İçeriğe Yönlendir

Peugeot 2008 - Torpido Airbag İzi Havalandırmada Çatlak!!

Mithat Nursoy

Recommended Posts

Mithat Nursoy

Merhaba. Birkaç gün önce emniyet kemeri ile ilgili konu açmıştım. Bugün arabaya bindiğimde torpido airbag izinin belli olduğunu gördüm. İlk defa farkettim açıkçası dokunduğumda biraz böyle yukarı doğru ivmelenmiş gibiydi ama çok değildi azdı yani. Sonra oradaki airbag yazısının yanındaki havalandırmaya baktım hafif içinde küçük bi çatlak var gibiydi. fotoğrafını çektim cidden içinde çatlak var bariz belli yani. Youtubedaki ekspertiz videolarını izleyince insan böyle şeylere aşikar oluyor. Tavan airbaglerine baktım orjinal tamir görmemiş. Ama torpidodan şüpheliyim çatlak olması da iyice işkillendirdi beni. Aldığım galericiye sordum yok kardeşim öyle bir şey fazla titizsin dedi alırken de ekspertize bizzat sormuştum airbaglerde sorun var mı işlem var mı diye yok demişti. Ama torpidodaki iz belli yani dokunduğumda izin belli olduğu yer çok az elle dokunmayınca hissedilmeyecek görülmeyecek şişlikte. Ne yapmam gerekli sizce? 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Torpido gözünü söküp bakılabilir sanırım, yapıştırma izleri belli olacaktır. Ya da yan paneli söküp kaplama varsa bakabilirsiniz. Ayrıca hava yastıklarının patlatacağı bölümler fabrikada zayıflatıldığı için o izler olağan diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok dert edilirse internetten şasi no ile aracın üretim ay yıl öğrenilir, torpido kapağını sökülür, soketini çekersin ya da etiket gözüküyorsa sökülmez  airbagin ya da kapak sökümü sonrası etiket vardır üzerinde onun üzerinde de etiket vardır üretim tarihi aracın yıl ay uyuyorsa sıkıntı yoktur.

Airbag-set-Dashboard-grijs-carbon-Peugeo

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle bir foto görelim.

Fabrikasyon kusur olabilir, peugeot'a da başvurmak gerekebilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba. Birkaç gün önce emniyet kemeri ile ilgili konu açmıştım. Bugün arabaya bindiğimde torpido airbag izinin belli olduğunu gördüm. İlk defa farkettim açıkçası dokunduğumda biraz böyle yukarı doğru ivmelenmiş gibiydi ama çok değildi azdı yani. Sonra oradaki airbag yazısının yanındaki havalandırmaya baktım hafif içinde küçük bi çatlak var gibiydi. fotoğrafını çektim cidden içinde çatlak var bariz belli yani. Youtubedaki ekspertiz videolarını izleyince insan böyle şeylere aşikar oluyor. Tavan airbaglerine baktım orjinal tamir görmemiş. Ama torpidodan şüpheliyim çatlak olması da iyice işkillendirdi beni. Aldığım galericiye sordum yok kardeşim öyle bir şey fazla titizsin dedi alırken de ekspertize bizzat sormuştum airbaglerde sorun var mı işlem var mı diye yok demişti. Ama torpidodaki iz belli yani dokunduğumda izin belli olduğu yer çok az elle dokunmayınca hissedilmeyecek görülmeyecek şişlikte. Ne yapmam gerekli sizce? 

Yakınsa tarcanlar yada onay ekspertize git derim ben için rahat eder

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Sani Gerşon yazdı:

Öncelikle bir foto görelim.

Fabrikasyon kusur olabilir, peugeot'a da başvurmak gerekebilir.

