İçeriğe Yönlendir

Aliexpressden Yapılan Alışveriş Taşıyıcı Olabilir mi?

Fatih Ozen

Recommended Posts

Fatih Ozen

Malum siteden alışveriş yaptım, yaptık, yapıyoruz yada...

Corona virüsünün çıktığı yer Vuhan ile

alışveriş yaptıgım satıcının arası Yanven çok yakın olarak görüyorum.

Acaba kargo aşamasındaki alışverişin paketlenmesinde gönderim işlemlerinde taşıyıcı olup olmaması söz konusu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

Yaşamaz o kadar gün rahat olun 

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çinli suratınız hapşurmaz veya öpmezse bulaşmaz

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
çinli suratınız hapşurmaz veya öpmezse bulaşmaz

Kutuya hapşırsa?
  • Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Kutuya hapşırsa?

kutunun da sana hapşırması lazım abi

• Beğen 3
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sırf aklıma bu geldiği için Çin’den alışveriş yapmaya ara verdim.

Hiç bi anlamı olmasa da ekonomik olarak bi faydası olmuştur 😅

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aynı şeyi bende düşündüm hatta sipariş verirkende çekindim ancak gönderilen kargolarda virüslerin yaşayabilmesi için bir canlıya ihtiyacı var. Kendine ait bir metabolizması yok bu nedenle enerji üretemez. Kargoda böyle bir şey olmadığına göre(bakteriler ile yaşama şansı var ancak kargo süresi bunu önler) ihtimal düşük. 

Yine aynı şekilde kargolar sıcak ve soğuk ortamlara maruz kalıyor. Bu durumda herşeyi olduğu gibi virüsleri de etkiliyor. 

Tam olarak net olmasada 15 gün gibi bir sürenin üzerinde yaşama şansları yok diye hatırlıyorum. Enerji sağlayabilecek bir ortam oluşmaz ise sıkıntı da olmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Akşam haberlerinde diğer virüslerin aksine soğukta kendini muhafaza edebiliyormuş diye söylediler..

içime siner mi bu alışveriş bilmem.

@Çağlar Bayur abi kesinlike yok,  yüzüme ne hapşuracak ne öpücük atacak mesafede bir Cinli var😀

Emre Şimşek yazdı:

Sırf aklıma bu geldiği için Çin’den alışveriş yapmaya ara verdim.

Hiç bi anlamı olmasa da ekonomik olarak bi faydası olmuştur 😅

Emrem sende benim gibi düşünmüssün🤔😳🤨😃

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Servet Aydın yazdı:

Kutuya hapşırsa?

Abi hakikaten ya 💊 hapşurursa,

Allah korusun ....

Ü.Emre Kartal yazdı:

Aynı şeyi bende düşündüm hatta sipariş verirkende çekindim ancak gönderilen kargolarda virüslerin yaşayabilmesi için bir canlıya ihtiyacı var. Kendine ait bir metabolizması yok bu nedenle enerji üretemez. Kargoda böyle bir şey olmadığına göre(bakteriler ile yaşama şansı var ancak kargo süresi bunu önler) ihtimal düşük. 

Yine aynı şekilde kargolar sıcak ve soğuk ortamlara maruz kalıyor. Bu durumda herşeyi olduğu gibi virüsleri de etkiliyor. 

Tam olarak net olmasada 15 gün gibi bir sürenin üzerinde yaşama şansları yok diye hatırlıyorum. Enerji sağlayabilecek bir ortam oluşmaz ise sıkıntı da olmaz. 

Yani bu konu hakkında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.Belirsizlik var diye düşünüyorum.

Bir hemşirenin videosu var olayın çok ciddi olduguna dair.

sayının medyanın dediği gibi yüzlerle değil binlerden daha fazla oldugunu söylüyor.

ayrıca ticaret savaşına dökülmedi olay ,şimdilik .

ama devamında neler olur göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Yahu nerden çıktı bu şimdi. Kargom geldi gelecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)
Fatih Ozen yazdı:

Yani bu konu hakkında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.Belirsizlik var diye düşünüyorum.

