İçeriğe Yönlendir

Jetta Navigasyon Sorunu

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Merhaba arkadaşlar dün İstanbulda bazı işlerim olduğundan dolayı aynı zaman da hafta içi görüştüğüm birisi bana navigasyon yüklemesi yaptığını söyledi ve bende oraya gittim Cd den yüklemeyi yaptık sonrası da GPS anteni olmadığı için haritalar çıkmıyor dedi ve antende taktık ama aynı sorun devam etti, bu sorum işe daha önce karşılaşan arkadaş varmı. Genel haritaya bastığım zaman sadece 2. Ve 3. Resimleri gösteriyor oda ara sıra, bazen ekran da üstten yada aşağıdan kararıyor

Not:Daha önce aracın teyibi çalınıp yerine kaskodan yeni teyp takılmış 80135bcef251cd3682da8542762a9d1e.jpg08a6f872bd7727e430cc66a8c19f1e90.jpgfaafa20b780c89465d0b9be811a0c1d3.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

rns310 un güncelleme cd leri var. onları bulmanız lazım. sırayla takıp çıkartıp yaklaşık 40 dk da sistemi güncelliyor. ses çıkışı bile değişiyor. bence v4 ve v10 kartları var. v4 kartı çok eski ancak bildiği tüm adreslere götürebiliyor. v10 ise neden ise, şehir içi adresleri biliyor uzun yolda tarif yapmıyor. yine de her türli GPS doğru konum bilgisi verebiliyor.  

GPS unitelerinin ve pusulanın kalibrasyonu vardır onu araştırın.u

anten orijnal antenmi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

torrent olduğu içindir. o dosyalar firmware dosyaları. benzerlerini aramanız lazım yandex üzerinden. google torrent aratmıyor artık.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

torrent olduğu içindir. o dosyalar firmware dosyaları. benzerlerini aramanız lazım yandex üzerinden. google torrent aratmıyor artık.

Yani her iki linkide indirecekmiyiz 

tarihinde Sedat Çakır tarafından düzenlendi
1 inci linki açıyor tek o linki indirip Cd ye atıp araca yüklesem olurmu
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

yıllarca rns310 kullandım böyle bir sorun rastlamadım. ses çıkışı çok iyidir ve yol bilgisayarı ile eşleştirmiştik uzun yolda çok zevkli oluyordu kalan km yi hemen önünde görebilmek ffalan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul'dayken denizin ortasında görüyorsanız kendinizi, gps anteninizde sorun olmalı. Doğru noktayı bulamıyor belli ki.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
İstanbul'dayken denizin ortasında görüyorsanız kendinizi, gps anteninizde sorun olmalı. Doğru noktayı bulamıyor belli ki.
Şu an çorludayım yine aynı ama
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul olarak düşünmeyin, X yerdeyken sizi Y yerde gösteriyorsa diye düşünün.

Aynı olay cep telefonlarında da, navigasyon cihazlarında da olabiliyor. Mantık aynı.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
İstanbul olarak düşünmeyin, X yerdeyken sizi Y yerde gösteriyorsa diye düşünün.
Aynı olay cep telefonlarında da, navigasyon cihazlarında da olabiliyor. Mantık aynı.
İnternete bu anteni buldum alıp denesem mi acaba d6dd5e02b052a4678eb1cc963b8c37d9.jpg
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sebep? söz konusu navigasyon yazılımı artık satılan ve ticari olan birşey değil. demode. türkiye deki yetkili VW serivisinde satılmıyor. inanmazsanız gidip sorun.  zaten kopyalamaya karşı da koruma sistemi sayesinde, CID numarası doğru olmayan bellek kartı ile o ünite çalışmıyor. yani her ünitenin kendi kartı var. bence saçma bir moderasyon olmuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

sebep? söz konusu navigasyon yazılımı artık satılan ve ticari olan birşey değil. demode. türkiye deki yetkili VW serivisinde satılmıyor. inanmazsanız gidip sorun.  zaten kopyalamaya karşı da koruma sistemi sayesinde, CID numarası doğru olmayan bellek kartı ile o ünite çalışmıyor. yani her ünitenin kendi kartı var. bence saçma bir moderasyon olmuş.

Birilerine ait olan bir yazılım ve sahibi tarafından alenen halka sunulmamış Doğan. 

Bu tür paylaşımlara oldum olası izin vermedik. Bu sebeple tek tek olay olay da değerlendirme yapmıyoruz. 

Bu bir navigasyon yazılımı ise ve üreticisi tarafından yayılmıyorsa bizde bulunmasın. Özelden paylaşılsın. Bu belki sıkıntısızdır ama bir başkasına örnek olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...