İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK2 - Motora Fazla Yağ Konulması

Burak Başokçu

Recommended Posts

Burak Başokçu
(düzenlendi)

mondeo mk 2 aracıma 4250 yağ filtresi dahil yağ konulması gerekiyormuş. Ancak 4750 konmuş. Bunu yaklaşık 200 km yol gittikten sonra farkettik. Motorun üst ile alt kapağı arasından hafif hafif yağ geldiğini gördüm oradan şüphelendim. Öyle abartı değildi yağ gelişi. Daha sonra o yarım litre yağı aldık motordan. 

Bi sıkıntı yapar mı yarım litre fazla konmuş olması. 200 km kadar gittim o fazla yağ ile :(

tarihinde Burak Başokçu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim ustalar hep fazla koyar. Mondeo'ya hep 4,5 koyduk. Çubukta üs çizgiyi hiç geçmedi. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan

dikkatli olmak lazım ALLAH korusun  araç ambele kalkabilir , mümkünse şırınga vb yolla yağ çubuğundan çekmeli.

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Bnde mk4 aracima 1 ay once fazla yag koydum yarim litre kadar araba hantallasti bir garip biseyler oldu bnde kafama takilinca kitapciga baktim fazlasini cektirdim suan sorun yok ☺️ ama cok fazla zarari var dikkat etmek lazim yarim litre zarar vermez ama 1 litre yagin bi yerlersen cikmak icin yeterli oldugunu soyluyorlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın kılavuzuna bakıp yağ koyan yok zaten.. 

Bu sebeple her arabamın teknik özelliklerini araştırır, olması gerekenleri not eder, gerektiğinde de oradan bakar, ustama iletirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracın kılavuzuna bakıp yağ koyan yok zaten.. 

var, ama onlara da pahalı usta gitme derler tavsiyelerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

var, ama onlara da pahalı usta gitme derler tavsiyelerde

Tabi.. bazıları istisna. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...