İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 1.6 Aracımıza Usta Tavsiyeleri

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Abartmayın, her sene bakımı yapılan araba. Ne olduya bu kış başladı her şey. Araba bakımsız değil. Araba ilgisiz. 

4 5 bine çözülür herşeyi . satıp başka alim mantığına sakın dönmesin araba alınacak fiyatlar da değil şuan

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Araba şu an evde yatır kalmış. Akü şarj olmuyor. Akü bitmiş. 1 adet İnci akü alayım diyorum.. Araba yürümez halde. Akü takınca çalışr yürür hale gelicek. 

https://urun.n11.com/aku/inci-aku-12v-60-amper-formul-a-6-ay-yol-yardim-hediyeli-P367199063

King yiğit akünün iyi olduğunu söylemişti, yakın fiyatsa değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Akünün kalitesine olan inancım bitti 

en ucuzunu alacam bidaha

dayım ford transite yaşar marka bir akü almış . Tarsusta adam sanayide 50 m2 dükkanda kendi yapıyor . 4. Yılı hala tek marşta çalışıyor araba aldığı para normal akünün yarı parası değilmiş

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

en ucuzunu alacam bidaha

dayım ford transite yaşar marka bir akü almış . Tarsusta adam sanayide 50 m2 dükkanda kendi yapıyor . 4. Yılı hala tek marşta çalışıyor araba aldığı para normal akünün yarı parası değilmiş

Alıyoz işte bir inci akü. Mahallede bir tane usta var. Lifti felanda var. 306 oraya kadar yürütücem. Adama yaptırcam. Mahalle ustasıdır, işini doğru yapar  diye düşünüyorum.  

Bana desinki, şu değişecek bu değişecek liste yapsın versin. Ben tüm parçaları internetten alayım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Mahalle ustasıdır, işini doğru yapar  diye düşünüyorum.

Yine kendi bildiğinizi okuyorsunuz. Sonu Cruze termostatı gibi olacak, demedi demeyin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Yine kendi bildiğinizi okuyorsunuz. Sonu Cruze termostatı gibi olacak, demedi demeyin :)

Hocam Cruze sayesinde tecrube edindik. Bu tecrubeyi doğru kullanıcağıma emin olun. Yürümeyen arabayı sağa sola taşıyamam. Çekiciyede para veremem. 

Akümüz gelsin yürütelim. Şarj dinamosunda sıkıntı varmı öçtürelim.  

Bu araba bitince çok güzel Darbaz üsülü deneme yazısıda yazarız. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze işindeki zararım toplamda 250 tl kadar,  Yaptığım yanlış, tek parça almak oldu. Komple termostat almak yerine sadece termostadın kendisini almak hata oldu. 

Ayrıca eski termostadı yani çinden gelen termostadı başka bir cruze sahibine bağışladım. Adam hayır duası etti. Tavsiyem ona arkasına bir gövde almasıydı. Yeni gövde ve çin termostadı ile arabayı uzun süredir kullanıyor. Aslında benimde bir hatam yok. Eksik parça almışım. Bir tanede gövde alınsaymış bu duruma düşmezdik. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Cruze işindeki zararım toplamda 250 tl kadar,  Yaptığım yanlış, tek parça almak oldu. Komple termostat almak yerine sadece termostadın kendisini almak hata oldu. 

Ayrıca eski termostadı yani çinden gelen termostadı başka bir cruze sahibine bağışladım. Adam hayır duası etti. Tavsiyem ona arkasına bir gövde almasıydı. Yeni gövde ve çin termostadı ile arabayı uzun süredir kullanıyor. Aslında benimde bir hatam yok. Eksik parça almışım. Bir tanede gövde alınsaymış bu duruma düşmezdik. 

Siz yeni tecrübe kazanıyorsunuz. Biz ise kazanılmış tecrübeyi paylaşıyoruz sizinle.

HEr şey maddiyat değildir. Arada kaybedilen vaktin, harcanan eforun hesabı da var.

