İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Detaylı Temizlik

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Merhaba arkadaşlar 2012 1.2 highline aracımı detaylı temizliğe vermek istiyorum, aracımın içi bej olduğu için koltuklar çok lekeli ve benden önceki sahipleri de pek temizliğine dikkat etmemişler ve içeride sigara içtiklerinden dolayı tavan da pislenmiş. Öğrenmek istediğim konu daha önce aracını detaylı temizliğe veren arkadaş varmı vw lerde tavan sarkma hastalığı olduğu için soruyorum yani versem acaba sonra tavan döşemesin de sarkma olurmu?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim arabanın koltuklarıda leş gibi. bende detaylı iç temizlik istiyorum

tavsiye edeceğiniz bir yer varmı anadolu yakasında

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Konum olarak nerde bilmiyorum ama profesyonel bir is istiyorsanız bir örnek verebilirim Detailing Dükkanı 216. Instagram hesabı var bakabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Ben çorludayım çorluda daha önce bizim arkadaşlar araçlarını temizletti çok memnun kaldılar ben oraya detaylı temizlik yaptırmak istiyorum ama aklıma tavan sarkması geliyor vw lerde hastalık sarkmıyacağını bilsem yarın veririm oraya
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Gök yazdı:

https://www.hepsiburada.com/3d-orange-citrus-degreaser-agresif-temizleyici-3-79-lt-109g01-p-OTOGOLD3001257   bundan alıyorsun elıne havlu pırıl pırıl yapıyor kusma leke bırakmıyor bızzat test edılıp evde kullanılmaktadır 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavanı ıslatmayın. 

Kuru köpükle bastırmadan silin.. Islatırsanız sarkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Ben Konya'da her aldığım 2. el aracı Meram Sonax'a götürüyorum. Çok güzel iç detay yapıyorlar, öncesinde tavanı hemen demo edip bilgi veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erkan Işık yazdı:

https://www.hepsiburada.com/3d-orange-citrus-degreaser-agresif-temizleyici-3-79-lt-109g01-p-OTOGOLD3001257   bundan alıyorsun elıne havlu pırıl pırıl yapıyor kusma leke bırakmıyor bızzat test edılıp evde kullanılmaktadır 

çok pahalı . aynı ürünü bakiyim bulabilecemmi

Köksal Yılmaz yazdı:
Erkan Işık yazdı:

Ben de kullanıyorum bu ürünü, hayret fiyatı uçup gitmemiş

asprin diye bir temizlik maddesi var. evdeki koltukta yoğun leke vardı bişeler dökülmüş kalmış leke yapmış çıkmıyordu ondan sıktım az bekleyip sildim tertemiz oldu

arabanın koltuklarına da uygulanırmı o? baktım üstünde araba koltuğu resmi var

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Köksal Yılmaz yazdı:
Erkan Işık yazdı:

Ben de kullanıyorum bu ürünü, hayret fiyatı uçup gitmemiş

https://www.hepsiburada.com/3d-orange-citrus-degreaser-agresif-temizleyici-473-ml-109oz16-p-HBV00000HMN38

Bu ürünün Fıs Fıs'î çıkmış bu ürünü mesela ve yada arabadaki koltuklara direk sıkıp uygulama yapabilirmiyiz ? Yoksa bunu da mı seyreltecez? üstad...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

çok pahalı . aynı ürünü bakiyim bulabilecemmi

asprin diye bir temizlik maddesi var. evdeki koltukta yoğun leke vardı bişeler dökülmüş kalmış leke yapmış çıkmıyordu ondan sıktım az bekleyip sildim tertemiz oldu

arabanın koltuklarına da uygulanırmı o? baktım üstünde araba koltuğu resmi var

Araç içi kullanıma uygundur, zaten üreticisi 3D markası araç bakım kimyasalları üreten bir firma(sahibi Türk firma abd yerleşik).

Talha Bilgi yazdı:

https://www.hepsiburada.com/3d-orange-citrus-degreaser-agresif-temizleyici-473-ml-109oz16-p-HBV00000HMN38

Bu ürünün Fıs Fıs'î çıkmış bu ürünü mesela ve yada arabadaki koltuklara direk sıkıp uygulama yapabilirmiyiz ? Yoksa bunu da mı seyreltecez? üstad...

Bu boyu gereksiz pahalı olur, aynı ürünü yaklaşık 4 kat pahalıya almaya gerek yok bence. 1 galon alsan uzun yıllar yeter, hatta 2 arkadaş alıp bölünebilir de. İlla sprey boy alacağım dersen onu da kire göre sulandır derim.

Tüm ürünler için geçerli not: İlk deneme her zaman görünmeyen/az önemli bir yerde yapılmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Talha Bilgi yazdı:

aspirin falan asırı köpük yapıyo bunda köpük yok al koy kenara eve zaten bunu en az 1-10 seyreltip kullanacaksın 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Sedat Çakır yazdı:

Merhaba arkadaşlar 2012 1.2 highline aracımı detaylı temizliğe vermek istiyorum, aracımın içi bej olduğu için koltuklar çok lekeli ve benden önceki sahipleri de pek temizliğine dikkat etmemişler ve içeride sigara içtiklerinden dolayı tavan da pislenmiş. Öğrenmek istediğim konu daha önce aracını detaylı temizliğe veren arkadaş varmı vw lerde tavan sarkma hastalığı olduğu için soruyorum yani versem acaba sonra tavan döşemesin de sarkma olurmu?

