İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Aytac Sakal
Metin Akbal yazdı:

Muhtemelen ısı sensörü bozuk. Benim başıma geldi.

Kalorifer ile musluk sensörü ayrımı bilginiz varmı 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Aytac Sakal yazdı:

İnsanların Güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim R Bosch.

Arçelik Servisini aradık ve sorduk onlarda bu uygulama yokmuş.

Soğuk su girişinden baktım basınç var filtreyi temizledim her ikisinide.Basınć 1,5 Bar havasını aldım.Batarya ve musluktaki filtreleri temizledim.Cihaza dokunmadan İnternetten Biraz inceledim sensör içinde pervane var Flow gibi çalışıyor döndükçe bunu algılayan bir (Sanırım Manyetik) sensör var.Akış yeterli değilse keser diyorlar ama ekranda ikaz yok ! Test için tüm sıcak su çıkışlarını tam açıp akıttım.Çeşme ikonu Pulse yaptı ama yine 1 sn sıcak su gelip kapattı.Tesisattan emin olup öyle servis isteyeceğim.Yarı. tekrar bakarım.

Benim baykan kombidede olmuştu su aktıkça dönen manyetik bir pervane vardı onun ürettiği elektirik gazın açılmasını sağlıyordu o değişince sıcak su gelmişti. Servisi rahatlık ile çağırın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

gölbaşı toki 3+1 güney cephe 130 m2

güney cephe ara kat merkezi sistem

her petekte termostat var

son doğalgaz faturam 800 tl geldi bunun 250 tl si apartman içini ısıtmak için ödenen para

su 76 tl elektrik 119 tl geldi tek yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aytac Sakal yazdı:

Kalorifer ile musluk sensörü ayrımı bilginiz varmı 

Ayrı olması lazım petekler çalışıpta sıcak su çalışmıyorsa. Ben daha önce sensörü değiştirmiştim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

elektrik 2600 TL geldi. 3 aylıkmış. tüketim daha az ama aylık ödenen çok daha fazla... ( ev sürekli yaşıyor bizde. )

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Doğan Arşiray yazdı:

elektrik 2600 TL geldi. 3 aylıkmış. tüketim daha az ama aylık ödenen çok daha fazla... ( ev sürekli yaşıyor bizde. )

villa da yaşamak zor azizim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Doğan Arşiray yazdı:

Bentley elektrikli mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gülmez yazdı:

villa da yaşamak zor azizim

şaka biryana, küçük de olsa müstakil evin avantjları sabit olsa bile bu tip temel giderleri daha yüksek oluyor. ancak yapılan zamlar çok feci. özellikle bu sene çok arttı.

Metin Akbal yazdı:

Bentley elektrikli mi?

sadece bahçede ileri geri götürüyorum az yaksın diye. sonuç bu.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

şaka biryana, küçük de olsa müstakil evin avantjları sabit olsa bile bu tip temel giderleri daha yüksek oluyor. ancak yapılan zamlar çok feci. özellikle bu sene çok arttı.

sadece bahçede ileri geri götürüyorum az yaksın diye. sonuç bu.

Doğalgaz geçen kıştan az geliyor, elektrik de sabit gibi pek fark yok bende son bir yıldır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hava yukumaşk gitti ondandır. ankara için geceleri soğuk idi diyebilirim. hala buz oluyro sabah arabalarda. elektrik bedeli çok arttı bu sene. neden bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tesisatta sıkıntı varsa yani kombilik bir olay yoksa alırlar, boşuna gelmiş oluyorlar.

Önceden geliyorda birden gelmemeye başladıysa muhtemelen komdiden kaynaklı, suyun almaya başladığını algılayan sensör falan arızalidir muhtemelen.

Metin Akbal yazdı:

Muhtemelen ısı sensörü bozuk. Benim başıma geldi.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Benim baykan kombidede olmuştu su aktıkça dönen manyetik bir pervane vardı onun ürettiği elektirik gazın açılmasını sağlıyordu o değişince sıcak su gelmişti. Servisi rahatlık ile çağırın. 

Metin Akbal yazdı:

Ayrı olması lazım petekler çalışıpta sıcak su çalışmıyorsa. Ben daha önce sensörü değiştirmiştim.

Sanırım sorun çözüldü Sizinde belirttiğiniz gibi Dahilinde pervane olan sensör ile ilgili bir sorun vardı diye düşünüyorum.Flow gibi akışkanlık ölçtüğünü encoder gibi Pulse saydığını tahmin ediyorum tabi bu benim teorim.Daire girişinden su vanasını tamamen açtım.Çeşmelerdeki sıcak su yönlerini tamamen açtım.Su akarken bir süre sonra Kombi Çeşme ikonu yanıp sönmeye başladı ekrana alev geldi suyu ısıttı.Ya birşey Pervanenin yeteri kadar dönmesini engelledi yada sensör bozuk tekrar edecek Filtre temizlikleride işe yaramış olabilir İzleyelim biraz bakalım.

