İçeriğe Yönlendir

Bmw 2 Serisi Gran Coupe

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Sinan Akgöl

3 serisinin altında yer alacağı için şirketin ürün grubundaki en uygun fiyatlı sedan olacak.

218i, 216d olarak iki farklı modeli gelecekmiş.

216d modeli 1.5lt 116hp 270nm FWD(önden çekişli) 7 ileri otomatik vites.

218i modeli  1.5lt  140hp 220nm  FWD(önden çekişli) 7 ileri otomatik vites.

Yeni model, UKL önden çekişli platformunu BMW X1 ile paylaşacak.

BMW 2 Serisi Gran Coupe,  ilk coupe-four-door-sedanı olmayacak.

Daha önce, şirket daha sonra durdurulan ve yerini 6 Serisi GT ile değiştiren 6 Serisi Gran Coupe'yi sattı.  Araçta karakteristik fastback arka ucunu veren sportif bir tavan çizgisine sahip.

Boyutsal olarak, BMW 2 Serisi Gran Coupe, Mercedes-Benz A-Serisi Gran Coupe'den biraz daha küçük. Araç 4.526 mm uzunluğunda, 1.800 mm genişliğinde ve 1.420 mm yüksekliğinde.

Bu, A-Serisi Limuzinden 23 mm daha kısa, 4 mm daha geniş ve 26 mm daha alçak. Ayrıca, dingil mesafesi 2.670 mm'de 59 mm daha kısa.

Bununla birlikte, 430 litrelik bagaj alanı A-Serisi'nin sunduğundan daha büyük.

Türkiye'de Nisan ayında gelmesi planlanıyormuş. 

BMW-2-Series-Gran-Coupe-5-1068x688.jpgBMW-2-Series-Gran-Coupe-3.jpg

BMW-2-Series-Gran-Coupe.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Koskoca markanın dış tasarımda geldiği nokta gerçekten üzücü

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tolgahan Doğru yazdı:

Koskoca markanın dış tasarımda geldiği nokta gerçekten üzücü

i20 :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Özellikle aracın arkası çok kötü.Ön görünüş kabul edilebilir. Yakından daha iyi duruyor, resimlerden daha iyi bence.

Yeni X1 ve 1 serisi bence güzel ama bu olmamış.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Ahmet Türedi yazdı:

Özellikle aracın arkası çok kötü.Ön görünüş kabul edilebilir. Yakından daha iyi duruyor, resimlerden daha iyi bence.

Yeni X1 ve 1 serisi bence güzel ama bu olmamış.

bende tam tersini düşündüm arkadan gayet güzel geldi ama önden çok itici ve kötü, içi çok güzel ama.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sanırım yine 3 silindirli motor, bu motorun sesi garip geliyor kulağıma , alışamadım 5 senedir..

canlı canlı görmek gerek, boyutları çok ufaksa çirkin görünebilir. E36 gibi endamlıysa güzel görünecektir

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Aracın arkası direkt yeni corolla olmuş.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Muhammed Lokman Tosun yazdı:

+1 

Genel olarak beğendim. Ön kısmı daha güzel olmuş bana hitap ediyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bmw e39 dan sonra bitmiştir bence.  ne olduysa o chris bangle denen gerizekalı yüzünden oldu.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Seçenekler Hyundai 2.18i ve Hyundai 2.16d ise seçmek bayağı zor olacak demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Bmw nin en büyük öne çıkan artısı arka itiş sürüş makinası olmasıydı.Malesef bu özelliğini de yeni nesil araçlarıyla artık kaybetti,zaten kalite olarak Audi ve Mercedes ten de düşük kaliteye sahip.Ama Ülkemizde 2 kasa Cla ya güzel rakip olacak gibi duruyor,bizim insanımız bmw yi ayrı yere koyuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Mercedes ve Bmw, B sınıfı ve altındaki modellerde RWD olayını artık gereksiz maliyet olarak görüyor. FWD olarak daha pratik ve daha ekonomik olacağına karar verdiler. CLA'da önden çekişli, BMW ilk 2 serisinde denedi bu önden çekişi özüne bakıldığında kullanıcı kitlesine göre üretiliyorlar artık. Bmw 2 serisi Coupe ve Cabrio versiyonlarında hala arkadan itiş olarak üretimde.

3 silindirli motoru ilk başlarda Bmw modellerinde sıkıntı yaptı, (Soğukken start stop vs) ısındıktan sonra sorunsuz. Psa'dan 1.6thp motorları almayı bırakmıştı zaten, motoru Mini markası üzerinde çok güzel test edip geliştirdi.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Premium markalar yavaş yavaş kimliklerini kaybediyorlar. Arakadan itiş olsun belli bir segment olsun bunlarda da bu markalar diğer üreticiler gibi her sınıfa dalmaya başladılar. Benim gözümde kendi premium algılarını her geçen kaybediyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Muhammed Lokman Tosun yazdı:

Bana da öyle geldi. BMW deyince insan farklı bir şeyler bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...