İçeriğe Yönlendir

Aliexpressden Yapılan Alışveriş Taşıyıcı Olabilir mi?

Fatih Ozen

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Okay Kaygusuz yazdı:

siteye girince mecbur bişeyler alıyorsun, evin icraa ödemesini karttan yapınca k.kartını internete kapatmıstım dayanamadım geri actırdım :)

Facebook’ta bir grup var indirimli ürünleri paylaşıyorlar. Fark ettim ki o gruptan çıktığımdan beri alışveriş yapmıyorum. :) 

Bazen çok güzel şeyler denk geliyor güzel fiyatlara ama bazen de sırf ucuz diye ihtiyacım olmayan şeyi aldığım da oluyor :) 

Velhasıl biraz elektronik parça ihtiyacı doğmuştu onları aldım. :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Beğendiğim , ihtiyacım olan bir kaç şey var alış veriş konusunda amatörüm yardımcı olacak var mı? :) kargo bana gelsin sorun yok ben kurban ederim kendimi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Evcin yazdı:

Beğendiğim , ihtiyacım olan bir kaç şey var alış veriş konusunda amatörüm yardımcı olacak var mı? :) kargo bana gelsin sorun yok ben kurban ederim kendimi.

Ne istiyon yardımcı olalım.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Metin Akbal yazdı:

Ne istiyon yardımcı olalım.

siteye girince abuk sabuk bi ton şey beğeniyorum :) bir kaç kamp bıçağı var aslında ve kamp küreği :fiuw:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Evcin yazdı:

siteye girince abuk sabuk bi ton şey beğeniyorum :) bir kaç kamp bıçağı var aslında ve kamp küreği :fiuw:

Gümrükten geçerse sorun yok tek sıkıntı o olur zannımca :dance3:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Metin Akbal yazdı:

Gümrükten geçerse sorun yok tek sıkıntı o olur zannımca :dance3:

Geçecek bişeler bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Geçecek bişeler bakalım [emoji4] 
Alacagin malzeme gumrukten gecmeyebilir onu diyom :)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Fatih Evcin yazdı:

Geçecek bişeler bakalım :) 

onlarla şeytan daşlamıslardır kesin virüs gelir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Aynı şeyi bende düşündüm hatta sipariş verirkende çekindim ancak gönderilen kargolarda virüslerin yaşayabilmesi için bir canlıya ihtiyacı var. Kendine ait bir metabolizması yok bu nedenle enerji üretemez. Kargoda böyle bir şey olmadığına göre(bakteriler ile yaşama şansı var ancak kargo süresi bunu önler) ihtimal düşük. 

Yine aynı şekilde kargolar sıcak ve soğuk ortamlara maruz kalıyor. Bu durumda herşeyi olduğu gibi virüsleri de etkiliyor. 

Tam olarak net olmasada 15 gün gibi bir sürenin üzerinde yaşama şansları yok diye hatırlıyorum. Enerji sağlayabilecek bir ortam oluşmaz ise sıkıntı da olmaz. 
E o zaman bize grip vb mikroplar nasıl bulaşıyor. Hastaneler neden dezenfekte ediliyor? Duvarda da yerde de trabzanlarda da yaşayamaz o mantıkla
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tahir Ak yazdı:
Ü.Emre Kartal yazdı:
Aynı şeyi bende düşündüm hatta sipariş verirkende çekindim ancak gönderilen kargolarda virüslerin yaşayabilmesi için bir canlıya ihtiyacı var. Kendine ait bir metabolizması yok bu nedenle enerji üretemez. Kargoda böyle bir şey olmadığına göre(bakteriler ile yaşama şansı var ancak kargo süresi bunu önler) ihtimal düşük. 

Yine aynı şekilde kargolar sıcak ve soğuk ortamlara maruz kalıyor. Bu durumda herşeyi olduğu gibi virüsleri de etkiliyor. 

Tam olarak net olmasada 15 gün gibi bir sürenin üzerinde yaşama şansları yok diye hatırlıyorum. Enerji sağlayabilecek bir ortam oluşmaz ise sıkıntı da olmaz. 

E o zaman bize grip vb mikroplar nasıl bulaşıyor. Hastaneler neden dezenfekte ediliyor? Duvarda da yerde de trabzanlarda da yaşayamaz o mantıkla

Süre önemli, 15 gün kapalı ortamda kalan bir şey zarar vermez. Ama a kişisinin dokunduğu yere b kişisi Kısa süre sonra dokunursa bulaşır. Zaten o size gelemez siz ona gidersiniz. Canlı dışında hareket etme durumu yok virüslerin

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Çin'de ortaya çıkan ve dünya çapında acil durum ilan edilmesine neden olan koronavirüs'ün yalnızca solunum yoluyla değil, başka yollarla da bulaşabildiği keşfedildi. Bilim insanları, koronavirüs bulaşmış bir hastanın evinin kapı kolunda da virüs tespit edildiğini açıkladı.

Çin Guangzhou'da bilim insanlarının koronavirüs ile ilgili yaptığı son keşif endişe yarattı. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ülke bu ikilemde şimdi
defac54fb76d8e3b398c8510b5f75937.jpg
Psikolojide Yaklaşma Kacinma ya giriyor [emoji16]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sinan Akgöl yazdı:

Çin'de ortaya çıkan ve dünya çapında acil durum ilan edilmesine neden olan koronavirüs'ün yalnızca solunum yoluyla değil, başka yollarla da bulaşabildiği keşfedildi. Bilim insanları, koronavirüs bulaşmış bir hastanın evinin kapı kolunda da virüs tespit edildiğini açıkladı.

Çin Guangzhou'da bilim insanlarının koronavirüs ile ilgili yaptığı son keşif endişe yarattı. 

Taşıyıcız ortamda 48 saat etkili oldukları biliniyordu. Ne kadar süre sonra bulunmuş, orasını yazmamışlar.

Medyada seviyor ha felaket tellaklığını :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devlet bu işten ciddi zarar görecek. 2tl'lik ürüne 15 tl vergi dünyanın hiçbir yerinde yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Servet Aydın yazdı:

Devlet bu işten ciddi zarar görecek. 2tl'lik ürüne 15 tl vergi dünyanın hiçbir yerinde yok

Zarar gören devlet olmuyor ki

Kolaya kaçma alışkanlığımızı bir türlü bırakamıyoruz. Üretmek yerine üretilenden vergi almak çok daha kolay .

😡

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:

Henüz kargolanmamış. 7 iş günü içinde diyor.

3 aya anca gelir zannımca, millet dışarıya adım atmıyor, Tv'de görüntülere bakıyorum da.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 aya anca gelir zannımca, millet dışarıya adım atmıyor, Tv'de görüntülere bakıyorum da.
Zaten iptal edicem az sonra. Vazgectim. Ciddiyim.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Erhan Doruk yazdı:

Zarar gören devlet olmuyor ki

Kolaya kaçma alışkanlığımızı bir türlü bırakamıyoruz. Üretmek yerine üretilenden vergi almak çok daha kolay .

😡

Mükemmel bir kinaye var algıladım ben :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...