İçeriğe Yönlendir

Clio - Genleşme Kabı Rengi

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba aracım conta çürümesinden dolayı bakıma girdi yağı suyu vs değişti usta antifriz koyma ben hepsini yaptım demişti fazla antifriz deler gibi bir muhabbet geçmişti öncesinde geçenlerde su tankına baktım rengi şeffaf su gibi sizce normal mi böyle sanki antifriz rengi yok

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Öncelikle aracınız hangi model? Profilinizdeki araç için mi? Aracınızın kitapçığını internetten indirip hangi soğutma sıvısı kullanılıyor onu öğrenin. Soğutma suyu olarak çok fazla su kullanılmış olabilir tamamı su olabilir renksiz olanlar var ondan olabilir. İlk başta uygun olanı öğrenin sonra içindeki sıvıyı ölçtürün bakalım kaç derece çıkacak. 

Zaten uyumsuzluk varsa her türlü değişmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Öncelikle aracınız hangi model? Profilinizdeki araç için mi? Aracınızın kitapçığını internetten indirip hangi soğutma sıvısı kullanılıyor onu öğrenin. Soğutma suyu olarak çok fazla su kullanılmış olabilir tamamı su olabilir renksiz olanlar var ondan olabilir. İlk başta uygun olanı öğrenin sonra içindeki sıvıyı ölçtürün bakalım kaç derece çıkacak. 

Zaten uyumsuzluk varsa her türlü değişmesi lazım. 

Yarın sabah tekrar ustayada soracağım bir kere daha değitirmiştim aynı ustada o zaman antifriz ben götürmüştüm mavi castrol şimdi hangi renk koydu onuda bilmiyorum tekrar sorayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Yakup Kocaağa yazdı:

Tapatalk

İmzanızı kapatır mısınız?

Aracınızın modeli ve üretim yılı nedir?

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
İmzanızı kapatır mısınız?
Aracınızın modeli ve üretim yılı nedir?

2006 clio
Yorum bağlantısı
Ali Gök

conta çürümesinden dolayı bakıma girdi ne demek tam olarak ?

contamı değişti araçta ? conta değiştiyse antfriz de konmalı zaten antfriz yoksa öyle binmemek lazım

antfriz çürük yeri deler doğru bilgi

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Arkadaşlar arabayı ustaya götürdüm salı günü soğutma sisteminde yağ kalmıştır genleşme kabını temizleyip tekrar su dolduralım dedi elinde işi olduğunu için dediğini ben yaptım havasını aldım gayet kırmızı antifriz vardı genleşme kabında bugün tekrar baktım yine yağ var üstünde ince bir tabaka başına böyle birşey gelen var mı conta yaktıktan sonra

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakup Kocaağa yazdı:

Arkadaşlar arabayı ustaya götürdüm salı günü soğutma sisteminde yağ kalmıştır genleşme kabını temizleyip tekrar su dolduralım dedi elinde işi olduğunu için dediğini ben yaptım havasını aldım gayet kırmızı antifriz vardı genleşme kabında bugün tekrar baktım yine yağ var üstünde ince bir tabaka başına böyle birşey gelen var mı conta yaktıktan sonra

Devirdaim açmadan değişim yaptığınız için yine sistemde yağ kalmış olabilir.. 

Bence bir süre gözleyin. 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Devirdaim açmadan değişim yaptığınız için yine sistemde yağ kalmış olabilir.. 
Bence bir süre gözleyin. 

İki defa fan açtı ilk temizlediğim kadar pis değil ama birazda böyle kullanayım aonraki sefer sistemin suyunu tamamen değiştireceğim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...