İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2020 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Aytac Sakal
(düzenlendi)

Ferrarinin 2. Pilotu kim olacak daha doğru bir ifade ile LECLERC kim destekleyecek bizim kuşağın hatırladığı efsane Ralli kahramanlarından Carlos SAINZ oğlu Carlos SAINZ Jr. yorumları izediğimiz kadarı ile çok güçlü bir ihtimal olarak görünüyor.

Bu ihtimal umarım gerçekleşir çünkü  Mclaren boşalan koltuğunda olurya VETTEL'i görmek beni daha çok heyecanandırıyor , her ikisininde yeni bir başlangıca meydan okumaya ihtiyacı var.

Bugün F1 2012 son yarışı olan Brezilya Gp tekrarını izledim yarışı Mclaren ile BUTTON kazanıyor Red Bull ile VETTEL şampiyon oluyor F1  gerçekten çok özledik 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Sani Gerşon yazdı:

Beklendiği gibi Sainz, Ferrari ile anlaşmayı imzaladı.

Babasını da severdim, bunu da seveceğim 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Mclaren boşalan koltuğunda olurya VETTEL'i görmek beni daha çok heyecanandırıyor

Ricciardo geçti boşalan koltuğa.

Vettel kime gidecek acaba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Ricciardo geçti boşalan koltuğa.

Vettel kime gidecek acaba :)

Üzüldüm Renault güçlü bir seçenek görünüyor Red Bull yıllarından kalma bir aşinalığı var :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Akan Belen

Sonunda birseyelr belli oldu sırf bu sezonu canlı izlemek için ssport+ almıştım.Yariş tekrarlarını izleyip birdaha açmadım bile öyle duruyor F1 için [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Engin Deniz yazdı:

Avusturya niye iki tane? 

İngiltere de 2 tane :)

Aynı pisterde ikişer yarış sanırım. Takvim dar, seyahat- yerleşmek-hazırlanmak-antreman sıkıntı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
İngiltere de 2 tane [emoji4]
Aynı pisterde ikişer yarış sanırım. Takvim dar, seyahat- yerleşmek-hazırlanmak-antreman sıkıntı.
Neyse yarışsınlar da aynı piste razıyım [emoji16]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Engin Deniz yazdı:

Avusturya niye iki tane? 

Önder Özcan yazdı:

İngiltere de 2 tane :)

Takvim açıklanmadan böyle olabileceğinin sinyallerini vermişlerdi. Mantıklı da oldu. Git gel de büyük bir maliyet.

Bari pistlerde sağdan ve soldan gitsinler de, farklı virajlar görelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Takvim açıklanmadan böyle olabileceğinin sinyallerini vermişlerdi. Mantıklı da oldu. Git gel de büyük bir maliyet.
Bari pistlerde sağdan ve soldan gitsinler de, farklı virajlar görelim [emoji4]
Bol bol da pist dışı[emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bari pistlerde sağdan ve soldan gitsinler de, farklı virajlar görelim [emoji4]
Britanya zaten soldan trafik sıkıntı olmaz [emoji851]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Tüm etaplar Avrupada ; Monako eklenebilirdi belki önemli bir eksiklik olacak.

Bunada Şükür diyelim , 10 yarışlık sezon bazı takımlara fırsat yaratırmı göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tadımlık bir sezon olacak.Acaba 2021 sezonu ve degisiliklikler planlandığı gibi mi olacak yoksa bu süreç 2021 i de etkileyecek mi

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Akan Belen yazdı:

Tadımlık bir sezon olacak.Acaba 2021 sezonu ve degisiliklikler planlandığı gibi mi olacak yoksa bu süreç 2021 i de etkileyecek mi

2022 ye atıldı, 2021 aynı düzen devam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

2021 de Bütçe sınırlaması geliyor bana göre bu organizasyonun doğasına aykırı F1 gelişim demek.Takımların araçlarında uyguladıkları yeni yada gelişmiş teknolojileri başka alanlarda görebiliyoruz.Gelişmiş Arge para demek ben böyle düşünüyorum.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Sonunda çıtır bir takvim yayınlandı. 

Bütçe sınırlaması bana da sacma geliyor. Paran yoksa girme bu işe. 

Teknosaya gidip "benim param kısıtlı, mediamarkt ile ayni paraya sat bana" demek gibi birsey bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

2021 de Bütçe sınırlaması geliyor bana göre bu organizasyonun doğasına aykırı F1 gelişim demek.Takımların araçlarında uyguladıkları yeni yada gelişmiş teknolojileri başka alanlarda görebiliyoruz.Gelişmiş Arge para demek ben böyle düşünüyorum.

Bunun en büyük sebebi, en üst sıralamadı marka 10 birim para harcayabiliyorken, en alt marka 1 birimle tutunmaya çalışıyor.

Netflix'te Drive to Survive diye f1 belgeseli var. Bu sene Williams'ları da 2 bölüm konuk etmişler. Adamlar kıvranıyorlar resmen. Üzülüyor insan.

Öner Kurukuz yazdı:

Bütçe sınırlaması bana da sacma geliyor. Paran yoksa girme bu işe. 

Maalesef o iş öyle değil. Bir marka olarak orada yarışabilmek çok büyük bir prestij. Bu spor zenginlerin sporu ama herkese açık. Herkese şans tanınmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Motor yapısınında basitleştirilmeye çalışıldığına dair haberler okumuştum bunun en güzel yanı efsane motor firması Cosworth tekrar F1 dönebilecek olması , çalışmalara ve toplantılara katılmaya başlamış.Düşük bütçeli takımlar için alternatif olacaktır.Aklıma Minardi geliyor örneğin Fernando ALONSO Minardi ile yarışmıştı.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Engin Deniz yazdı:

Avusturya niye iki tane? 

Yarışan takımlardan 6'sının merkezi İngiltere'de.. Ben tüm yarışları İngiltere'de yapmadıklarına şükrediyorum :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Motor yapısınında basitleştirilmeye çalışıldığına dair haberler okumuştum bunun en güzel yanı efsane motor firması Cosworth tekrar F1 dönebilecek olması , çalışmalara ve toplantılara katılmaya başlamış.Düşük bütçeli takımlar için alternatif olacaktır.Aklıma Minardi geliyor örneğin Fernando ALONSO Minardi ile yarışmıştı.

v12'den 1.6l v6 bi-turbo motora kadar düştüler. Basitleştirme belki de hybrid motorlarda yapılabilir.

En ucuz bütçeli marka bile şu an motorda değil, şaside çok zorlanıyor.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Bunun en büyük sebebi, en üst sıralamadı marka 10 birim para harcayabiliyorken, en alt marka 1 birimle tutunmaya çalışıyor.

Netflix'te Drive to Survive diye f1 belgeseli var. Bu sene Williams'ları da 2 bölüm konuk etmişler. Adamlar kıvranıyorlar resmen. Üzülüyor insan.

Maalesef o iş öyle değil. Bir marka olarak orada yarışabilmek çok büyük bir prestij. Bu spor zenginlerin sporu ama herkese açık. Herkese şans tanınmalı.

Sani bey bir Ferrari ya da Lamborghini prestij arabasidir.  Ben neden alamıyorum?  Benim de hakkim degil mi? Bana da bir Ferrari sahibi olma şansı neden tanımıyor? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Sani bey bir Ferrari ya da Lamborghini prestij arabasidir.  Ben neden alamıyorum?  Benim de hakkim degil mi? Bana da bir Ferrari sahibi olma şansı neden tanımıyor? 

Ferrari alabilirsiniz. Engeliniz yok ki? Gelirinizle alakalı bi durum :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...