İçeriğe Yönlendir

Porya Bilyası

Sami Ulusman

Recommended Posts

Sami Ulusman

Arkadaslar yolsa giderken birdenbire bir ses gelmeye basladi sanki lastik arasina birsey varmis gibi hiz yaptikca artiyordu,hemen ustaya gittim kaldirdik teker lakir lakir oynuyordu tabiiki aninda mudahale,porya bilyasi degistirdik,.sorun bitti ama sag  tekerde birden bire gidebilr bu tip seyler genelde cift degistirilir diye biliyorum,yolda birakabilecek bir ariza turu ayni zamanda lastik kitlenmesine bile sebeb olur dediler,fikirleriniz...tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Benim sattığım jeepte bir ofroad etkinliğinden sonra eve geldim bişe yoktu. sabah hareket ettim uçak kalkıyor sandım f16 sesi çıkıyordu

sol tekerlek poryasıymış  değiştik düzeldi. tek porya 650 liraydı 2 seneye yakın oldu. sağ taraf sağlamdı halada sağlam aynı anda değişmeye gerek yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Forya bilyesi önemli aksi bir durumda teker kitler allah korusun sıkıntı. Geçmişte benimde başıma geldi yüksek hızda uğultu vardı söktük baktık dağılmaya başlamış hemen değişimi yaptık diyer tekerde  bir sıkıntı görünmedi ve öyle devam ettim. Bence çift değişimi gereksiz hangisi sıkıntılı ise değişim yapılması daha makul.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Yeni ve eski porya bilyası arasında bir denge bozukluğu hissedilmeyeceğinden çift halde değişimi gereksiz. Zaten bozulmaya başlarken rahatsız edici bir ses çıkararak kendini belli eder o zaman hemen değişim şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Diğer tekerdeki bilyayı kontrol eder usta ses başlamış ise değişimini tavsiye eder , ses yok ise değişmeye gerek yok hangisi bozulduysa o değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...