İçeriğe Yönlendir

Thinkpad X220 Kendiliğinden Kapanıyor

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

dediğinizi de değiştirdim şimdi.

dün ramler den bir tanesini çıkartmıştım, 4 gb olarak çalışıyor ve ne pilde nede pirizde kapanmadı alet. sürekli video izletti pilde ve pirizde. işin garibi 8 den 4 e düşünce, günlük kullanım performansı değişmedi.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bazi durumlar da yan sanayi batarya Problem çıkarıyor orjinali duruyor sa dene yebilirsiniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

dediğinizi de değiştirdim şimdi.

dün ramler den bir tanesini çıkartmıştım, 4 gb olarak çalışıyor ve ne pilde nede pirizde kapanmadı alet. sürekli video izletti pilde ve pirizde. işin garibi 8 den 4 e düşünce, günlük kullanım performansı değişmedi.

teste devam.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Uğur Çınar yazdı:

Bazi durumlar da yan sanayi batarya Problem çıkarıyor orjinali duruyor sa dene yebilirsiniz

duruyor. ancak şarj tutmuyor. taş çatlasa 20 dk gider.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
duruyor. ancak şarj tutmuyor. taş çatlasa 20 dk gider.
Sarjdayken deneyebilirsin iz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

yan sanayi ile kapanmadı dün ve bugün zaten. değişen tek şey ram modülü.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1 haftadır bir kez bile kapanmadı. demekki ram modülü de kapanmasına neden olabiliyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

1 haftadır bir kez bile kapanmadı. demekki ram modülü de kapanmasına neden olabiliyormuş.

İlk kez görüyorum. Öğrenmenin yaşı yok :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

az önce kapandı! pil yüzde 75 de...

diğer ram modülünde de aynı arıza olabileceğini düşünüyorum. elinde 1333mhz ddr3 ram modülü olan varmı?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bir kez daha kapandı. dışarıda tuttuğum ramı taktım. hiberne oluduktan sonra alet resmen çöktü. recovery ile kurtardım windowsu. yeni tek bir ram modülü lazım sanırım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

bir kez daha kapandı. dışarıda tuttuğum ramı taktım. hiberne oluduktan sonra alet resmen çöktü. recovery ile kurtardım windowsu. yeni tek bir ram modülü lazım sanırım.

LV RAM ise:

https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580

Normal ise:

https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-sodimm-ram-kvr16s11-8-p-BD301528

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğan Arşiray

güncel. laptopun eski yan sanayi pilini kesip açtım. içinde 3 seri 2 paralel ne olduğu belirsiz piller vardı. bunların yerine sadece 3 adet seri SANYO18650GA modeli pillerden taktım 3500mili amper. olay çözüldü. son sn yesine kadar çalışabiliyor. Ram sağlammış.olay voltaj problemiymiş.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

güncel. laptopun eski yan sanayi pilini kesip açtım. içinde 3 seri 2 paralel ne olduğu belirsiz piller vardı. bunların yerine sadece 3 adet seri SANYO18650GA modeli pillerden taktım 3500mili amper. olay çözüldü. son sn yesine kadar çalışabiliyor. Ram sağlammış.olay voltaj problemiymiş.

Bu loptop adaptörde çalışırkende kapanıyormuydu. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

net olarak hatırlamıyorum. yakın zamanda kapanmadı. belki ram de bozuktu aynı zamanda.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

net olarak hatırlamıyorum. yakın zamanda kapanmadı. belki ram de bozuktu aynı zamanda.

Benim elimde imkanlar var. Sık sık deneysel işlere girişirim. 240 watt adaptör ile çalışam Alienware r17 notebooku 65  watt adaptörle stress testine sokmuşluğum var. Ama hiç kapanan olmadı . 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

Ne marka batarya var?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sanyo panasonic GA serisi piller kullandım. 3500 mah.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

sanyo panasonic GA serisi piller kullandım. 3500 mah.

Yan sanayi olan neydi, onu kastetmiştim ben :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...