İçeriğe Yönlendir

Zippo Isıtıcılar

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Teknojik ürün mü kesinlikle. Ekipmanların varlığından bi haber olan ben çakma kampçı, Göktürk hocamın bir akşam ürünlerin bilgilerini vermesi ile haberdar oldum. ABD'ye gideceğim, Amazon'dan alacağım ne dersin diyince hem içten yanmalı hemde pilli ısıtıcı olanlardan istedim. Ürünler geldi ve hocam sağolsun dükkana kadar getirdi. Bu akşam ilk yakıtlı ısıtıcı testini yaptım. Tamam parmaklarım yandı biraz ama tamamen hatalı başlangıç nedeniyle.

İçten yanmalı ürünü anlatacağım. Zippo lisanslı yakıtımızı ürün ile beraber gelen plastik yakıt dolum kabına ve oradan yanıcı fitili sökerek yakıtı kutuya yavaşça dolduruyoruz. Bir kaç dakika bekledikten sonra ısıtıcı yanmaya hazır hale geliyor. Ölçekli yakıt aktarım deposu ve ısıtıcı kafa.

d58625d70551d66635ae4e9feb81cb0a.jpg

Yakıt dolumu ortadaki delikten yapılacak. Yavaş dökülmesi gerekiyor. Olası taşma halinde ateşli veya yanıcı madde olmamalı yakınlarda.

cf276af4295a7b056e5dcd15e9942312.jpg

Yakıtı koyup yanıcı başlığı yerine takıp çakmağı çakıyoruz. Çakmağı çakınca açık alev görülmeyecek. Sanmayın ki yanmıyor. Eli yanıcı fitilin üstüne getirince ısıyı hissediyorsunuz. Cihazımız artık hazır. Üst kapağı da yerine geçirip cebimizde ellerimiz sıcak sıcak gezebiliriz artık. Tabi ki bu cihazı Sani gibi bekarlar için düşünmüşler. Ah canım yaa. Üzüldüm yine.

İkinci ürünümüz ise tamamen teknoloji yumağı. Hem 2600ma powerbank hemde ısıtıcı. Isıl gücü daha düşük ancak verimi yüksek.

4abdb961f03c376d90df77ee2ad2cb7b.jpg

Her iki ürüne ait bir iki görsel ile konuyu kapatıyorum. Son olarak, içten yanmalı olan 12 saate kadar, pilli olanı 3 saate kadar ısı üretebiliyor.

9c071b49a6c1ba1a1b87b2bcfcb2aa9b.jpg3467f8477361ef81d0215a65a2054b51.jpg

• Beğen 10
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aleti -3 derece soğukta gittiğim yerde gerçekten 12 saatten fazla yandığını gördüm. Bunları aldıktan sonra Türkiye'de de satıldığını farkettik ama olsun bu dışardan geldi. Değdi. 

Şirin bir kesesi var. Kullanırken içine konması gerekiyor. Havayı regüle ediyor. Koymazsanız da oluyor ama o zaman daha çok ısınıyor eli yakmaya doğru ilerliyor. Pantolon cebinde mont cebinde harika şeyler..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Videoyu ne yapacan ya. Olmamış mı anlatım

Okuyunca kafamda canlandıramadım. Boyutunuda oranlıyamadım. Keseside görünmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Tabi ki bu cihazı Sani gibi bekarlar için düşünmüşler. Ah canım yaa. Üzüldüm yine.

seni-de-hic-bos-gecmiyor.jpg

Öhöm yani. Biz üşüyünce ısınmasını da biliriz :nea:

• Beğen 11
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Sani Gerşon yazdı:

seni-de-hic-bos-gecmiyor.jpg

Öhöm yani. Biz üşüyünce ısınmasını da biliriz :nea:

Bakın böyle kadınlarda varmıs 

• Beğen 2
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunları aldıktan sonra Türkiye'de de satıldığını farkettik

Türkiye'de maalesef ki çok az ürünü var ve "custom made" özelliği de minimumda tutuyorlar.

Yurtdışında inanılmaz güzel ürünleri var.

Bir daha giderken benim de haberim olsun hocam :friends:

Yorum bağlantısı
Emin Önal

cebime 100 avro koysam daha uzun süre ve sıcak tutar 😀

Şaka bir yana güzel birşeymiş, sen kullanırsın bunu.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
cebime 100 avro koysam daha uzun süre ve sıcak tutar [emoji3]
Şaka bir yana güzel birşeymiş, sen kullanırsın bunu.

EN çok soğuk hava depolarında işime yarayacak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yakıt tüketen şeyler masraf yaratır.  Bence kalın giyinmek, kombine çevrime dahil olmamızı sağlar. Kalın ve sıkı giyinirsek, çiğerlerimizde yanan oksijenden oluşan ısıyı yalıtabiliriz. Böylece kan dolaşımı ile sıcak kanı her tarafa yönlendirip ısınabiliriz. Bu iş için Thermal içlikler var.  Eski moğ adamı giyinmeye gerekte yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Yakıt tüketen şeyler masraf yaratır.  Bence kalın giyinmek, kombine çevrime dahil olmamızı sağlar. Kalın ve sıkı giyinirsek, çiğerlerimizde yanan oksijenden oluşan ısıyı yalıtabiliriz. Böylece kan dolaşımı ile sıcak kanı her tarafa yönlendirip ısınabiliriz. Bu iş için Thermal içlikler var.  Eski moğ adamı giyinmeye gerekte yok. 

enjoy while you can

elbette bu bir "extra".. Olmasa da olur tabi.  bu olmazdan önce tel dolap kullanıyorduk :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

enjoy while you can

elbette bu bir "extra".. Olmasa da olur tabi.  bu olmazdan önce tel dolap kullanıyorduk :)

Abi ben "tost" kullanıyorum. Halende kullanıyorum tosttu. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

-28 derece depoda 4mm civata sökme veya 2mm eninde ölçü aletinin komitatörü ile 3mm kalınlığı olan propları tutma ile 45cm eni olan 120 cm yükseklikteki akü yuvası arasında Kablo değişimi yaparken düşünürüm eskimo gibi giyinmeyi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

-28 derece depoda 4mm civata sökme veya 2mm eninde ölçü aletinin komitatörü ile 3mm kalınlığı olan propları tutma ile 45cm eni olan 120 cm yükseklikteki akü yuvası arasında Kablo değişimi yaparken düşünürüm eskimo gibi giyinmeyi

Abi aklıma geldi. Deprem felan olursa kış günü kapıda kalırsak notebook iyi ısı yaratıyor. 

Biosu açıp kapağını kapat, karnına sok. 

En az 12 saat ısıtır. 2 gün çalışan notebbok bile gördüm. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Video beyinleri üşengeç yapıyor. Hayal kurma yetisi kayıp oluyor.

efc1d78daef9bd2dc0477b9397e69207.jpg

Boyut deveden küçükmüş. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güzel aletmiş, aşağılara kadar inmeden bunun sadece eli ısıtacağını zor anladım. 

Çadırı, arabayı ısıtacak bir alet niyetiyle düşündüm bir an. Cep herkülüymüş.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çok değişik ve güzel bir aletmiş. 12 saate kadar yanması muazzam. Bende fotoğraflardan boyutunu zippo çakmak ile aynı gibi anlamıştım, hatta şaşırdım 12 saat nasıl yanacak diye :D  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...