İçeriğe Yönlendir

A3 Geri Vites Lambası Arızası

Serkan Gezici

Recommended Posts

Serkan Gezici

Herkese iyi forumlar aracım sağ taraf geri vites lambası hatası veriyordu ampul patlak diye düşünerek soktum lamba yerini komple ampulleri sağ sol yaptım sağ taraf yine yanmıyor sağda yanmaya ampul solda yanıyor aynı yerde olan sis lambası yanıyor birde park sensörü ( sonradan takılma orjinal değil) arada bir ötüyordu bagajın sol taraf plastiklerini komple söktüm pille denedim park sensörü çalışıyor fakat kablo girişini tekrar bağladım çalışmadı bu ıkisi arasındaki bağlantı nedir ne değildir yardımcı oalbilecek varmıdır iyi bir elektirkcim var ama ben park sensörü çalışmıyor deyince internetten al burda 150 lira nette 50 liraya alırsın bitane takarız dedi ikisinin kablo bağlantısı aynı olabilirmi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geri vitese giden elektrik hattında sorun olduğu aşikar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Park sensörü çalışma tetiğini geri vitesten lambasından alır. 

Geri vites lambası geri vites takılınca yanar.. 

Park sensörünüz nereden tetik almış ilk önce onu bulun. 

Sol geri vites lambası yandığına göre, müşürde ve ana tesisatta hata yok.. 

Ya sol fardan sağ fara giden hatta sorun var, yada sağ geri vites lambası duyunda bağlantısında bir sorun var.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Geri vitese giden elektrik hattında sorun olduğu aşikar.
Sani bey 3 ince kablo var tek sokette gidiyor sadece kablo hatası ise kablo tek başına değişir mi sigortası ayrı ayrı olurmu tek soketle bağlanan ampullerin
Park sensörü çalışma tetiğini geri vitesten lambasından alır. 
Geri vites lambası geri vites takılınca yanar.. 
Park sensörünüz nereden tetik almış ilk önce onu bulun. 
Sol geri vites lambası yandığına göre, müşürde ve ana tesisatta hata yok.. 
Ya sol fardan sağ fara giden hatta sorun var, yada sağ geri vites lambası duyunda bağlantısında bir orun var.. 

Komple soktum oraları dün ama resim çekmeyi unuttum güç kablosunun bağlandığı girişi bulup söktüm ampul deneyi yaptım ampulü yakmadı muhtemelen bir kabloyla atlatabiliriz diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sigorta tablasina bi bakmak lazim, mutlaka bi sigortasi vardir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakmak kolay.. 

Sol fardan sağa bir hat çekilirse yanar.. Ama sorunu bulmak gerek.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Teşekkürler en kısa zamanda sanayi inşallah en azından park sensörünün sağlam olduğunu öğrendim 50 lira kârdayım şimdiden[emoji847][emoji847][emoji847]

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
a3 degildir[emoji2960][emoji1]
Iki tane var hem sağ hem sol bana da garip geldi ama öyle bagaj kapağının kalkan kısmına konulmuş sis farlarıyla birlikte
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
a3 degildir[emoji2960][emoji1]
Siz VAG dusmaniydiniz ondan anlamadiniz sanirim [emoji12]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Siz VAG dusmaniydiniz ondan anlamadiniz sanirim emoji12.png

a3 iki vitesli degildir anlaminda yazdim😄

Serkan Gezici yazdı:
Alpay Sumer yazdı:
a3 degildiremoji2960.pngemoji1.png

Iki tane var hem sağ hem sol bana da garip geldi ama öyle bagaj kapağının kalkan kısmına konulmuş sis farlarıyla birlikte

Serkan bey Lambadan bahsetmemistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

a3 iki vitesli degildir anlaminda yazdim[emoji1]

Ciddimisin bende 2 geri vitesi olan A3 ler oldugunu kastetmemistim :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Serkan bey Lambadan bahsetmemistim.
Bende bunu geç farkettim [emoji1787][emoji1787][emoji1787]sonra da yazmadım bozuntuya vermedim [emoji16][emoji16][emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

2 geri takviye😄🤭

Metin Akbal yazdı:

Ciddimisin bende 2 geri vitesi olan A3 ler oldugunu kastetmemistim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Park sensörünün bağlantısı bulmuşsunuz ve bulduğunuz yerde geri vitese takınca elektrik yok.. doğru mu ?

Takip edin o kabloyu nereye gidiyor ?

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Park sensörünün bağlantısı bulmuşsunuz ve bulduğunuz yerde geri vitese takınca elektrik yok.. doğru mu ?
Takip edin o kabloyu nereye gidiyor ?
Aynen öyle Mehmet bey ama o noktada çok karışık kablo bağlantısı var kurcalamamak için geri topladım artık elektrikçi ne derse o
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Ben bu forum sayesinde ustanın her dediğine inanmamayi en azından bi söküp bakmayı öğrendim bu forum faydalı bi forum herkese teşekkürler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Sani bey bu parca konusunda bana da yardımcı olurmusunuz acaba bana resimde yolladığım parca lazım a3 koltuk kaldırma b1f7d2adfa0e52091877fc85d8ecd32d.jpgae28e37f1bfb4746594d801b8194329a.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Gezici yazdı:

Sani bey bu parca konusunda bana da yardımcı olurmusunuz acaba bana resimde yolladığım parca lazım a3 koltuk kaldırma 

Servisin görüşünü aldınız mı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Servisin görüşünü aldınız mı ?

Yok abi ne servisi ben en son servise focus ile gittim 2012 yılında 2006 model arabayla nerdeyse isyan çıkıyordu daha gitmem servise falan hemde trabzon da audi servisi asla olmaz
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Abi ben bunları buldum ama çok pahalı değil mi sizcede...[emoji848][emoji848][emoji848]

e2fc607ed9463af3fbd10d450d285108.jpgaac0501a7189ec1e9eb6579090794172.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ankaradaki audizayn çakma malzeme satmaz. Güvenilirdir. Üstteki ilanı bilemicem.

Servis fiyatını sormadan pahalı deme bence :)

Kronik bir parça ve talepte görüyor, bir parça normal bence fiyat.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...