Bir hemşirenin videosu var olayın çok ciddi olduguna dair.

sayının medyanın dediği gibi yüzlerle değil binlerden daha fazla oldugunu söylüyor.

ayrıca ticaret savaşına dökülmedi olay ,şimdilik .

ama devamında neler olur göreceğiz.

Normal değil mi böyle olması? Yani tedavisine dair bilgi yoksa ne olduğuna dair de bilgi yok demektir. Tedavi edebilmek için öncelikle tanımak şart. Daha tanıma aşamasındayken kimse olumlu olumsuz bir şey söylemek istemiyor. 

Genel olarak soğuk bir varlığın yapısını etkilemiyor, sıcak protein yapısını yani DNA veya RNA(virüslerde olan) zinciri bozuyor. Böyle oluncada ortada sıkıntı kalmıyor. Tabi bu virüs enfekte olana kadar geçerli. Olduktan sonra bizleri kaynatamayacaklarına göre bu işe yaramaz :) Şuanda aşı araştırması yapılıyor, öncelik tedaviden ziyade koruma gibi. 

Bir cisim üzerinden bu insanlara geçer mi hele bilmem kaç gün sonra geçer mi bunu ayrı düşünmek lazım. Sonuçta ortamda bir enerji kaynağı yok bakteriler vs dışında. Bunlarında bir besine ihtiyacı varken 15-20 günden önce gelmeyen kargoda bu nasıl olur bilmiyorum. 

Bakın ne buldum, ben yazmışım gibi sanki 😁

https://www.ntv.com.tr/saglik/corona-virus-cinden-gelen-kargolarla-bulasir-mi,iLIRbzCKaEa64Z2SVCguag

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Atomlardan koşarak kaçan millete birşey olmaz

Radyasyondu o Servet Bey  :)

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Harf
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Öner Kurukuz yazdı:

Radyasyondu o Servet Bey  :)

Vallahi kafam karıştı radyasyon./;() Atom..😀😁

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Olur mu olur. Bu çan çin çonlar herşey yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Virus bir dna veya rna dır. Canlı hücre içine girmediği zaman canlılık özelliği göstermez . Hücre içine girince dnasını hücreye aktarıp onu ele geçirir. Virüsü yok etmek için dna sının yıkılması lazım. Sıcaklık en iyi steril etme yöntemlerinden biri. Sirke pek işe yaramaz 😁

Kargonun üzerine hapşursalar ve virüs bir şekilde kutu üzerinde gelse, siz kutuyu yalamadığınız sürece kolay kolay bulaşmaz. Kargoya dokunduktan sonra elleri yıkamanız yeterli. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

geçen nerede okudum bu amerigalıların işi , çin ticaretini bitirmek için diyorlardı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Peki kargoyu teslim aldıktan sonra pakede biz hapşırırsak ne olur? Çinliye virüs geçer mi?tşk

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Emre Şimşek yazdı:

Peki kargoyu teslim aldıktan sonra pakede biz hapşırırsak ne olur? Çinliye virüs geçer mi?tşk

Ürünü beğenmediğinizi söyleyerek iade edebilirsiniz. O zaman hem virüs geçer hem de paranızı alırsınız 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Riske girmeye değer mi 2 led 1 kablo için

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2 gün önce verdim bir sipariş :)

Kargom geldikten 2 gün sonra bi toplantı etkinlik yapalım diyorum. Ya hep ya hiç :D

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Önder Özcan yazdı:

2 gün önce verdim bir sipariş :)

Kargom geldikten 2 gün sonra bi toplantı etkinlik yapalım diyorum. Ya hep ya hiç :D

arabam çok yakıyor abi gelememm :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

arabam çok yakıyor abi gelememm :D 

toplantı bursa da olacakmış 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Radyasyondu o Servet Bey  [emoji4]

O da atomlardan oluşuyor [emoji91]
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...