İçeriğe Yönlendir

W124 Lazziya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Önder Özcan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Şükür halimize, çalışacak işim var. Gereksiz bir borçlanmam yok. Sigaram yok kumarım yok :) bı kötü alışkanlık araba işleri ona da karışmasınlar yani dimi

Daha ahşap direksiyon alacaz

Normal direksiyonu ahşap yapan yer var. Facede grupta vardı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Normal direksiyonu ahşap yapan yer var. Facede grupta vardı.

Zaten eskiyi ver yeniyi al şeklinde onlar 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Far silgileri geldi onu da bı ara takarız. 1e53d08ae734faff10cb9c01c2a9dcbb.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Senin fotolar neden hep ters? Çekerken telefonu yanlış tarafa yatırdığın için olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Senin fotolar neden hep ters? Çekerken telefonu yanlış tarafa yatırdığın için olabilir mi?

Nereye yatırmak lazıma81d1d29674831f872a6a81f2c748fc5.jpg

Aynı resmi orjinal yüklüyorum ters çeviriyor.
Düzenle diyip kalite düşünüyorum düz yüklüyor

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Nereye yatırmak lazıma81d1d29674831f872a6a81f2c748fc5.jpgAynı resmi orjinal yüklüyorum ters çeviriyor.
Düzenle diyip kalite düşünüyorum düz yüklüyor

[emoji3478] abi Allah kaza bela vermesin. Boya wax istiyor[emoji1]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bilgehan Arbek yazdı:

emoji3478.png abi Allah kaza bela vermesin. Boya wax istiyoremoji1.png

Güzel gunler gelecek inşallah. O zaman cilala parlat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yazlık lastik alacaz.

Almancı işi arkalar ofsetli dursun ( jantta ofset o kadar yok da olsun) 225 50 16 lastik takacam. Önler 205 55 16 olacak. Üstündeki jantlar hepsi 205 55 16 şuan. Ve jantın et değeri ile süspansiyona sıyırma geçiyor. Hani şu 8 delik niye takmadın diyenler için biraz teknik bişiler ekleyeyim.

124 kasa orjinal 15" jant 8 delik jant lastik teknik ölçüleri ile e500 ün 16" 8 delik jant lastik ölçüleri karşılaştırması

BOhMqR.png

Tapatalk suyunu çıkardı bu resim işinin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Neyse bu da orjinal jant lastik kombini ile üzerindeki mevcut kombin farkinin ölçüleri

h6IC10.png

Bu da arkalar için düşündüğüm kombinin farkı orjinal ile

sbKXPP.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu da w140 kodlu piyasada bolca denk gelen 16" 8 delik jantin orjinal ile farkı.

jtXuqd.png

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

wMkwBu.jpg

Bizi eve hapis eden virüs bunlarda bitecek elbet

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Far silgilerini taktım zaman geçmiyor evde bitsede gitsek

ziWf11.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçen hafta deneme için arkaya 225 50 16 lastikleri taktım önler kışlık idi. Normalde arkaya 225 50 16 öne 205 55 16 yapacaktım. Ama 50 yanak ebat hem pahalı :( hemde bulduklarım eski tarihli hep.oyle olunca mecbur 4 tane 205 55 16 falken aldım Hepsiburada dan 2020 10. Hafta taze lastikler 1118 lira 70 de takmaya verdim. Jant göbekleri de güzel durmuyordu ona yeni tip Replika göbek aldım 50 liraya  yazlık işini bitirdik.

Cila da geldi. Artık hafta sonu garajda takılırız cilala parlat

0w4PCe.jpg

N0njxG.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Normalde arkaya 225 50 16 öne 205 55 16 yapacaktım

abs yok mu bunda?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

abs yok mu bunda?

Var.  Homolog değer ki  203 de janta göre 225 50 16 arka 205 55 16 ön de kullandım. Fark onda arka ofseti farkli idi fabrikasyon. 

Üstünde olan jantın orjinal lastiği 215 55 16. Ama hem ebat alakasız pahalı hem ön lastik et değeri ile sürtme yapabiliyor bu halo ile bile tam turda hafif sürtüyor gibi süspansiyona yanak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gün geçmiyor ki W124 ümüz üzerine koymasın.

Maşallah.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

abs toleransı yüksek mi devreye girişi ?

Önceki lastikler kışlık idi. Frenleme dozu felan iyiydi. Abs bir iki kez girdi 

İki ebat arasi sapma zaten %0.079

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

tamam satılabilir artık.

Dıştan tamam bence. Avangart panjur alacaktım ama hep bulamadım yakınlarda hemde boğuyor gibi geldi görüntü orijinal  ile de güzel.

Ahşap direksiyon düşünüyorum ama nikelaj yıldızlı airbagle falan 1500 u buluyor.

2 yil süre verdim ama güzel bı teklifle neden olmasın 😛

listemizde binilmeyi bekleyen daha çok araç var. Suanki bütçe ile düzgün bı w140 takası mesale . Jeep gider bakarsın bı w220. Ama fiyatları yakalamak zor. Nakit satmak o yuzden artık işime gelmiyor benim. Çünkü nakit sattığım da hep ucuza gitmiş oluyor diğer aracı yakalayamiyoruz fiyatta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Gün geçmiyor ki W124 ümüz üzerine koymasın.

Maşallah.

Belki müzelik koleksiyonluk bir araç değil ( ki ararken de oylesine bakmadım uçuk rakamlar nedeniyle) ama elden geldiğince eksik yada kondisyon güncellemesi yapılır. Misal şuan lastik sokulunce gözüme ilişti. Viraj demir lastikleri hala yıldızlı :) ve bozuk gibi . Bı ara değişiriz. :p antfriz yoktu . Koymaktan yana cekincem olmasına rağmen koyduk :) uslanmiyoruz. Şuan takibimde bı hafta oldu eksik yok gibi . Zaten üst kapak contası ve radyatör değişmiş diye aldiydim. Sadece kalorifer petegine emin olamadım:) ki Orjinal yesil antfriz yaptık patlatma olmasın diye :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...