İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

A+++ bir buzdolabı aylık 20 kWh yakar aç kapa olmadan ideal şartlarda. 14 TL falan yapar. A+ da 25 kWh civarı bu değer %25 artıyor yani, daha eskilere bu değerler daha da artıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Biraz dikkat etmeyle (özellikle çocuklar biraz büyüyünce farkındalık artmaya başladı elektirigimiz biter falan diyorum tv ve ışıklar kullanılmadığı zaman kapanması falan) 140 160 gelen fatura bu yazdan itibaren 110ira geliyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Doğalgaz 276 

Mart soğuk geçiyor, kombiyi geceleri de yaktığımızdan biraz artış oldu.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Akbal

Benim 355 geldi. Alt komşu gazı kökledi sanırım gündüz hiç çalışmıyor [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim daha gelmedi, ama elektrik geldi. 56 tl elektrik ödedim. Mühtemelen doğalgaz az gelir. 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ali Darbaz yazdı:

Benim daha gelmedi, ama elektrik geldi. 56 tl elektrik ödedim. Mühtemelen doğalgaz az gelir. 

abone numarası at da otomatik ödeme vereyim benimkilerin arasında kaynar gider.260 elektrik,446 doğalgaz,160 küsür su. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

abone numarası at da otomatik ödeme vereyim benimkilerin arasında kaynar gider.260 elektrik,446 doğalgaz,160 küsür su. 

Abi saol gerek yok, Otomatik ödeniyor. Farkında bile değilim. :D. Evde elektrik tüketimi çok düşük. Çünkü evde insan yok. Otel gibi kullanıyoz. Akşamda akşama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim doğalgaz bu ay 322(geçen ay 234) geldi, ısıyı 1 derece arttırıp gece düşürmemiştim. Mart, şubattan soğuk geçmiş.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

Doğalgaz 276 

Mart soğuk geçiyor, kombiyi geceleri de yaktığımızdan biraz artış oldu.

Elettürük bu ay artmış 115 lira olmuş. 
Tasarruf yapmaya başlıyorum ilk iş ütü kullanmamak için gömlekleri pantolonları çarşafın altına sericem :) 

Haluk Şentürk yazdı:

abone numarası at da otomatik ödeme vereyim benimkilerin arasında kaynar gider.260 elektrik,446 doğalgaz,160 küsür su

Evde havuz ya da jakuzi falan mı var ? :) 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Selçuk Keleş yazdı:

Elettürük bu ay artmış 115 lira olmuş. 
Tasarruf yapmaya başlıyorum ilk iş ütü kullanmamak için gömlekleri pantolonları çarşafın altına sericem :) 

Evde havuz ya da jakuzi falan mı var ? :) 

Samsun ülkenin en pahalı suyunu satıyor.bir de bizim uşaklar yardırıyor. bir de jakuzisiz güne başlayamıyorum o nedenle 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Haluk Şentürk yazdı:

Samsun ülkenin en pahalı suyunu satıyor.bir de bizim uşaklar yardırıyor. bir de jakuzisiz güne başlayamıyorum o nedenle 😉

Aslında iyi taktik. Su ucuz olunca israf ediliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu cihaz evin sıcaklığını saat başı ölçüp bana raporluyacak. Buna göre doğalgaz kombiyi efektif bir sıcaklıkta tutucam. Ayrıca arabadada kullanmayı düşünüyorum. Efektif rahat sürüşe imkan veren bir klima ayarında tutmayı düşünüyorum. Bu cihaz ile tasarrufu ve konforu artırmayı planlıyorum. 

ACtC-3ejqd6WGAR7oVwmRtLuWwh_Pb4jGTWCjbF0

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Burda nemin hissedilen sıcaklığı nasıl etkilediği tablo edilmiş. 

bebek-odasi-sicakli-derecesi-ve-nem-oran

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Bu cihaz evin sıcaklığını saat başı ölçüp bana raporluyacak. Buna göre doğalgaz kombiyi efektif bir sıcaklıkta tutucam. Ayrıca arabadada kullanmayı düşünüyorum. Efektif rahat sürüşe imkan veren bir klima ayarında tutmayı düşünüyorum. Bu cihaz ile tasarrufu ve konforu artırmayı planlıyorum. 

ACtC-3ejqd6WGAR7oVwmRtLuWwh_Pb4jGTWCjbF0

Hem raporlayan hem de ayarlayan sistem var, kullanıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Hem raporlayan hem de ayarlayan sistem var, kullanıyoruz. 

Bununla evin doğal halini gözlemleyip ona göre hareket edecem. Bakarsın evin doğal hali bir şeye gerek bırakmıyor ise masraftan kurtulmuş olacam. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Bununla evin doğal halini gözlemleyip ona göre hareket edecem. Bakarsın evin doğal hali bir şeye gerek bırakmıyor ise masraftan kurtulmuş olacam. 

Evin doğal hali, dışarının doğal haline bağlı. Dışarısı da doğal haliyle değişken. 

Ben bu sene termostattan çok memnun kaldım. Sıcaklık konforu üst düzeydeydi. Ne sıcak oldu ne de soğuk. Hep istediğim gibi kaldı evin içi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

28 derece çok fazla yaşam alanı için

Mert Yeldan yazdı:

485 gelmiş. Ben şok.

Elektrik 975 geldi. 3 haftalık süreç. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

28 derece çok fazla yaşam alanı için

Elektrik 975 geldi. 3 haftalık süreç. 

Abi o test maksatlı ecük üfürmüştüm. Ondan sıcak. saat başı veri alıyor şu an. 

ACtC-3eLovMkdZcH8J6Bt3-9Qn4qXdtvWcHvuLZZ

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Saat başı veri çok, bir saatte ev buz gibi de olur, sıcacık da. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...