İçeriğe Yönlendir

Güzel Dimağ

Evren Erakçora

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Aferin çocuğa bravo dedim ilk başta.

Sonra düşününce, sanki yaşının gerekliliklerini doyarak yaşasa diye düşündüm. Bu kadar fazla öğrenince arkadaş çevresinde kendine uygun birini bulamayacak. Bu yaşta bir çocuk için bu kadar derin bilgiler iyi değil diye düşünüyorum. İleride koca bir ömür var bunları daha net kıyaslayıp değerlendirebilecek.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Gördüğümde bende şaşırdım kaldım. 150 günde 250 kitap muazzam bir rakam. Bu kadarı bana göre de aşırı.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Hayranlıkla izledim çocuk adamı..Ama bir o kadar da itici geldi bana nedense..Kafamızdaki çocuk algısının çook  uzağında bir yerlerde geziyor..Bilemedim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Biraz önce bir tv kanalına çıktı ailesiyle beraber. Bence yardım almaları gerekir. mersinli Cihangir gibi geldi bana. Veri cok ama bu veriyi Bilgiye dönüştürmede problemler var bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cocuklugunu yasasa söylentisine katılmıyorum ben. şimdiki cocuklarımız sanki cocuklugunu mu yasıyor ellerinde tablet ps oyun derdindeler dısarı korka korka gönderiyorlar aileler en güzel cocuklugu veya en son cocuklugu biz yasamısız diyorum şimdi yegenime bakarak, gecekondudan geldik apartman dairesine ozamanlar dısarı bır cıkardık hava kararana kadar gelmezdik eve acıkınca gel eve domates ekmek al kop dısarı.

cocugun tercihi kitaplar olmus oyun oynamak yerine okumus biraz fazla okumus :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Günümüzde bir çok çocuğun çocukluğunu yaşanmadığını düşünürsek en azından kitap okumuş diyebiliriz. Keşke geçmişte bizim yaşadığımız çocukluğu yaşayabilseydi şimdiki çocuklar diyebiliyoruz ancak.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben önce ezbere konuşuyor sandım, fakat bir kaç videosunu daha izledim, çocuğa hayran kaldım, derya deniz. Jest ,mimikler vs inanılmaz. Sağlıklı bir durum mu onu bilemedim, mutlaka özel bir eğitim almalı, normal eğitim sistemi bu çocuğu bitirir. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Evren Erakçora yazdı:

Ben önce ezbere konuşuyor sandım, fakat bir kaç videosunu daha izledim, çocuğa hayran kaldım, derya deniz. Jest ,mimikler vs inanılmaz. Sağlıklı bir durum mu onu bilemedim, mutlaka özel bir eğitim almalı, normal eğitim sistemi bu çocuğu bitirir. 

Bu kısım her çocuğu bitiriyor abi.

Bence az zamanda fazla kasmış, okumak kadar okuduğunu anlamak/sindirmek de zaman alır. Bunun dışında yaşına uygun okuma yapması da önemli. O yaşta bünyeye bu kadar yüklenmeye gerek yok. Dünya öğrendikçe kötüleşen bir yer benim pencereden bakınca.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dün bir baktım, herkes bunu paylaşıyor, nedense hiç bakasım gelmedi. Yani ne olduğunu bilmiyorum, sadece çok kitap okuduğunu biliyorum. Bir kaç videosu daha çıktı, bu kadar popüler olmak hiç bir çocuk için iyi değildir. Bırakın kendi haline.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bu yaşta bu kadar ağır verilerin, çocuğun ileriki zamanlarında sorun çıkartacağı kanısındayım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aslında geçmişte benzer örnekleri var. Tarihe mal olmuş insanların çoğu böyle ancak devrelerin yanacağı ihtimali yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çocuk çocukluğunu yaşamalı... Hayat malesef kitaplardaki gibi değil. Türkiye de hiç değil. Teori farklı iken pratik daha farklı. Gerçek dünya bambaşka... 