Tabi, ferman padişahındır. Ne derseniz o olur :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bir Peugeot'u mahalle ustasına götürmezdim, çekik gözlü olsa sorun değilde araç Peugeot ve eski ise başında durun, akü değişecek elektrik sistemini kurcalatmayın teyp açarken klima ünitesinden beyaz duman gelmesin. Mekanik tamam elektriksel kısmı bu aracı bilene yaptırın. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Gök yazdı:

en ucuzunu alacam bidaha

Bende 2 yıl 3 ay önce 250 liraya inci akü 66 alçak tip almıştım, şimdi marşa basınca ışıklar fazla kısıliyor gibi geliyor. 3. kışı erken su koyuverecek sanki.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bende 2 yıl 3 ay önce 250 liraya inci akü 66 alçak tip almıştım, şimdi marşa basınca ışıklar fazla kısıliyor gibi geliyor. 3. kışı erken su koyuverecek sanki.

arabayı 8 saat yürütecek otoban yolculuğu yapın. akü fullenir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Araba şu an evde yatır kalmış. Akü şarj olmuyor. Akü bitmiş. 1 adet İnci akü alayım diyorum.. Araba yürümez halde. Akü takınca çalışr yürür hale gelicek. 

https://urun.n11.com/aku/inci-aku-12v-60-amper-formul-a-6-ay-yol-yardim-hediyeli-P367199063

Şarj etmeyi denediniz mi ?

http://elo.com.tr/aku-sarj-cihazi-gostergeli-tam-otomatik-smps-model-ful-korumali/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

arabayı 8 saat yürütecek otoban yolculuğu yapın. akü fullenir. 

2 hafta önce 1000 km yol yaptım, Antalya- İzmir- Kütahya- Antalya. Şarj sıkıntısı olmamalı ama ya diyot tablası değişen alternatör orjinali kadar iyi şarj etmiyor, ya aküde performans kaybı var yada ben abartiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

2 hafta önce 1000 km yol yaptım, Antalya- İzmir- Kütahya- Antalya. Şarj sıkıntısı olmamalı ama ya diyot tablası değişen alternatör orjinali kadar iyi şarj etmiyor, ya aküde performans kaybı var yada ben abartiyorum :)

Arabanda ams varsa aynı bana olduğu gibi akü şarj etmez aksine boşalır. 

Cruze aküsü fullendi sivas dönüşü. Araba ilkez 12.5 voltla yürüdüğünü gördüm. 

Ayten 1000 motor gaza yüklenip tekirdağ istanbul arası geldim. Akü bitmişti. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

2009 focus kara düzen, full 14 küsur volt ile şarj ediyor :) obd cihazın bozuk takip edemiyorum uzun süredir.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Haftasonu arabayı kadosanda baktıracağim. Oralarda tanıdık varsa söyleyin. Yoksa ilk özel pejo servisine sokucağim. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yıldızlara aldanmayın fake hesaplardan kendileri oluşturabiliyor veya akrabaları yakın çevresi olumlu olarak yazıyor gerçek müşteri deneyimi önemli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Yıldızlara aldanmayın fake hesaplardan kendileri oluşturabiliyor veya akrabaları yakın çevresi olumlu olarak yazıyor gerçek müşteri deneyimi önemli. 

Adam zaten 306 yapmam ben dedi, kusura bakma dedi . 

306 onaracak ustada bulamıyoruz.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Adam zaten 306 yapmam ben dedi, kusura bakma dedi . 

306 onaracak ustada bulamıyoruz.

Özelliği neymiş ki 306 nın bakmaya yanaşmıyorlar. Sök-tak ustası değil mi sonuçta?

306 kullanan bir arkadaşımdan aldım,

Hakan usta 0533 464 74 48 maslak sanayi 2.kısım 22.sokakta imiş.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Köksal Yılmaz yazdı:

Özelliği neymiş ki 306 nın bakmaya yanaşmıyorlar. Sök-tak ustası değil mi sonuçta?

Eski model diye uğraşmak istemiyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

306 kullanan bir arkadaşımdan aldım,

Hakan usta 0533 464 74 48 maslak sanayi 2.kısım 22.sokakta imiş.

Maslak epey uzak, araba gidecek hal yok :( 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Maslak epey uzak, araba gidecek hal yok [emoji20] 
Telefonla bilgi alırsın en azından. Millet başka şehre ustaya gidiyor, ümraniye maslak o kadar uzak olmamalı.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...