-600 civarı olur. Bursa'da birden fazla Ford yetkili servisi var, başka yere de sorabilirsiniz, üşenmezseniz gidin resmini gösterin çünkü servisteki parçacı ilgili parçanın bağlı olduğu bölümü şablon halinde görüyor ve her parçanın numarasını ayrı ayrı oradan alıp sorgulama yapması gerekiyor. Mesela turbo hortumu almıştım ama turbo ve motor arası parça parça hortumlar var hangisi olduğunu watsapptan resimler üzerinden göstererek sipariş etmiştim. Yani biraz zahmetli olabiliyor, en garantisi gidip sormak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)

Yan sanayii en fazla 200 tl olanın orjinali neredeyse 20 katı, birebir servislere gidip sormak lazim. Orjinal ford ürünleri satan parçacıda bile bulamadım aks kafası olarak..orjinali hangi marka acaba..

tarihinde Hüseyin Bilbey tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Mutlaka hiç bir parça orjinal gibi olmuyor  ama en azından.orjinale yakın kaliteli aks yapan markalar yokmu . Kullanıpta memnun kalan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...