İçeriğe Yönlendir

Bmw X5 Amerikan Avrupa Versiyon Farkı

Burak Uzel

Recommended Posts

Burak Uzel

Selam arkadaşlar,

Bir tanıdık 2000-2005 model bmw x5 3.0 benzin+lpgli araçlara bakıyor. Bazı araçlarda amerikan versiyon yazıyor. Amerikan versiyon ile avrupa versiyon arasındaki fark nedir? Motor farkı Yazılım farkı vs var mı?

Bazı yabancı bmw forumlarında avrupa ile amerikan versiyonlarının yazılımları farklı diye okudum. Sebebi de amerika avrupa benzin kalite farkı gösterilmiş.

Var mıdır genel anlamda bilgisi olan?

Araçlar ilgili artı eksi bildiğiniz durumlar varsa yazarsanız da sevinirim.

Şimdiden cevaplarınız için çpk teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir dönem bazı v8 motorlu araçlarda nikasil/alusil diye iki farklı alaşım blok kullanılmış, amerikadaki yüksek sülfür oranı olan yakıtlar nedeniyle nikasil bloklar çok çabuk eskimişti. x5 amerikada üretilen bir model. ama avrupada yakıt kaliteis daha yüksek. böyle bir fark vardır. mil gösteren gösterge vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim bildiğim, amerikada yakıt kalitesi daha yüksek. Avrupada daha kötü. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

anca yakalamıştır amerika kaliteyi. çünkü küçük hacimli yüksek sıkıştırmalı motorlar yeni yeni popüler oldu. avrupa deyince de arnavutluk değil bahsettiğim tabi.

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Amerikan motorlar daha mı kaliteli yani? Daha mı az sorun çıkarır türkiyede?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Burak Uzel yazdı:

Selam arkadaşlar,

Bir tanıdık 2000-2005 model bmw x5 3.0 benzin+lpgli araçlara bakıyor. Bazı araçlarda amerikan versiyon yazıyor. Amerikan versiyon ile avrupa versiyon arasındaki fark nedir? Motor farkı Yazılım farkı vs var mı?

Bazı yabancı bmw forumlarında avrupa ile amerikan versiyonlarının yazılımları farklı diye okudum. Sebebi de amerika avrupa benzin kalite farkı gösterilmiş.

Var mıdır genel anlamda bilgisi olan?

Araçlar ilgili artı eksi bildiğiniz durumlar varsa yazarsanız da sevinirim.

Şimdiden cevaplarınız için çpk teşekkürler...

Almanyada bir arkadasım günlük kullanıyordu x5 ıkı sefer sanzıman dagıttı ara ara arızalar verdi dedi en son onu satmıs yerıne sıfır nissan xtrail almıs dedım sebeb sanayıden cıkamaz olduk hem yakıt fazla ıdı gunluk 140 km yol yapıyordu 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eski usul amerikan motorları her türlü uzun ömürlü olur. LPG siz olduğu sürece tabi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence çok teknik düşünmemeli, gri market (özel ithalat) olabilir, onu süslemek için yazılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...