İçeriğe Yönlendir

Diş Doktoru Seçerken...

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin
(düzenlendi)

3-4 tane dişimde çürük var ve ufaktan ağrılarını hissediyorum. Bulunduğum yerde hiç diş doktoruna gitmedim. Doktorları tanımıyorum. Bu yüzden çevreme soracağım hangi doktorları öneriyorsunuz diye. Bunun haricinde sizin diş tedavisi konusunda önereceğiniz bir durum var mı? Nelere dikkat etmeliyiz? Daha önce bir doktora gitti eşim ve Google'dan arattık. Yorumlar çoğunlukla olumluydu fakat memnun kalmadık ve hatta ağrımayan dişi de ağrımaya başladı. Bu yüzden sağlam yaptırmak istiyorum işimi.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

hocam son zamanlarda diş ilgili sıkıntılarım vardı burdan aldığım deneyimle öncelik olarak devlet diş hastanelerine gidin,sıra alma randevu sıkıntısı varsa özel poliklinikleri gezin, kontrol ve muayene ücretsiz, fiyat alın azçok size mantıklı olana karar verebilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Erdem Bozkurt yazdı:

hocam son zamanlarda diş ilgili sıkıntılarım vardı burdan aldığım deneyimle öncelik olarak devlet diş hastanelerine gidin,sıra alma randevu sıkıntısı varsa özel poliklinikleri gezin, kontrol ve muayene ücretsiz, fiyat alın azçok size mantıklı olana karar verebilirsiniz...

Teşekkürler. 👍🏻 Daha önce devlet diş hastanelerinde sorunlar yaşadım. O yüzden özel tercih ederim hep. En son yaşadığım sorunu halleden doktorum Adana'da ve her seferinde git gel zor olacak diye buralardan bakıyorum. Bugün gezdim 3-4 tane hekim ve birinde karar kıldım. Bazıları güven vermedi, bazıları muayene etmeden fiyat verdi, muayene ücretli olur falan dediler. Bakalım inşallah memnun olurum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışan bir hekim dostum, abi ben yaparım ama tutmaz bu iş dedi ve özel bir diş kliniğine yönlendirdi :D. Malzeme kalitesizliği en büyük etmen sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Eyüp Çetin yazdı:

Teşekkürler. 👍🏻 Daha önce devlet diş hastanelerinde sorunlar yaşadım. O yüzden özel tercih ederim hep. En son yaşadığım sorunu halleden doktorum Adana'da ve her seferinde git gel zor olacak diye buralardan bakıyorum. Bugün gezdim 3-4 tane hekim ve birinde karar kıldım. Bazıları güven vermedi, bazıları muayene etmeden fiyat verdi, muayene ücretli olur falan dediler. Bakalım inşallah memnun olurum. 

Geçmiş olsun, ne olursa olsun araştırınca azçok bilgi sahibi oluyor insan, seçmekte boyumuzu aşacak konu değilse sıkıntı yok,sonuç olarak doktor seçerkende ilgi alakası konuşma hitap gibi etmenler var heleki diş korkusu varsa daha çok titizlik oluyor gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Erdem Bozkurt yazdı:

Geçmiş olsun, ne olursa olsun araştırınca azçok bilgi sahibi oluyor insan, seçmekte boyumuzu aşacak konu değilse sıkıntı yok,sonuç olarak doktor seçerkende ilgi alakası konuşma hitap gibi etmenler var heleki diş korkusu varsa daha çok titizlik oluyor gibi..

Diş korkusu ciddi anlamda var ama yapacak bir şey yok. O koltuğa tıpış tıpış oturulacak. 😊 Hem diş korkusu olmayan var mı ki? 🤔

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışan bir hekim dostum, abi ben yaparım ama tutmaz bu iş dedi ve özel bir diş kliniğine yönlendirdi :D. Malzeme kalitesizliği en büyük etmen sanırım. 

Belki de. Biraz da çok kalabalık olunca aynı zamanda çok hastaya bakılırsa ücrete yansıdığından olabilir; çok hızlı işlem yapılıyor. Bu nedenle özensiz oluyor. Bazı doktorlar da agresif davranıyor yoğun çalışmadan kaynaklı. Bu yüzden imkan varsa özel kliniğe gidilmesi daha iyi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Başka şehirde nasıl bilmiyorum ama Sivas'ta Cumhuriyet üniversitesi diş hekimliği fakültesi bu konuda iyi, normal olarak muayene olup dekan veya bölüm hocasından özel randevu alarak uygun fiyata muayene olunabiliyor. Hatta geçen ay kanal tedavisi olan dolgum yenilendi ve dişi kurtardılar.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Devlet hastahanesinde implant yaptırma imkanı var mı? 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Muhammed Orak yazdı:

Devlet hastahanesinde implant yaptırma imkanı var mı? 

Birkaç yıldır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde implant yapılıyor fakat kısmi ücrete tabi, mesela burada sene sonu kayınpeder için sorduk tanesi 900 tl idi. Özellerde 2500-3000 civarı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Ben diş Tabibi seçerken KEL olmasına dikkat ediyorum. KEL ise çok tecrübeli ve hiç acıtmayacakmış gibi hissediyorum.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Tayfun Yaman yazdı:

Ben diş Tabibi seçerken KEL olmasına dikkat ediyorum. KEL ise çok tecrübeli ve hiç acıtmayacakmış gibi hissediyorum.

Kel kelimesi yasaklanacak galiba.. Yakında Tdk dan bile kalkabilir.. Aman dikkat. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Birkaç yıldır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde implant yapılıyor fakat kısmi ücrete tabi, mesela burada sene sonu kayınpeder için sorduk tanesi 900 tl idi. Özellerde 2500-3000 civarı.
Yerli 900, yabancı 1300Tl diyor.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Evren Erakçora yazdı:
M. Asım Kahraman yazdı:

Fiyatlar bayagi yuksek...

İkinci el bakiyorum ben 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)

Çok iyi bir doktor bulduk. Bütün dişleri 1200 liraya hallettik. Benim 7, eşimin 3 dişi yapıldı. Dolgu, kanal, çekim...vs. Eşime bir tane de implant yaptırdık 1500 liraya.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İmplant biraz ucuzlamış galiba.
Benim iki eksik var.
2000 euro demişti doktorum, yıllar önce.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Dolar 3.5 tl iken 700 usd ye yaptırmıştım implantı. Ürün çeşidi çoğaldıkça fiyatlar düşüyor sanırım.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Köksal Yılmaz yazdı:

Dolar 3.5 tl iken 700 usd ye yaptırmıştım implantı. Ürün çeşidi çoğaldıkça fiyatlar düşüyor sanırım.

Diş doktorunun dediğine göre son yıllarda yerli ve yabancı çok firma girmiş bu sektöre, o sebeple alternatif markalar rekabeti arttırmış. Eskisinden daha uygun sayılır rakamlar. Fakat yaptıracaklar yine Avrupa menşeli ürünler içinde en uygun olanı bulmaya çalışıyorlar. Bilhassa sektörde Alman üretimi ön planda görünüyor.

Evren Erakçora yazdı:
M. Asım Kahraman yazdı:

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

İmplant biraz ucuzlamış galiba.
Benim iki eksik var.
2000 euro demişti doktorum, yıllar önce.

8 sene önce 350 dolara yaptırmıştım. Şu anda o yıllara göre çok daha ucuz. Ortalama bir implant 1500 lira. Ciddi bir kronik hastalığınız (kalp..vs) varsa daha pahalı olanları öneriyor doktor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...