İçeriğe Yönlendir

Ford Focus MK2 9-10 inc Android Multimedya

Sinan Uzundumlu

Recommended Posts

Sinan Uzundumlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

Aracım için multimedya bakıyorum. Son zamanlarda yaygınlaşmış ve birçok marka altında satılan 9 - 10 inc android cihazlar dikkatimi çekti. Fiyatları ekran genişliğinin yanında cihazın ram ve hafızasına göre değişiyor. Bu cihazlardan kullanan var mı? Artıları eksileri ne olabilir? Aşağıda örnek bir cihazın linkini ekliyorum;

Link

Görüş ve önerilerinizi rica ediyorum.

d37Til.png

Edit: Resim yükleme hatası.

tarihinde Sinan Uzundumlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 sene önce 11.11 indirimde 500 liraya satılan ve benim telefon almak için uğraşırken kaçırdığım cihaz :) aracın çehresini değiştirdiği kesin ama kalite nasıldır bilmiyorum, Sony teyp varsa ses kalitesi atanır sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

https://youtu.be/ARD6wax8qgI

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

2 sene önce 11.11 indirimde 500 liraya satılan ve benim telefon almak için uğraşırken kaçırdığım cihaz :) aracın çehresini değiştirdiği kesin ama kalite nasıldır bilmiyorum, Sony teyp varsa ses kalitesi atanır sanırım.

Evet sony mevcut, handikaplarından biri ses kalitesindeki kayıp olabilir👍

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

356ed9d50139b1cb950a693ba5e7d272.jpg0d41d75dd6194e9abee81ea1be5775af.jpg2 sene önce cuma indiriminden 499 tl ye almıştım. Avgo marka. benim cihazın tek sıkıntısı 4,4,4 versiyonda olması ve güncellme alamaması. ses kalitesi olarak sonyi aratmaz. tavsiye ederim ki sizin baktığınız cihaz 9,0 olması daha güzel. ayrıca digital klima desteğide mevcuttur bu cihazda. tek farkları benimki 10 ınc sizinm baktığınız 9 ınc. marka olarak avgo tavsiye ederim. bugüne kadar arıza yapmadı.

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
Serkan Gülderen yazdı:

2 sene önce cuma indiriminden 499 tl ye almıştım. Avgo marka. benim cihazın tek sıkıntısı 4,4,4 versiyonda olması ve güncellme alamaması. ses kalitesi olarak sonyi aratmaz. tavsiye ederim ki sizin baktığınız cihaz 9,0 olması daha güzel. ayrıca digital klima desteğide mevcuttur bu cihazda. tek farkları benimki 10 ınc sizinm baktığınız 9 ınc. marka olarak avgo tavsiye ederim. bugüne kadar arıza yapmadı.

Tavsiyenizden sonra Avgo markaya baktim. Çoğu mağaza satıştan kaldırmış bu markayı. Tek tük mevcut. Markadan ziyade sizinde belirttiğiniz gibi android özellikleri daha önemli. Fiyatlarda 2 sene öncesine göre uçmuş.. Ah bu döviz..😒

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Bende var yeni taktım. 4 çekirdek işlemci, 2GB Ram 32GB, Android 9. Ben 11.11'de çinden aldım, Junsun diye bir marka. Ekran IPS, DSP ve Navigasyon var. Vergiler dahil bin tl ye geldi.
Geçen hafta biraz ılık bir hava yakalayınca montajını yaptım. Cihaz sök tak şeklinde, ara bağlantı kabloları ile beraber geliyor. Cihazı daha kurcalama aşamasındayım. Ses kalitesi Sony ile hemen hemen aynı. Ses ayarlarını tam kurcalamadım ama orjinal haliyle basslar daha belirgin. Radyo çekiminde vs sıkıntı yok.

Artıları:
-Büyük ekran ve android olması

-Navigasyon olarak igo var ve hızlı çalışıyor. (GPS modülü ile beraber geldi, Satıcı süresiz harita güncellemesi sözü veriyor, kendi sunucularından)

-Bluetooth ile telefon'u rahatça bağlayabiliyorum
-Uygulama ile telefon ekranı yansıtılabiliyor.
-Geri görüş kamerası ile geri görüş (Hediye olarak bir kamera geldi ancak ben bagaj kapağında herhangi bir yeri kesip biçmemek için bagaj açma düğmesine entegre olan bir tane alıp taktım)
-Direksiyon kumanda düğmeleri istenilen fonksiyona atanabiliyor.
Eksileri:
-Kontak açılmadan çalışmıyor. Açılma süresi 15-20 saniye civarı
-Ekran gece kullanımında en düşük parlaklıkta bile biraz göz alıyor.
-Fiziksel düğmelere erişim biraz kısıtlı, eski ses ayarı düğmesini aratıyor.
-Ekran çözünürlüğü düşük 1024x600 (Ben alırken daha yükseği yoktu, şu an bazı satıcılarda 1280x720 seçeneği gelmiş)

