İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım - Fikir

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık

Sabah işe giderken trafik kazası yaptım. Ben cadde üzerinde kendi yolumda yasal hız sınırları içerisinde ilerlerken karşı yönden gelip sağımdaki sokağa girmek için aniden manevra yapan araca çarptım. Girmek istediği sokağın karşısında başka sokak yok.

Yolda refüj bulunmuyor. Sadece yol çizgileri mevcut. Kaza noktasındaki çizgiler kesik kesik, öncesi ve sonrası düz devam eden çizgi şeklinde. Kusurlu karşı taraf olarak görüyorum ama sizce kusuru kime verirler ? 5-7 iş günü içerisinde belli olacakmış tutanak sonucu. Fotoğrafları bırakıyorum.

zyRYn9.jpg

k0rJGr.jpg

agq0dB.jpg

BGX4vD.jpg

gbly2b.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Siz caddedesiniz. Ona dönüş serbest ama bildiğim kadarı ile ancak siz yol verirseniz dönebilir o. Beklemesi lazımdı yani.

Geçmiş olsun.

Eklemeyi unuttum, arkadan vurmuşsunuz ona. Yani aslında o dönüşü bitirmek üzereymiş. Bu sebeple size çıkarabilirler kusuru.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İlk izlenimim sizin haklı olduğunuz yönünde ancak polisler araca ilk temas noktasına göre bir suç oranı dağıtabilirler. Büyük oranda karşı tarafa suçu vereceklerdir. Tutanağa yazılanlar da önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bildiğim kadarıyla, dobloya arka sağ teker civarından vuruldu ise size de kusur verilebilir. Bence %50 verilecek.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Öncelikle geçmiş olsun.

Tutanağa yazılanlar önemli.

İlk öngörüm  kırmızı araç haklı durumda, ikinci öngörüm kırmızı araç diğer araca arkadan vuruyor gibi bu da geçiş tamamlanacakken olmuş olabilir düşüncesiyle

Trafik buna %50 %50 kardeş payı yapar gönderir gibime geldi. 

Gelişmelerden bizi haberdar ederseniz seviniriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçmiş olsun siz haklısınız bence fakat neye göre veriliyor bu karar bazen anlayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erhan Doruk yazdı:

İlk izlenimim sizin haklı olduğunuz yönünde ancak polisler araca ilk temas noktasına göre bir suç oranı dağıtabilirler. Büyük oranda karşı tarafa suçu vereceklerdir. Tutanağa yazılanlar da önemli.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun, tutanağı görme şansımız var mı ?

Gencay Bengli yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.

Tutanağa yazılanlar önemli.

İlk öngörüm  kırmızı araç haklı durumda, ikinci öngörüm kırmızı araç diğer araca arkadan vuruyor gibi bu da geçiş tamamlanacakken olmuş olabilir düşüncesiyle

Trafik buna %50 %50 kardeş payı yapar gönderir gibime geldi. 

Gelişmelerden bizi haberdar ederseniz seviniriz

VBp6nB.jpg

B aracı kısmı bana ait.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

İlk temas noktası ön çamurluk veya kapı olsa %100 karşı tarafa verilirdi ama aracın arkasından vurduğunuz için polis , o dönüşünü tamamlamak üzereyken vurdu diyerek size de belli oranda kusur verebilirler. ama krokiye göre %100 karşı taraf suçlu.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu tutanağa ve ifadelere göre size kusur verilmez.

İnşallah öyle olur Emmi.

Dün akşam iş çıkışı da ışıklarda beklerken arkadan vurdular tamponun içi dağıldı hep. 

Abdeste de eksiklik yok amma oluyor işte 😀

Erhan Doruk yazdı:

İlk temas noktası ön çamurluk veya kapı olsa %100 karşı tarafa verilirdi ama aracın arkasından vurduğunuz için polis , o dönüşünü tamamlamak üzereyken vurdu diyerek size de belli oranda kusur verebilirler. ama krokiye göre %100 karşı taraf suçlu.

Okay Kaygusuz yazdı:

güzel yazmıssınız %60 ona verir gibi

Hayırlısı olsun bakalım. Bir haftaya kadar sonuçlanacak tramer. Sonuçlanınca yazarım artık buraya.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Geçmiş olsun Oğuzkan. Beterinden saklasin. Arka sol lastiginide bir goster dışa dogru acilma var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Okay Kaygusuz yazdı:

güzel yazmıssınız %60 ona verir gibi

%60 diye  bir oran varmı eskiden yoktu galiba. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Sinan Akgöl yazdı:

Geçmiş olsun Oğuzkan. Beterinden saklasin. Arka sol lastiginide bir goster dışa dogru acilma var.

Sağol Sinan abi. Sen söyleyince dikkatimi çekti benimde. Fotoğrafla alakalı bir göz yanılması olsa gerek. Ama kafama takıldı akşam aracı alınca bakacağım mutlaka. Teşekkürler.

Harun Kocaçalışkan yazdı:

%60 diye  bir oran varmı eskiden yoktu galiba. 

İhtimal olarak söyledi bence oran olarak değil :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, yazılanlara göre size kusur verilmez gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçmiş olsun. Kroki ile olayın aslı farklı gibi yorumluyorum ben. Krokide sanki önden araçların teması var gibi. Ama araçlardaki hasarda ve beyanlarda siz aracın sağ arka köşesine çarpmışsınız. Eğer hakkaniyetli bir sistem ise siz %100 haklısınız. Ama ben pek inanmıyorum o yüzden % 50 - 50 verilir gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

Bildiğim kadarıyla, dobloya arka sağ teker civarından vuruldu ise size de kusur verilebilir. Bence %50 verilecek.

Kavşakta ben  sağ tarafında idim. Arka sağ tekerden vurdum. Tamamı karşıya çıktı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, yazılanlara göre size kusur verilmez gibi duruyor.

Bende öyle umuyorum Selçuk abi.

Fatih Evcin yazdı:

Geçmiş olsun. Kroki ile olayın aslı farklı gibi yorumluyorum ben. Krokide sanki önden araçların teması var gibi. Ama araçlardaki hasarda ve beyanlarda siz aracın sağ arka köşesine çarpmışsınız. Eğer hakkaniyetli bir sistem ise siz %100 haklısınız. Ama ben pek inanmıyorum o yüzden % 50 - 50 verilir gibi duruyor.

Aracın yeri yanlış çizilmiş. Kaportacım krokideki yol bağlantı şekillerine bakılıyor fotoğraflardan tespit ediliyor daha çok dedi. Ayrıca aracın ilk hasar aldığı kısımın gösterildiği bölüm var tutanakta. O kısımda doblonun sağ arkası işaretli. Kimseyi yanıltma düşüncemiz yoktu tutanağı tutarken. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kimseyi yanıltma düşüncemiz yoktu tutanağı tutarken. 

Bilerek yapılmış bir durum olmadığının farkındayım. Fakat karşı taraf sizin kadar masum değil benim görüşüm.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Karşıdaki testere dükkanının tam sizin kaza yaptığınız noktaya bakan bir kamerası var. Kamera kaydıda alsaydınız keşke çünkü karşı taraf farklı şekilde yorum yapmış . Kroki farklı yazılan farklı arka sağdan duramayıp vurdu diyor. Sonucu yazarsınız.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...