İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 ay… evin sigortası var mıydı

Çağlar Emmi ve Başkan sigorta var. Evi boş bırakmıyorlar ki huzura erelim 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Çağlar Emmi ve Başkan sigorta var. Evi boş bırakmıyorlar ki huzura erelim 

Bizimle güvende.. sıkıntı yok.. 

Ali Darbaz yazdı:

6 m3 yakıtın bana maliyeti  18 tl. Evde yalnız başıma gecirdiğim 1 gece için 18 liralık yakıt yakmışım. Çok fena :( 

Açık bıraksan bu kadar yakmazdın muhtemelen 

Ben havalar 8-10 derecede iken bile kombi sorunlu diye 5 gün kapatmıştım. 3 günde ancak ev normal ısısına dönebildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizimle güvende.. sıkıntı yok.. 

Açık bıraksan bu kadar yakmazdın muhtemelen 

Ben havalar 8-10 derecede iken bile kombi sorunlu diye 5 gün kapatmıştım. 3 günde ancak ev normal ısısına dönebildi. 

biizm kombi bozulduktan sonra tamiri takiben 3 gün sürdü ısının eski ayara gelebilmesi. dışarısı gece -9 filan. gündüz -3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şehir içine girmiş araba gibi olmuş. Dur kalk vb. 19 a düşürüp çıksan sabah gelince yükseltsen ve duvarlar soğumasa bence daha az tüketim olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Evde yalnız başıma gecirdiğim 1 gece için 18 liralık yakıt yakmışım

4 kişi bütün gün evdeyiz, 1 torba kömür yanıyor günlük (80 TL ) ev 24-25 derece, daha avantajlıyiz sanırım biz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

4 kişi bütün gün evdeyiz, 1 torba kömür yanıyor günlük (80 TL ) ev 24-25 derece, daha avantajlıyiz sanırım biz :)

He ya, ben akşam üşüdüm. Çünkü sadece 18,7 dereceye çıkarabildim.  Bu akşam 50 dereceden 65 dereceye çıkarıcam. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

He ya, ben akşam üşüdüm. Çünkü sadece 18,7 dereceye çıkarabildim.  Bu akşam 50 dereceden 65 dereceye çıkarıcam. 

basınca dikkat! aynısını denedim yüksek basınç uyarısı verdi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Doğan Arşiray yazdı:

1-2 saatte ev hızlıca ısınır, sonra evi dengede tutacak sıcaklığa 50-55 e dönülür. 

Bu havada 50 derece ile evi sıfırdan ısıtmak çok uzun sürer.

Aslında doğru çözüm modülasyonlu oda termostatıdır.

Sizin kombide dereceyi yüksek tutunca basınç alarmı veriyorsa genleşme tankı havası düşük olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

gündüz kapalı bırakıldı ise beyhude olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Az evvel gaz geldi 1005 tl

Geldiğine şükret :) Gelmeyebilir de.. 

Yapalım birer sobalı bahçe 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İbrahim Arslan yazdı:

1-2 saatte ev hızlıca ısınır, sonra evi dengede tutacak sıcaklığa 50-55 e dönülür. 

Bu havada 50 derece ile evi sıfırdan ısıtmak çok uzun sürer.

Aslında doğru çözüm modülasyonlu oda termostatıdır.

Sizin kombide dereceyi yüksek tutunca basınç alarmı veriyorsa genleşme tankı havası düşük olabilir.

atacağım o kombiyi baharda.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basınç tankı sağlam ise hata vermez en yüksek ısıda bile.
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
aynen abi ben bir ara 75 de denedim hiç değişmedi

benimde şikayetim basınç beklediğimden erken düşüyor mesela basıncı 2 yapıyorum 1 hafta sonunda 0.9 a kadar iniyor

bir yerde kaçak göremedim acaba ne ile alakalı yoksa 1 haftalık süreçte normal mi bilmiyorum
Zamanında Beylikdüzü'nde 2 yıl kadar kalmıştım. Çok da markası bilinmeyen bir kombi vardi. 2 bar a ayarlanmisti ve bu süreçte hiç bir şekilde basınçta değişme olmadı. Sistemde bir kaçak olma ihtimali var sanırım. Tabi kombiden kombiye değişir mi bilemedim
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Darbaz yazdı:

Ali donsak biz donarız ev dubleks ev konum bolu kombi gece gündüz 40 da sabit bazı odalarda atlet le dolaş dışarısı geceleri -7-8 gündüz -4 sanırım evınızde yalıtım yetersız yada kombinin girişinde süzekler var anahtarla aç bir kontrol et tıkanmıs olabilir pislik olabilir buda devir daimi kesebilir yanılmıyorsan evin yeni ev yada petekleriniz odaya göre küçük

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Bana da bugün geldi. 34 günlük sayaçtan okunan tüketim 308 m3 düzeltilmiş tüketim 281 m3 enerji 3015 kWh 

Ev Nevşehir'de 180 m2 3+1. iç sıcaklık 22 derecenin altına düşmüyor. Vailant yoğuşmali kombi.

665 TL fatura geldi bugün.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geldiğine şükret :) Gelmeyebilir de.. 

Yapalım birer sobalı bahçe 

gazı parası ile bulamayan sanayici var, neyse 29 ocağa ne kaldı ki

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim sanayide elektrik kesintisi uygulanmaya başlayacak yarından sonra.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

neyse 29 ocağa ne kaldı ki

Ne var yine ya 😳

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mert Gülkokan yazdı:

benimde şikayetim basınç beklediğimden erken düşüyor mesela basıncı 2 yapıyorum 1 hafta sonunda 0.9 a kadar iniyor

bir yerde kaçak göremedim acaba ne ile alakalı yoksa 1 haftalık süreçte normal mi bilmiyorum

Peteklerin bağlantılarına bak Mert, benim eski evde peteğin yanındaki krom borular paslanmıştı. Oradan hafifçe sızan su zemine inip kılıf olarak kullanılan diğer borunun içinde buharlaşıp gidiyormuş. Tabi borunun paslanması biraz zaman aldığı için geç fark ettim..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Az evvel gaz geldi 1005 tl

Tiguana cng mi taktın hocam?

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Merkezi sistemin güzelliği basınç nedir bilmem, aç/kapa yok. Şu sıcaklığı ayarlamak yok.
En fazla termostatik vanadan odanın sıcaklığı değiştirebiliyorsun (min. 15 derece)

Aralık ayında ısınma için *390₺ gelmişti, Ocak ayını merakla bekliyoruz...
*Sıcak su ve Ocak kullanımı hariç

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Tiguana cng mi taktın hocam?

Binmiyorum pek

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Damla damla kaçırsa kafi. Isınan boruda buhar oluyor gidiyor
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha önce sökülen bir yer varsa oradan kaçırıyordur. Peçete ile de kontrol işe yarar. Kasımda kombi açılır, denemesini yaparım. Suyu tamamlarım, sonraki su ekleme bir sene sonra olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...