İçeriğe Yönlendir

Güzel Dimağ

Evren Erakçora

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Allah vergisi,bu cocukta boyle,hangi anne baba cocugunun cok kitap okumasını istemez? okumuş okuduklarını yutmuş gayet normal...sanırım milyonda birkaç tane çıkar 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

bu cümleyi ilk hangi yıl kullandın? hatırlıyor musun?

Bu yıl :)

Geçmişte böyle demiyordum.. 

Çocukluğunuzu yaşayın diyordum :)

Erdem Bozkurt yazdı:

Allah vergisi,bu cocukta boyle,hangi anne baba cocugunun cok kitap okumasını istemez? 

Ben istemem.. 

Ben çocuğumun böyle 60 yaşında gibi konuşmasını istemem şahsen :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu yıl :)

Geçmişte böyle demiyordum.. 

ilk aklına gelen yabancı dizi? ilk?

60 yaşındaki konuşmaz, burada gezer

cote-dand-39-azur-sailing-adventure-mars

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

.

ilk aklına gelen yabancı dizi? ilk?

Kara şimşek.. Sonra Dallas :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kara şimşek.. Sonra Dallas :)

yeni dizi dedik, kara şimşekle anı birikmez

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Bu çocuk proje ve bana göre yakında havası sönecek bir balon. Okuduğu felsefe kitaplardan ezbere aforizma kasan çocuktan hemen filozof çıkardık maşallah abartmayı ne kadar çok seviyoruz öyle kolay mı filozof olmak, bir şey mi icat etmiş, özgün bir şey mi çıkarmış ortaya yada olağanüstü bir yeteneği var da haberimiz mi yok. Çocuğun videolarını izliyorum; yaşından çokça büyük acayip kibirli hareketleri, kendini beğenmiş hatta kaba saba çok bilmiş tavırları var. Allah yolunu açık etsin, herkes kısa sürede olsa şöhreti tadacak bu çağda ömrümüz yeterse görürüz hep beraber akıbetini...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Anarşizm diyor videonun birinde bacaksız laflara bak boyundan büyük gel Bağcılar'a gör bakalım kitaplardaki gibi mi anarşizm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
nBu8jI.jpg

Ukela demiyorum. Aksine. Acıyorum çocuğa. Şartlandırılmış. Zorlanıyor diyorum.
yeni dizi dedik, kara şimşekle anı birikmez

İlk diyince. [emoji28]
İlk uçak gibi. İlk diziler geldi aklıma [emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Çocuk annesinin sözünü kestikten sonra "yapılan çok ayıp bir şey" diyor. Videonun tamamını göremedim ama neye kızdıysa annesinin olay üstüne konuşmasını istememiş gibi geldi bana. Haklı da olabilir

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Algılarla oynamayı kendine hedef edinmiş medya güruhu yine farklı bir mesele ile gündem oluşturuyor. Bakıyorum herkes bu çocuk üzerine konuşmalara girmiş. Aslında haber değeri daha çok olması gereken başka hususlar ıska geçiliyor bilerek.Bir hafta kadar önce bir Türk kızı yapılan bir matematik yarışmasında birinci oldu. Kimse ilgi göstermedi. "ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASI"nda Elanur Akıncı birinci oldu.  Ama bu çocuk aşırı derecede medya tarafından şişirilmeye devam ediyor.

Yine aynı şekilde devasa bir kütüphane yapıldı bu kadar konuşulduğuna rastlamadım. Adeta gündem oluşturma savaşları oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sertaç Karginer yazdı:

Bakanlık el atmış çocuğa😊

Hayırlısı olsun. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Okay Kaygusuz yazdı:

cocuklugunu yasasa söylentisine katılmıyorum ben. şimdiki cocuklarımız sanki cocuklugunu mu yasıyor ellerinde tablet ps oyun derdindeler dısarı korka korka gönderiyorlar aileler en güzel cocuklugu veya en son cocuklugu biz yasamısız diyorum şimdi yegenime bakarak, gecekondudan geldik apartman dairesine ozamanlar dısarı bır cıkardık hava kararana kadar gelmezdik eve acıkınca gel eve domates ekmek al kop dısarı.

cocugun tercihi kitaplar olmus oyun oynamak yerine okumus biraz fazla okumus :) 

Eyüp Çetin yazdı:

Günümüzde bir çok çocuğun çocukluğunu yaşanmadığını düşünürsek en azından kitap okumuş diyebiliriz. Keşke geçmişte bizim yaşadığımız çocukluğu yaşayabilseydi şimdiki çocuklar diyebiliyoruz ancak.

