İçeriğe Yönlendir

C4 LPG Regülatör Arızası

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Herkese hayirli gunler

Gun gecmiyor ki yeni bir problem cikmasin

nacizana sizlerin bilgisini almak icin yazmak istedim cunku konu lpg , yanlis bi sey yapmak istemiyorum

Aracda lpg regulatoru gazi motor suyuna karistiriyomus, ustaya sordum bin tl gibi bi sey soyledi

Sormak istedigim 3 soru var 

1. Boyle sursem 5 10 bin kilometre gider mi bu araba

2. Kendim degistirsem ayar yapmam gerekir mi, eger ayar sartsa zaten filtreleri falanda degistiricem kendim takip sonra bi lpgciye gidip filtreye ve bilgisayara para versem sadece olur mu

3.mbar yazisi brc 1200 mbar ama sn numarasi vs tab gibi numaralar uymuyo butun soketler ayni ve basin degeri ayni heralde bu boyle satiliyo demi?

Ilk lpg li aracim cok hevesle aldim, demek istemiyorum ki citroen cok kotu 2. el tamamen sans eger bana akil verirsen bu iki soruda harika olur

Cok tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Slm

1 soru cevap böyle kullanmayın suya karışan gaz aracın su basıncını yükseltir hortum patlayabilir yada aracınız hava yapıp sonrasında hararet yapabilir.

2 soru ayar gerekmez diye biliyorum.yalniz kafayı taktiktan sonra gaz kaçağı varmı kontrol edilmeli.akabinde filtre değişimi ve ayar yapılırsa daha iyi olur.

3 soru sizin sisteme uyumlu olup olmadığını satıcıdan öğrenmelisiniz...   

Farklı bir alternatif olarak BRC uyumlu farklı bir regülatör takabilirsiniz.sorun olmaz.maliyeti 3 te bir fiyatına bile çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle bir sorun hiç duymadım ancak .mümkündür. 

Regülatörün tamir kitleri de satılıyor. 

Arkadaşlar bu konuda da yönlendirebilirler sizi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olağan durum. Yoğunlaştırıcı delinip suya gaz basar. Tehlikeli mi kesinlikle. Kaçak alüminyum gövdede. Her hangi bir marka yoğunlaştırıcı takılır. İlla aynısı olacak değil. Ucuz marka iş görür ancak soğutma sıvısı komple değişecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle bir sorun hiç duymadım ancak .mümkündür. 

Regülatörün tamir kitleri de satılıyor. 

Arkadaşlar bu konuda da yönlendirebilirler sizi. 

Alpay Köse yazdı:

Slm

1 soru cevap böyle kullanmayın suya karışan gaz aracın su basıncını yükseltir hortum patlayabilir yada aracınız hava yapıp sonrasında hararet yapabilir.

2 soru ayar gerekmez diye biliyorum.yalniz kafayı taktiktan sonra gaz kaçağı varmı kontrol edilmeli.akabinde filtre değişimi ve ayar yapılırsa daha iyi olur.

3 soru sizin sisteme uyumlu olup olmadığını satıcıdan öğrenmelisiniz...   

Farklı bir alternatif olarak BRC uyumlu farklı bir regülatör takabilirsiniz.sorun olmaz.maliyeti 3 te bir fiyatına bile çıkabilir.

Abi o zaman ben kendim alip takicam

Acaba bana brc ile uyumlu fiyati uygun sifir bir regulator onerebilir misiniz link atmak yasakmi bilmiyorum ama eger yazarsaniz ben gibdip aliyim kendim takiyim

regulatorun ustunde yazanlar; Lot 13BI     SN 10998      1200mbar GENIUS MB   BRC

Arac citroen c4 2007 1.4 

buna uygun bulursaniz abi ben gidip aliyim 

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Yoğunlaştırıcı taraf su kanalları kirlenmesi sonucu suya gaz karışımı oluyormuş. 

1000 lira çok uçuk bence tamir kiti alıp kendiniz dikkatli şekilde yapabilirsiniz sonuçta trigeri değiştiniz hatırlıyorum 👍

Tamir kiti 150 lira sitede, gaz ve su kanalları olan kapağın altı kurum olmalı linkteki şekilde, sizdeki aynısı olmalı 1200 mb. 