Fotoyu nereden yükleyeceğim hocam daha yeni üyeyim yoksa yükleyecektim fotoğrafları bulamadım nereden yüklendiğini

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Levent Güzelkalp yazdı:

Yakınsa tarcanlar yada onay ekspertize git derim ben için rahat eder

İkisi de uzak maalesef yoksa ilk aklıma gelen onlardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Sani Gerşon yazdı:

hizliresim.com

nTJOw6.jpg

nTJNKx.jpg

nTrId0.md.png

hizliresime yükleyemedim buradan bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben çözemedim. Bence bir yetkili servise uğrayın. Onlar da neyin doğru neyin hatalı olduğunu çok net söyleyeceklerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Sanki boyanmış gibi. Daha yakından net foto lazım. Ayrıca ön göğüsün kapı ile birleştiği yerdeki kapağı sokerseniz goguse kaplama vb işlem yapılmış mi anlayabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Tolgahan Doğru yazdı:

Sanki boyanmış gibi. Daha yakından net foto lazım. Ayrıca ön göğüsün kapı ile birleştiği yerdeki kapağı sokerseniz goguse kaplama vb işlem yapılmış mi anlayabilirsiniz

https://imgyukle.com/i/nTCyRP
https://imgyukle.com/i/nTCCNq

birde bunlar var hocam. O kapağı sökemedim maalesef denedim ama zarar veririm diye çekindim açıkçası. Bu fotoğraflarda nasıl duruyor peki

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Mithat Nursoy yazdı:

https://imgyukle.com/i/nTCyRP
https://imgyukle.com/i/nTCCNq

birde bunlar var hocam. O kapağı sökemedim maalesef denedim ama zarar veririm diye çekindim açıkçası. Bu fotoğraflarda nasıl duruyor peki

Foto yanıltıyor olabilir ama macunlanip boyanmış gibi geldi bana. En iyisi işin ustasina güzel bir kontrol yaptırmak. Umarım hiçbir sıkıntı yoktur.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Boya olsa dalgalanma olur en basit çözümü torpido yu sokun alttan bakın tamir olsa tüp değişmiştir bide en basiti orta direk kaplama yi sokun emniyet kemeri oraya bakın direnç varmi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Göğüs boyanmaz ki? Direk kaplıyorlar sıkıntı varsa.
Tamir yerini 502 ve karbonat la yapıştırıp ince bir kat boya atıyor lar

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Sani Gerşon yazdı:

Göğüs boyanmaz ki? Direk kaplıyorlar sıkıntı varsa.

Macunlayip boyuyorlar Sani bey işlem videoları var YouTube da

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Uğur Çınar yazdı:

Tamir yerini 502 ve karbonat la yapıştırıp ince bir kat boya atıyor lar

Tolgahan Doğru yazdı:

Macunlayip boyuyorlar Sani bey işlem videoları var YouTube da

Boya, sert plastikte tamam. Konudaki aracın göğsü yumuşak yüzey olmalı. O yüzden kaplanıyor demiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Sani Gerşon yazdı:

Boya, sert plastikte tamam. Konudaki aracın göğsü yumuşak yüzey olmalı. O yüzden kaplanıyor demiştim.

Nasıl yumuşak yüzey abi anlamadım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mithat Nursoy yazdı:

Nasıl yumuşak yüzey abi anlamadım

Hani bastırdığımızda parmağımızı içeri doğru esner ya. Lüks segmentte görürüz genelde.

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Sani Gerşon yazdı:

Hani bastırdığımızda parmağımızı içeri doğru esner ya. Lüks segmentte görürüz genelde.

Ona baktım öyle değil belirttiğim nokta da diğer yerler de sert direksiyonun olduğu kısımlara da baktım sert 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kemerlere bakın direnç veya tamir var mı oradan belli olur. Kemer gerdiyse airbag açmıştır araç 

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Sani Gerşon yazdı:

İzin olduğu kısıma bastırdığımda sert ağabeyimin puntosunda da baktım onunki de sert 2010 c180de baktım onda da sert. Yumuşak mı olması lazımdı yoksa

Tahir İlter yazdı:

Kemerlere bakın direnç veya tamir var mı oradan belli olur. Kemer gerdiyse airbag açmıştır araç 

Tavan airbaglerinde problem yok.  kemerin kapağını nasıl açarım hocam onu çözemedim doğrusu 😅

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...