Söyledikleriniz bana çok mantıklı geldi. Aslında çocuk çok farklı değil. Günümüzde bir çok çocuk zaten o yaşlarda sanal oyunlardan birisine, ya da tiktok gibi saçma şeylere bu kadar delicesine eğilim gösterebiliyor ama gördüklerim arasında en işe yarar bilgi bu çocukta var. Ve çok da düzgün bir şekilde ediniyor. Şu yaşta olması hoş görünüyor mu görünmüyor tabi. Belki bu yavrumuzu buna iten bir sebep vardır diye düşünüyor insan ama diğer yavrularımızı iten şeyi de araştırmamız lazım.

Eğer biz bu çocuğun yardım almasını istiyorsak eşitlik adına diğer bilmem kaç milyon youtube, instagram, lol, vs delisi kardeşlerimizin de yardım almasını da istemeliyiz:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kapitalist dünyanın temelinde insanların algısını kontrol etmek var. İnsanlar bu çocuk veya çevre aktivisti Greta Thunberg gibi çeşitli yapay gündemlerle oyalanırken Dünya / Türkiye ekonomisindeki büyük değerler özelleştirme vb çeşitli yollarla şahısların eline geçiyor. Bu şahısların elindeki karşılığı olmayan dolarları kimin basıp yolladığı belli. Vatan savunmasında canını veren Şehitlerimiz bile bu çocuklar kadar gündem olmuyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biran düşünüyorum, benzetme doğru olur olmaz tartışılır. Vaktinde soydaşlarımız gelince bulgar dedik kinle nefret ile baktık. Niye, evde eli iş tutan her birey çalışıyor taş üstüne hızlıca taş koyuyor diye. Mal mülk sahibi oldular bizim kahvede pişpirik oynayanlar kudurdu. Evde akşama kadar dedikodu yapan kadınlar çıldırdı. Alışık değildik normalde olması gerekene. Bu çocuk aynı. Bizde olmayanı kıskanma huyumuz var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

şu çocuğu gönderin de bi tek kale maç yapmayı öğretim.

saklambaçta  ebeyi ayağından bağlamayı

yaylada iniş arabasına binmeyi

bu çocuğun yaptıkları 20 yaşında lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Çocuğun IQ seviyesini bilirsek daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Normal zekalı bir çocuk bunları yapıyorsa aile zorlamasıyla olmuş, keşke çocukluğunu yaşasaydı diyebiliriz fakat üstün zekalı birey ise yok oyun oynasaydı, yok çizgi film izleseydi demek doğru değil. Bu tarz çocuklar zaten normal çocuklara uyum sağlayamaz daha çok eziyet olur oyun, çizgi film. Bunu şunun için söylüyorum, daha önce zaman zaman bunun gibi ülke gündemini meşgul eden çocuklar çıkıyor fakat daha sonra esamesi okunmuyor. Acaba çocuk sanıldığı kadar zeki mi yoksa sıradan bir çocuk mu? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Cnn’deki röportajını izledim. Çocuk özellikle çocukluğunu yaşayamadığına dair yapılan yorumların yanlış olduğunu söylerken anne ısrarla sosyal arkadaşlarından koparılmadan bireysel olmayan bir eğitim almasını istiyor. Yani çocuk asosyal, anne onun bu durumdan kurtulmasını istiyor. 
Bazı yorumları çok saçma geldi nedense. Özel okulunun sık sık dezenfekte edilmesi gerektiği veya ne zaman başladı sorusuna verdiği cevaplar gibi. 
Açıkçası bence fazlaca abartıldığını düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Arıkan yazdı:

Açıkçası bence fazlaca abartıldığını düşünüyorum. 

Konuyla ilgili realist yaklaşımlar yok değil:

nGFOT8.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

İstenen öğrenci istenmeyen vatandaş profili :)

Geri alıyorum, böyle bir öğrenci de istemem :D

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Kürşad Özpamuk yazdı:

Yorumsuz

Tam da bunu paylaşacaktım ben de. Millet kolay yoldan köşeyi dönme peşinde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...