İçeriğe Yönlendir

Autobild Büyük Lastik Testi (2020)

Evren Erakçora

Recommended Posts

Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Ali bey Falken Sincera alın bence. Etiket değerlerinde gerçek sürüşte yanılsama oluyor. Conti 71 Goodyear 67 db. Kullanımda Contiler daha sessiz geldi nedense. Halbuki akustik olarak 3dB lik fark, 2 katı gürültü veya diğer deyişle lastikten kaynaklı sesin yarı yarıya azalması demek. Bir de lastik ebatlarına göre ses seviyesi değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden etiket desibel değerleri yerinde daha çok ADAC ın yaptığı testleri referans alıyorum.

Bende adac testlerini referans alıyorum. Fakat sesiz ortamda uğultu kafa şişiriyor. 

Snecra muazzam güzel bir lastik. Islak zemin performansı inanılmaz iyi. Denemesini defalarca yaptım. Arabayı abs devreye bile sokmadan kuru zeminde gibi performans sergiliyor. Kışın hiç bir sorun çıkarmadı. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Metin Akbal yazdı:

Sessiz ve yumusak. Ben yazliga gectigimde baktim konfor hala ayni emoji16.png Kislik gibi tatli bir sekmesi var Nokian in.

Kesinlikle yumuşak ve sessiz bir lastik.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
nokian feci pahalı. neden bilmiyorum. ömrü de uzunsa ne ala.
50 bin km civari almistim su an 84 bin km deyiz. 5 veya 10 bin kisliklarla yaptigimi varsayayim 24 bin km 6 mm dis derinligi su an. 2017 Ekim de almistim
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
dişlerin gitmesi önemli değil aşınacak sonuçta, yol tutuş nasıl?
3 sezon ufaktan kopmalar basladi gibi geliyor.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Continental Sport Contact 5 ler 40.000 kmde bitiyordu ama hiç kopma vs görmedim sadece arkalarda tellere bile inmişiz içten :) 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Evren Erakçora yazdı:
Emre Şimşek yazdı:
Sabah gittiğimiz tanıdık Lassa bayii çıktı ve Driveways'i bize 800'e itele.. öhöm satmaya çalışınca oradan ayrılmak zorunda kaldık.
Hankook benim de kafama yatmıştı eğer Erkan abinin şu mesajı o zaman yazılmış olsaydı şimdiye aldırmıştım emoji4.png
Şimdi başa döndük. Kayseri'de bir arkadaşım GoodYear bayi ama oraya gitmek için Yahyalı'dan 100 km yol alması gerekecek.
Onun verdiği fiyatlar fena değildi.

Tanesi mı 800?

Tanesi 800.

Sanırım bu lastik işi iklimden iklime değişiyor. Aynı lastik Erzurum’da farklı, Adana’da farklı çünkü sıcaklık büyük bir etken. Bulunduğumuz ve bulunacağımız iklime uygun lastikleri almamız gerekiyor demek ki.. 

Yani Nokian bana uymayabilir. Kendi arabama dayanıklısını almam gerekecek.

Babama da ortalama ayarda bir şey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Ses yok. Tecrübe edildi.. Bf goodrich urban terrain serisi. Ömürlük lastik. 4 mevsim

Bunuaz önce arkadaşa önerdim aklına yatırdım ama ebat yok. 245/45 r19 Tucson

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Tanesi 800.

Sanırım bu lastik işi iklimden iklime değişiyor. Aynı lastik Erzurum’da farklı, Adana’da farklı çünkü sıcaklık büyük bir etken. Bulunduğumuz ve bulunacağımız iklime uygun lastikleri almamız gerekiyor demek ki.. 

Emre eger satıcı site saglamsa alın  roadstone bu lastıkler güzel nexen üretimi kore malıdır su an passatda benım bu lastıkler takılıdır tabi baska ebatı michelin cıkarıp takdım bunları tavsıye ederım https://www.lastikal.com.tr/urun/roadstone-215-55-r17-94v-cp672?gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTHmmeJcLgy1d_EQW7clhhc9Dxgo5AdgPqsnoPMcyWCCJAEBrQo2G-8aAosXEALw_wcB  bendeki seri n 8000 serisi takılı aracımda  birde su desenı buldum bakın https://www.polatlastik.com/urun/215-55r17-94w-eurovis-sport-04-roadstone?gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTEtTgwKBdzgS5sL2UbKLc7p2kW_hgR1_IW_ANjt42g-B0P2prcJy8saAhVgEALw_wcB#gallery

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Emre Şimşek yazdı:

Tanesi 800.

Ne üçkağıtçı esnaflar var piyasada o fiyata kalsa 750-800 civarı Goodyear Efficient Grip Performance 2 var yeni nesil

https://www.lastikcim.com.tr/goodyear-efficientgrip-performance-2-215-55r17-94w/

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bunuaz önce arkadaşa önerdim aklına yatırdım ama ebat yok. 245/45 r19 Tucson

Jant 18 yapılsın
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çok çok iyi bir lastik mi yoksa bütçe dostu f/p lastiği mi bu Hankooklar? Bi de özelden gönderdiniz galiba yukarıda yazmamışsınız hangi modelini tavsiye etmiştiniz?
Kac tane modeli var bilmiyorum ben marka onerdim. Butce dostu oldugunu soyleyemem ama Good Year dan iyi benim nazarimda. Bu sene sezon bitiminde lastik degisimi yapacaktim ama fiyatlar bu kadar artinca 1 sene daha erteleyecegim sanirim. Good Year i ne zaman arastirsam iyi seyler okumadim. Simdiye kadar 3 kere sifir 3 kerede sifira yakin lastik takimi aldim 1 kerede sifir arabamda gelen lastiklerim oldu. Hicbirinde Michelin ve Good Year tercih etmedim. Parasini haketmeyen lastikler oldugunu dusunuyorum.

Su an Nokian kullaniyorum balon yaptirmama ragmen uygun bulsam yine dusunmeden alacagim bir lastik.

Benim tercihlerim Nokian Hankook Lassa Kumho Pirelli.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Kac tane modeli var bilmiyorum ben marka onerdim. Butce dostu oldugunu soyleyemem ama Good Year dan iyi benim nazarimda. Bu sene sezon bitiminde lastik degisimi yapacaktim ama fiyatlar bu kadar artinca 1 sene daha erteleyecegim sanirim. Good Year i ne zaman arastirsam iyi seyler okumadim. Simdiye kadar 3 kere sifir 3 kerede sifira yakin lastik takimi aldim 1 kerede sifir arabamda gelen lastiklerim oldu. Hicbirinde Michelin ve Good Year tercih etmedim. Parasini haketmeyen lastikler oldugunu dusunuyorum.

Su an Nokian kullaniyorum balon yaptirmama ragmen uygun bulsam yine dusunmeden alacagim bir lastik.

Benim tercihlerim Nokian Hankook Lassa Kumho Pirelli.
Goodyear aldı bir arkadaş memnun kalmadı, 2 defa yanakları yardı, çabuk aşındı diyor. Hassas galiba o da.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Goodyear aldı bir arkadaş memnun kalmadı, 2 defa yanakları yardı, çabuk aşındı diyor. Hassas galiba o da.
Aynen Michelim gibi. Hatta daha kotu hem yanaktan hem tabandan yiyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...