İçeriğe Yönlendir

Regülatör mü Yoksa Enjektör mü?

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Arkadaşlar

Aracım markete girip çıkacak kadar veya 1-2 saat molalardan sonra marşı 2-3 saniye geç alıyor araştırdım regülatörden veya enjektör den stop ettikten sonra emme manifolduna borularda kalan gazı kaçırıyormuş manifold test ettim sağlam gibi ama enjektörleri nasıl yapacağım bilmiyorum başına böyle bir şey gelen var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Regülatörden çıkıp manifolda giren borunun ucunu manifoldan çıkarıp gaz dedektörü ile ölçün. Köpük kullanmayın yanıltabiliyor. Oradan gaz kaçağı yoksa sırayla enjektör hortumlarını enjektörden çekip dedektör ile yine kontrol edin. Bende regülatör diyaframından kaçırıyordu. Son olarak gaz kesiciyi de kontrol edin kesme tam yapmıyor olabilir ... Bir de bunları denemeden önce aracı stop ettikten sonra o hortumu manifoldan çıkarıp açıkta bekletip yarım saat sonra marşa basın yine geç çalışacak mı diye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

regülatör diyaframı yırtık olabilir. regülatörden manifolta giden boruyu çıkarıp daha sonra basınca normal çalışırsa diyafram yırtıktır.

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
regülatör diyaframı yırtık olabilir. regülatörden manifolta giden boruyu çıkarıp daha sonra basınca normal çalışırsa diyafram yırtıktır.

Akşam bırakıp sabah marşa bastığımda normal çalışıyor 2-3 saatlik stop halindeyken problem oluyor
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hararet müşiri problemi. Eski aracımda başıma geldi. Regülatör diyaframı uzun süre sonra çalışmalarda kendini belli eder. Bu da yeni aracımda başıma geldi. Her iki arızayı da tecrübe edinen biri olarak hararet müşiri diyorum. Hararet müşiri arızalı olursa araç çalışmada ne kadar yakıt göndereceğini hesaplayamaz ve motoru boğar.

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci
Yakup Kocaağa yazdı:

Akşam bırakıp sabah marşa bastığımda normal çalışıyor 2-3 saatlik stop halindeyken problem oluyor

regülatör manifolta gaz kaçırıyor. ilk çalışmada benzinle marş basınca manifoltta çift yakıt olduğu için ateşleme zor oluyor bence. birde manifolt hava alıyormu bi baktırın ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marşa basarken tam gaz vererek basın, Şayet gaz kaçağı varsa ve bu boğulmaya sebep oluyorsa, tam gaz verince daha fazla hava emmesi sağlanır ve bu sayede daha kolay çalışır. 

Kolay çalışırsa teşhisi koymuş olursunuz. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yakup Kocaağa

Lpg enjektörlerini söktüm üzerinde orjinal tartariniler hala duruyormuş 2011 yılında lpg sistemi takılmış araca enjektör plunger hareket ettiren yayın bir tanesinin tam basmadığını fark ettim yay boyunu uzattım kaçak kontrolü yapıldı [emoji736] herşey güzel sorun halloldu [emoji108]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...