559. 750 TL cebimizde kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Aytac Sakal yazdı:

İnsanların Güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim R Bosch.

Arçelik Servisini aradık ve sorduk onlarda bu uygulama yokmuş.

Soğuk su girişinden baktım basınç var filtreyi temizledim her ikisinide.Basınć 1,5 Bar havasını aldım.Batarya ve musluktaki filtreleri temizledim.Cihaza dokunmadan İnternetten Biraz inceledim sensör içinde pervane var Flow gibi çalışıyor döndükçe bunu algılayan bir (Sanırım Manyetik) sensör var.Akış yeterli değilse keser diyorlar ama ekranda ikaz yok ! Test için tüm sıcak su çıkışlarını tam açıp akıttım.Çeşme ikonu Pulse yaptı ama yine 1 sn sıcak su gelip kapattı.Tesisattan emin olup öyle servis isteyeceğim.Yarı. tekrar bakarım.

Selam sorun çözüldü mü bilmiyorum ilk mesajdan okumaya başladım. Yol değiştirici gibi bi parça vardı kombilerde benimde başıma gelmişti o bozuk olduğunda otomatik yön değiştirmeyi yapmıyor. Sorun %99 bu parçadadır. 

Aytac Sakal yazdı:

Sanırım sorun çözüldü Sizinde belirttiğiniz gibi Dahilinde pervane olan sensör ile ilgili bir sorun vardı diye düşünüyorum.Flow gibi akışkanlık ölçtüğünü encoder gibi Pulse saydığını tahmin ediyorum tabi bu benim teorim.Daire girişinden su vanasını tamamen açtım.Çeşmelerdeki sıcak su yönlerini tamamen açtım.Su akarken bir süre sonra Kombi Çeşme ikonu yanıp sönmeye başladı ekrana alev geldi suyu ısıttı.Ya birşey Pervanenin yeteri kadar dönmesini engelledi yada sensör bozuk tekrar edecek Filtre temizlikleride işe yaramış olabilir İzleyelim biraz bakalım.

559. 750 TL cebimizde kaldı.

Tekrarlayabilir. Bende yol ayırıcıyı söküp sıkışma var mı diye bakmıştım ve taktığımda çalışmaya başladı. 2-3 gün sonra yine aynı durum oluşunda değiştirdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bu ürünü değiştirince problem çözüldü bende. 3 yollu vana diye geçmekte.

image.png.994e10bda2b62f2aca0ec15f435f8d06.png

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bildigim birsey varsa kombi bozuluyor gibiyse bir kac haftaya kesin tamamen bozulacaktir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Arif Aykın yazdı:

Bu ürünü değiştirince problem çözüldü bende. 3 yollu vana diye geçmekte.

image.png.994e10bda2b62f2aca0ec15f435f8d06.png

Doğan Arşiray yazdı:

bildigim birsey varsa kombi bozuluyor gibiyse bir kac haftaya kesin tamamen bozulacaktir...

Şu an normal ısıtıyor ama takipteyim bakalım tekrar edecekmi izliyorum.Kombi garantili tesisattan emin olmaya çalışıyorum.Kombi çalışma prensibinide kavramaya uğraşıyorum.Bu vana sanirım Kalorifer yada Çeşme suyuna yön veriyor.3 Yol dediklerine göre bir kaynak bir çeşme birde kalorifer olmalı yanılıyormuyum ?

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Ekrana zayıf akış için bir uyarı yada ikon konulabilirdi bu çok zor değil araştırdığım kadarı ile bu sorun ile karşılaşanlar olmuş.

Birde bilmiyorum uygun olurmu yada varmı ? Ben bulamadım Kombi arızaları ve çözümleri diye yeni başlığa taşısak.

Screenshot_20240327_104727_Gallery.png

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Aytac Sakal yazdı:

Şu an normal ısıtıyor ama takipteyim bakalım tekrar edecekmi izliyorum.Kombi garantili tesisattan emin olmaya çalışıyorum.Kombi çalışma prensibinide kavramaya uğraşıyorum.Bu vana sanirım Kalorifer yada Çeşme suyuna yön veriyor.3 Yol dediklerine göre bir kaynak bir çeşme birde kalorifer olmalı yanılıyormuyum ?

Doğrudur. Giriş - Sıcak su - Kalorifer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...