Sonuçta bu işi yapan astronot değil 😊

Tamir videoları var yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

cok tesekkur ederim ben 1200 mbar li buldum uygun fiyata fakt brc deki gibi soket yeri yok , elektrik baglantilari cok farkli bunu nasil duzeltebilirim ? brc olmayanda iki tane soket yeri var metalde, ama brc de tamamen soket girisli

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Unutmadan, tamir ettikten sonra kaçak kontrolünü iyi yapmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

1997 model rni brodwayimde aynısı başıma gelmişti.200 TL atiker yeni regülatör taktırmıştım.İlla üzerinden çıkan ile aynı marka olması gerekmiyor.Fiyat çok yüksek geldi.başka bir LPG sevisinden fiyat alın derim..Ben maksimuma kadar su koyuyordum,gaz karıştığından bir süre kullandıktan sonra yedek su deposu doluyordu.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Muharrem Karagülle yazdı:

1997 model rni brodwayimde aynısı başıma gelmişti.200 TL atiker yeni regülatör taktırmıştım.İlla üzerinden çıkan ile aynı marka olması gerekmiyor.Fiyat çok yüksek geldi.başka bir LPG sevisinden fiyat alın derim..Ben maksimuma kadar su koyuyordum,gaz karıştığından bir süre kullandıktan sonra yedek su deposu doluyordu.

Erkan Işık yazdı:

abi yalniz brc nin soket girisi var diger regulatorlerde iki tane kablo yeri var yani o musuru nasil monte edicem ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1000 lira fahis. Regulator tamir kiti 150 lira. Sifir regulator 700 lira dun sordum. 125 liraya ben tamir kiti almistim sabah gec calisma problemi vardi diyafram yirtilmisti. lpgyedekparca sitesinde garantili cikma falan vardir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

bi tane buldum cok ucuz ama iste soket yerleri misur leri farkli nasil monte edebilirim

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tulak Akan yazdı:

SN 10998      1200mbar GENIUS MB   BRC

Diyaframı delinmiştir muhtemelen. En son 150 Tl idi diyafram nette yada malum sitelerde çıkması 50-100 tl . Elin becerikli ise alır kendin değişirsin. LPG ustasına götürür hem kaçak kontrolü hem ayar yaptırırsın

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Slm zavoli olsaydı size cangas önerebilirdim.farkli bir LPG markası takan yere sorabilirsiniz.veya internette lpgyedekparca diye bir site var onların müşteri hizmetleri ni arayarak sorabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)

Benim araçtada 7-8 senelik landi renzo marka sistem vardı regülatör arızalanmıştı 600-700 TL arası fiyat istemişlerdi. Araç muayenesinin de tarihi yakında doluyordu  lpgcinin hem yeni hem garantili olur tavsiyesi üzerine 1100 TL ye atiker gold taktırmıştım, 3-4 yıldır sorunsuz biniyorum. Eğer ki lpg den yana devamlı sorun çıkarıyorsa atiker gold tavsiye ederim.

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tulak Akan yazdı:

bi tane buldum cok ucuz ama iste soket yerleri misur leri farkli nasil monte edebilirim

BRC 1200 1500 diyafram seti 150 lira civarında. Ayrıca garantili tamirini lpg yedek parça sitesi 250 liraya yapıyor. Yolluyorsun tamir edip geri yolluyorlar.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)

Urunu aldim sagolun fakat takarken nelere dikkat etmem lazim abi

Mesela hava alma nasil yapiliyo bide arkadan tupu komple kapaticam ama hava nasil alinir bilmiyorumm

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Tulak Akan yazdı:

Urunu aldim sagolun fakat takarken nelere dikkat etmem lazim abi

Mesela hava alma nasil yapiliyo bide arkadan tupu komple kapaticam ama hava nasil alinir bilmiyorumm

Youtube karıstırcan veya takdıkdan sonra lpgcıye ınce ayar yaptırırsın 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...