Sedat Bu üründen al iyi bir havada iyi bir sprey kullanarak aşırı ıslamadan çift bezle cok ıslak olmadan agır agır hafıf hafıf bastırmadan sil cabuk tuylenme yapar asırı ıslanırsada sarkma yapabılır 

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:
Sedat Bu üründen al iyi bir havada iyi bir sprey kullanarak aşırı ıslamadan çift bezle cok ıslak olmadan agır agır hafıf hafıf bastırmadan sil cabuk tuylenme yapar asırı ıslanırsada sarkma yapabılır 

Tamamdır erkan bey ürünün siparişini vereyim dediğiniz gibi güzel bir havada yavaş yavaş başlarım, detaylı temizliğe 300 dedi arkadaşlar daha önce temizletti çok memnun oldular ama tek sorun tavan sarkması, buradaki bilgileri toplayıp uygun bir zaman da bu işe gireşirim. Zaten arabalar la uğraşmayı, temizlemeyi seven birisiyim [emoji6]

Tavan döşemesinide Mehmet beyin dediği gibi kuru köpükle deniyeceğim

tarihinde Sedat Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Tavanıda sil bunla bız gecen hafta avensısın tavanı sıldık aspirin aldın o asırı köpürdü sonra bunla sıldık ne leke ne kusma , kusma aşırı ıslak bırakmakdan oluyor 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Karışımıda 1 ölcek bunda 2 ölcekde temiz şise su , veya yarı yarıya  yap önce koltuklarda denersın kendını bakdın yapabılıyorsun devam edersın kendını aşmaya başlarsa da bırakırsın olmadı yenge hanımdan  bır el at suna dersın :))

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Karışımıda 1 ölcek bunda 2 ölcekde temiz şise su , veya yarı yarıya  yap önce koltuklarda denersın kendını bakdın yapabılıyorsun devam edersın kendını aşmaya başlarsa da bırakırsın olmadı yenge hanımdan  bır el at suna dersın :))
Peki normal fıs fıs kullanarak mı uygulasam yada bir kova içinde hazırlayıp oradan mı uygulasam hangisi daha etkili oluyor, hangisinden iyi sonuç aldınız siz
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Sedat Çakır yazdı:
Erkan Işık yazdı:

Peki normal fıs fıs kullanarak mı uygulasam yada bir kova içinde hazırlayıp oradan mı uygulasam hangisi daha etkili oluyor, hangisinden iyi sonuç aldınız siz

Biz direk spreyle sıkıp sildik 100 bın km de avensısın koltuk tavan sen denersın koltukda kendını elın alısınca duruma göre gıdersın spreyın kendısı ıyı olsun ucu cok acık aşırı ıslaklık bırakacak sprey olmasın  demek ıstedıgım 

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Biz direk spreyle sıkıp sildik 100 bın km de avensısın koltuk tavan sen denersın koltukda kendını elın alısınca duruma göre gıdersın spreyın kendısı ıyı olsun ucu cok acık aşırı ıslaklık bırakacak sprey olmasın  demek ıstedıgım 
Anladım teşekkürler
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

arkadaşlar tecrübeyle sabittir: sildiğiniz her yüzeyi ıslak haliyle halı yıkama makinaları tabir edilen süpürgelerle çektirmediğiniz takdirde en ufak temiz su dahi damlasa kusma yapacaktır. yani amaç yüzeyi sildiğinizde alt kısma inen kiri ordan almak. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sedat Çakır yazdı:
Erkan Işık yazdı:

Tavanı ıslatmamak için fısfıs ile beze sıkın öyle silin, direkt tavana sıkmayın. Köpük yapan fısfıs şişeler var önü elekli, onlar daha iyi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavan kumaşı süngerlidir. Süngerden yapıştırılır sert kısma.
Sünger çürümüş ise ovaladığınız yada bastırdığınız an ufalanacak ve sarkacak.
Çürümemiş ise ıslattığınız an çürümeye başlayacak.
Araç yeni ise, kurutabilecekseniz ıslatın. Aksi durumda ıslatmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

3d orange her bittiğinde 3.78 litrelik bidonda alıyorum 😀 birde 3d carpet upholstery cleaner buldum indirimde onuda aldım memnun kaldım. Halı koltuk için valet pro carpet cleaner da güzel sonuç vermişti megane'ın bej rengi koltuklarında

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

En iyi temizlik kendin yaptığıdır. Detailing adı altında adamın bin lirasını alırlar en az. Kaliteli sonax malzemeler ile 300 liralık malzeme alsan. Kendi aracını 10 yıl Kaliteli malzeme ile temizlersin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...