İçeriğe Yönlendir

Çin Üzerinden Gelen Kargolar

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

Aliexpress'ten bir kaç hafta önce ürün aldım, ürün monitör için güç kartı. Virüs olayları ve ölümler yüzünden tereddüt yaşarken, bulaşır mı bulaşmaz mı derken bugün okula kargo getiren PTT Kargo personeli, Ocak ayı ve sonrasında sipariş edilen ürünlerden Çin'den çıkmayanları bizim ülkemiz gümrüğe kabul etmeyecek dedi. Mevcut gelenlerin dağıtımını bitiriyorlarmış. Tarihi düşünülürse Ocak ilk hafta sonrası verilen siparişler ülkeye girmeyecek dedi. Peki bu süreç nası işler, alıcı ürünü galiba 2 ay sürecinde teslim etmezse para iadesi olacak gibi bir yazı görmüştüm...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olacağı çin ekonomisi daralacak, şu anki öngörü %2 yani 61 milyar dolar seviyesinde olacağı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Virüsün yayılımını önlemek için yapılması gereken bir şeydi diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Virüsün yayılımını önlemek için yapılması gereken bir şeydi diye düşünüyorum. 

dünyada virüs yayılımını önlemek için çok etkili tedbir isteniyorsa, uçaklarda sigara içmeyi serbest bırakacaklar. Tıbbi istatistik bunu söylüyor.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

dünyada virüs yayılımını önlemek için çok etkili tedbir isteniyorsa, uçaklarda sigara içmeyi serbest bırakacaklar. Tıbbi istatistik bunu söylüyor.

İçmeyenler de içsin :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Okuduğum kadarıyla uzmanların görüşü; gelen bir kargo ürünüyle virüsün bulaşmayacağı şeklinde. Ancak bir Çinli kargo üzerinde bir operasyon çeker mi onu da bilemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

İçmeyenler de içsin :)

korona mı az duman mı tercihe saygı duyarım :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Ekici yazdı:

Okuduğum kadarıyla uzmanların görüşü; gelen bir kargo ürünüyle virüsün bulaşmayacağı şeklinde. Ancak bir Çinli kargo üzerinde bir operasyon çeker mi onu da bilemedim.

Hastalanan biri, tüm dünyaya ölüm diyebilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
(düzenlendi)

Ortalama aylık çinden 15 20 euro arası alış veriş yapıyordum ama son bi aydır sitelerinden ürün bile bakmıyorum.

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Bursa'da bir çok otomotiv yan sanayi firması çinden gelecek malzemeleri bekliyor. Ürünlerin gümrükte bekletildiği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Aliexpress'ten bir kaç hafta önce ürün aldım, ürün monitör için güç kartı. Virüs olayları ve ölümler yüzünden tereddüt yaşarken, bulaşır mı bulaşmaz mı derken bugün okula kargo getiren PTT Kargo personeli, Ocak ayı ve sonrasında sipariş edilen ürünlerden Çin'den çıkmayanları bizim ülkemiz gümrüğe kabul etmeyecek dedi. Mevcut gelenlerin dağıtımını bitiriyorlarmış. Tarihi düşünülürse Ocak ilk hafta sonrası verilen siparişler ülkeye girmeyecek dedi. Peki bu süreç nası işler, alıcı ürünü galiba 2 ay sürecinde teslim etmezse para iadesi olacak gibi bir yazı görmüştüm...
@OlguErhan :)
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

"Çin'den çıkmayanları bizim ülkemiz gümrüğe kabul etmeyecek dedi. " Çinden çıkmayanları neden kabul etmiyorlar. Virus çinde değil mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Erhan Doruk yazdı:

"Çin'den çıkmayanları bizim ülkemiz gümrüğe kabul etmeyecek dedi. " Çinden çıkmayanları neden kabul etmiyorlar. Virus çinde değil mi?

"Henüz çıkmamış olanları" demek istemiş olabilirler. Yani çıkışı yapılmış, ülkeden çıkmış yolda olanları kabul ediyoruz, yeni çıkacak olanları kabul etmiyoruz demek istemiş olabilirler.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

teslim alamayacak mıyız yani [emoji22] virüsün canli olmayan yuzeylerde en fazla 8-10 saat dayanabildigi soyleniyor0f1e2791d3a285794a5d9eb5d613cc7b.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benim bir tane telefon merceği siparişim vardı. 1 ay içinde sipariş etmiştim .gümrükten çıkmış. demekki belli bir kriter var tutacaklarında.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Erhan Doruk yazdı:

Ben bahsettiğim durumdayım, aldığım ürün Çin'den çıkmadı ve ikili görüşmeler sonucunda ülkemiz gümrüğü kabul etmeyeceğini söylediği için Çin'den henüz çıkmayan ürünler Çin gümrüğünde bekliyormuş.Çin'den çıkanlar ise, ülkemize ulaşmış ve dağıtım bekleyenler diye söyledi, hatta Yozgat için dağıtımı bitti, virüs olayı bitene kadar kargo bekleme dedi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Dogan Arsiray yazdı:

benim bir tane telefon merceği siparişim vardı. 1 ay içinde sipariş etmiştim .gümrükten çıkmış. demekki belli bir kriter var tutacaklarında.

kargom geldi bugün.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Coşku Mert
Coşku Mert yazdı:

teslim alamayacak mıyız yani emoji22.png virüsün canli olmayan yuzeylerde en fazla 8-10 saat dayanabildigi soyleniyor0f1e2791d3a285794a5d9eb5d613cc7b.jpg

2 şubatta verdiğim siparişi bugün teslim ettiler, gayet sorunsuz oldu bende şaşırdım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ramazan Turan yazdı:

Benim de muallak olan bir kargom var, bir kaç güne netleşir, 11 ocakta çıkmıştı. PTT elemanına göre gelmeyecek ama takip sitesine göre yolda anlamaıdm...

https://global.cainiao.com/detail.htm?mailNoList=RP892639726CN&spm=a3708.7860688.0.d01

[Guangzhou] [Guangzhou Uluslararası Merkezi] iade, açıklamalar: güvenlik kontrolü iade

2020-02-20 13:49:23

Geçmiş olsun, benim de 12 Şubatta bir sipariş vardı ne olacak acaba.

RE003903296CN

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sürekli geliyor kargolarım. İlk fırtına zamanı 2 hafta kapalı idi birçok mağaza. Özürler filan. Geçmiş olsun dileklerimi işlettiğim her satıcı extra hediye ile ürün gönderiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Sürekli geliyor kargolarım. İlk fırtına zamanı 2 hafta kapalı idi birçok mağaza. Özürler filan. Geçmiş olsun dileklerimi işlettiğim her satıcı extra hediye ile ürün gönderiyor.

bir de çin fare yeni yılına denk geldi o ara

Servet Aydın yazdı:

fare yılı festivali süresince bazı kurallar vardı, mesela:

Eşinin ailesini ziyaret etmek yasak. Bu yasak özellikle erkekler için geçerli. Bu dönemde eşlerinin ailelerini ziyaret etmek demek evliliklerinde problem olduğunu göstergesi sayılıyor ve tüm aileye kötü şans getirildiğine inanılıyor.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende inverter kaynak makinası alacağım. Gelişmeleri takip ediyorum. Kargoda sıkıntı yok sanırım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...