Ben şimdilik memnunum, tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
Harun Özden yazdı:

Bende var yeni taktım. 4 çekirdek işlemci, 2GB Ram 32GB, Android 9. Ben 11.11'de çinden aldım, Junsun diye bir marka. Ekran IPS, DSP ve Navigasyon var. Vergiler dahil bin tl ye geldi.
Geçen hafta biraz ılık bir hava yakalayınca montajını yaptım. Cihaz sök tak şeklinde, ara bağlantı kabloları ile beraber geliyor. Cihazı daha kurcalama aşamasındayım. Ses kalitesi Sony ile hemen hemen aynı. Ses ayarlarını tam kurcalamadım ama orjinal haliyle basslar daha belirgin. Radyo çekiminde vs sıkıntı yok.

Artıları:
-Büyük ekran ve android olması

-Navigasyon olarak igo var ve hızlı çalışıyor. (GPS modülü ile beraber geldi, Satıcı süresiz harita güncellemesi sözü veriyor, kendi sunucularından)

-Bluetooth ile telefon'u rahatça bağlayabiliyorum
-Uygulama ile telefon ekranı yansıtılabiliyor.
-Geri görüş kamerası ile geri görüş (Hediye olarak bir kamera geldi ancak ben bagaj kapağında herhangi bir yeri kesip biçmemek için bagaj açma düğmesine entegre olan bir tane alıp taktım)
-Direksiyon kumanda düğmeleri istenilen fonksiyona atanabiliyor.
Eksileri:
-Kontak açılmadan çalışmıyor. Açılma süresi 15-20 saniye civarı
-Ekran gece kullanımında en düşük parlaklıkta bile biraz göz alıyor.
-Fiziksel düğmelere erişim biraz kısıtlı, eski ses ayarı düğmesini aratıyor.
-Ekran çözünürlüğü düşük 1024x600 (Ben alırken daha yükseği yoktu, şu an bazı satıcılarda 1280x720 seçeneği gelmiş)

Ben şimdilik memnunum, tavsiye ederim.

Harun Bey detaylı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Eksileri ekran çözünürlüğü hariç pek dikkate alınacak şeyler değilmiş. Sizin aldığınız cihazın satışı hala mevcut mu? Paylaşabilirseniz sevinirim. Piyasaya göre epey ucuza almışsınız.

Yorum bağlantısı
Harun Özden
(düzenlendi)
Sinan Uzundumlu yazdı:
Harun Bey detaylı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Eksileri ekran çözünürlüğü hariç pek dikkate alınacak şeyler değilmiş. Sizin aldığınız cihazın satışı hala mevcut mu? Paylaşabilirseniz sevinirim. Piyasaya göre epey ucuza almışsınız.

Ben 130$ a almıştım.

https://www.aliexpress.com/item/4000677447273.html?spm=2114.12010612.8148356.4.665d19e5vtcRbZ

Bu da 1280x720 ekranı olan model, ancak fiyat farkı çok fazla bence

https://www.aliexpress.com/item/4000677447273.html?spm=2114.12010612.8148356.4.665d19e5vtcRbZ

Ekran çözünürlüğü yakından bakılmadıkça çok problem olmuyor, ama daha yüksek olmasını isterdim açıkcası

3d2dcda365c96146f654dbc9f701eebb.jpg

fb17779842fb50004eedcef0f399d0d7.jpg

43dd8b55771709f3e0e5468b6636e963.jpg

86ae92ec6616b2fdde46bd71fea83402.jpg

tarihinde Harun Özden tarafından düzenlendi
Resim eklme
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
Harun Özden yazdı:

Çerçeve sökülebiliyor mu? Karbon folyo ile kaplamışsınız galiba, çok daha güzel olmuş orijinalinden. Piano black ile de kaplanabilir👍

Yorum bağlantısı
Harun Özden
Sinan Uzundumlu yazdı:

Çerçeve sökülebiliyor mu? Karbon folyo ile kaplamışsınız galiba, çok daha güzel olmuş orijinalinden. Piano black ile de kaplanabilir👍

Çerçeve sökülüyor. Teybin yanında çerçeve de geliyor. İstediğiniz folyo ile kaplayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...