Anne babaların hep söylediği yalan '' Biz çocuğumuzla arkadaş gibiyiz '' Neden ? Arkadaşlar birbirine yakındır bir şey saklamaz. Yahu insanın anne babasından daha yakın olabilir mi ? Ve herkes yerini bilmeli bana göre... Anne anneliğini baba babalığını yapmalı ve çocuğuna anne baba gibi davranmalı arkadaş gibi değil. Yalan dünyayı kendi ellerimizle kurup çocuklarımıza sunuyoruz... 

Videodaki çocuk yaşı ilerlediğinde yaşamadığı, ertelediği her şey için çok pişman olacaktır. Her yaşın ayrı güzelliği vardır çünkü.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Çocuk okuldan saat 5 de geliyor eve dersiydi derken yatma vakti.Sadece cumartesi 1 saat evin önünde oynayabiliyor oda annesi seslendiğinde duyabilecek uzaklığa kadar.

Ben sabah çıkardım evden akşam ezanı okununca dönerdim.Yazları seyhan nehrinden çıkmazdım.Sulama kanallarında yüzerdim.Bizim sulama kanalları nehir kadardı neredeyse 20 metre yükseklikten balıklama atlardım :) bangi jumping yapmak gibi birşeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Çocukluğunu böyle yaşayarak da mutlu olabilir. Kendini mutlu hissettiği sürece sorun yok istediğini yapabilir. Bilişsel gelişim tek başına yetmez sportif faaliyete zaman ayıramayabilir. Ailenin bu konuya dikkat ettiğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Her ne kadar zeka geriliği olan çocukların özel eğitime ihtiyacı varsa üstün zekalı çocukların da özel eğitime ihtiyacı vardır. Bunu normal öğrencilerle bir arada tutması zor olur. Başıma çok geldi. Yaramaz çocuklardan daha fazla sorun oluyor. Bu sorunlar da çocuğun geri gitmesine neden oluyor. Genellikle asosyal oluyor bu tarz çocuklar. Ne o yaşıtlarını ne de yaşıtları onu anlayabiliyor. Mutlaka özel eğitim lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Her ne kadar zeka geriliği olan çocukların özel eğitime ihtiyacı varsa üstün zekalı çocukların da özel eğitime ihtiyacı vardır. Bunu normal öğrencilerle bir arada tutması zor olur. Başıma çok geldi. Yaramaz çocuklardan daha fazla sorun oluyor. Bu sorunlar da çocuğun geri gitmesine neden oluyor. Genellikle asosyal oluyor bu tarz çocuklar. Ne o yaşıtlarını ne de yaşıtları onu anlayabiliyor. Mutlaka özel eğitim lazım.

Kesinlikle doğru. Zaten okul ve öğretmenler bana yetmiyor diyor :) Birebir eğitimin olduğu bir eğitim sistemi hayal ediyor. Aslında okullarda bireysel eğitim sınıfları var.  Öğrenci rapor aldığında istediği dersten bireysel eğitim alabilir.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Yeni bir videosunu izledim. Gideceğim okul dezenfekte edilmesi lazım diyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Çocuğu tertemiz delirtmişler birkaç videosunu izledim hayırdır ne oldun aslanım 250 kitap okuyunca...😂

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Cocugun videolarini izlemeden tahmin etmistim. Annesi ile olan videosunu izledim az evvel... Sizde izleyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla insan bir defa çocuk oluyor, sonra aklında kaldığınca ömrü boyunca o çocukluğunu hatırlıyor veya anlatıyor. 

Oyunlar oynuyor, güzel anılar biriktiriyor. 

Ben çocuklarıma her zaman önce çocuk olmalarını öğütledim ve bunu sağladım. 

Okumaları için kitaplar da aldım o ayrı ama. Ben istemem öyle 150 günde 250 kitap falan.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Cocugun videolarini izlemeden tahmin etmistim. Annesi ile olan videosunu izledim az evvel... Sizde izleyin. 

çocuk haklı

Mehmet Ozyurek yazdı:

güzel anılar biriktiriyor. 

bu cümleyi ilk hangi yıl kullandın? hatırlıyor musun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...