İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiyesi

Mete Yaban

Recommended Posts

Mete Yaban

Birde dikkatimi çekti deseni güzel gözüken kumho ecsta fiyatına uygun ne dersiniz 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Kumho yerine hankook ventus prime 3 k125 tavsiye ederim. Ayrıca orjinal ebat ne ise onu alın. 

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
Mustafa Yanar yazdı:

Kumho yerine hankook ventus prime 3 k125 tavsiye ederim. Ayrıca orjinal ebat ne ise onu alın. 

Evet bencede orjinal ebat düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Merhaba, bir tanıdık bmw 520i için yazlık 245 45 r18 runflat lastik soruyor. Ne almak gerekir? Tavsiye edeceğiniz lastik var mı? 

Runflat olmasaydı good year asymmetric 5, micheli pilot sport 4 ya da conti sc 6 derdim ama runflat ne desem bilemedim.

Ayrıca runflat yerine normal lastik taksa, bir de tamir kiti alsa daha iyi olmaz mı? Hem konfor hem de fiyat olarak.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mahmut Yıldız yazdı:

Merhaba, bir tanıdık bmw 520i için yazlık 245 45 r18 runflat lastik soruyor. Ne almak gerekir? Tavsiye edeceğiniz lastik var mı? 

Runflat olmasaydı good year asymmetric 5, micheli pilot sport 4 ya da conti sc 6 derdim ama runflat ne desem bilemedim.

Ayrıca runflat yerine normal lastik taksa, bir de tamir kiti alsa daha iyi olmaz mı? Hem konfor hem de fiyat olarak.

Run flat harici lastik takarsa muayeneden kalıyor, ama runflat hiç tecrübem olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Yapıcı
İnan Çınar yazdı:

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/falken-215-50r17-95w-xl-ziex-ze310-ecorun-2019-40-hafta-uzeri-urt_pdp_531390369

Falken marka lastiği  4 ay önce sattığım  clio aracimda kullandım. C max da michelin  205/55/17 kullanıyorum

Eskiyince falken alacağım ben.   

Linkteki lastik  birebir ölçü ve fiyatı  baya uygun 

İnan bey 

Sizden iyi olmasın bir kardeşimin ford fiesta 2011 titanium aracına taktırdık. onlarda 50 yanak olduğu için michelin ce continental lastikler çok yüksek rakamlara çıkıyordu. takıldıktan sonra test sürüşü yapma fırsatım oldu gerçekten bende çok başarılı buldum lastiği. sadece benim kafamda şöyle bir soru işareti var. malum kuru zeminde ve yeni lastiklerde performanslar çok iyi olabiliyor. Kıyı ege de yaşıyorum kış çok çetin geçmiyor o yüzden kış lastiği kullanmıyorum. Aldığımda yaz kış aynı lastiği takıp kullanmak durumundayız. birde kuru zeminde ve ilk 20-25 bin km her lastik güzel performans veriyor. sonrasındaki durumu ne oluyor onu kestiremiyorum. malum bizim araçlarda birde Extra Load (XL) olayı var. 

Lastiklerin ömrü dolmak üzere ve benimde ihtiyacım bulunuyor michelin primacy 4 için alabildiğim en uygun fiyat lastik başına 825 TL (215/50/17 95W XL) 

Acaba Falken ne kadar süre kullandınız yaz kış mı kullandınız sadece yazın mı kullandınız müsait olduğunuzda bu deneyimlerinizi de paylaşır mısınız. Malum lastik bir aracın en önemli güvenlik elemanlarından birisi. Şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

2019 Mayıs- 2019 Ekim arası  6 ay kullandım. Islak zemin performansını  bilmiyorum açıkçası. Beni cezbeden  etiket değerleriydi. Performansı  kısa  mi sürer  bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa Greenways lastikler ile panik fren yapmak zorunda kaldım, ABS devreye girmeden durdu, fren tutuşu epey iyi tozlu, kirli asfalta rağmen. Viraj tutuşu bu seviyede değil gibi ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Lassa Greenways lastikler ile panik fren yapmak zorunda kaldım, ABS devreye girmeden durdu, fren tutuşu epey iyi tozlu, kirli asfalta rağmen. Viraj tutuşu bu seviyede değil gibi ama.

Panikte devreye girmesi lazım malum fizik kuralları yoksa ya sistemde arıza vardır ya da frene tam basılmıyordur. Kuru asfaltta frenlemede neredeyse tüm lastikler aynıdır esas fark ıslak zeminde ortaya çıkar.

Alpay Sumer yazdı:

bende ilk kez petlas kullaniyorum. Viraj kabiliyetini pek sevmedim.

Sakin kullanan sürücü için ideal. İlk 1 veya az kullanılıyorsa zorlasan 2. seneden sonra bir lastiğin gerçekten ne olduğu belli olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hız düşük, 30 yıldır frene basıyoruz :) , iyi kötü lastik belli olur ,kuru da bile. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Eyvallah. Düşük hızda fren testini bilemedim şimdi önce deneyeyim bi. Kuru asfaltta bana en iyi tutunma hissini veren lastik Michelin Energy Saver+ olmuştu ama gel gör ki ıslakta vasat biraz zorlamada araç yerli yersiz kayıyordu.

Fiestanın 30-40 km/h gibi düşük hızda frenlemede ABS’nin çalışma şekli ile alakalı öngörülen şekilde misalden trafik ışıklarında duramama/kaza atlatma sorununa denk geldiniz mi hiç neredeyse tüm araç sahipleri bu durumdan muzdariptir.
(Fiestada ABS biraz daha erken devreye giriyor ve durana kadar da devam ediyor)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bazı fiestalarda var diyorlar, ben böyle bir şey hissetmedim.  Tozlu yollarda ABS devreye girebiliyor ama o da normal bence. 

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
İnan Çınar yazdı:

2019 Mayıs- 2019 Ekim arası  6 ay kullandım. Islak zemin performansını  bilmiyorum açıkçası. Beni cezbeden  etiket değerleriydi. Performansı  kısa  mi sürer  bilemiyorum. 

takıntılı biri olarak yine gitti paracıklar :) dahada yükselmeden değiştireyim en güzeli :D 

Yorum bağlantısı
Can Tuncay

215-50-15 goodyear efficientfrip kullanıyorum 2 sezondur. Daha önce nokian kullanıyordum. Lastikten çok memnun olmama rağmen kullanım ömrünün ortalarında yanaklarından çatlama yaptığı için değiştirdim, tavsiyeleri  ve etiket verilerini göz önünde bulundurarak goodyear taktım güzel bir seçim oldu ıslak/kuru zemin performansı gayet başarılı

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
İnan Çınar yazdı:

Ebat yanlış olmuş sanırım. 17 mi 15 mi?

Evet 17 yazacaktım 15 yazmışım kazara 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...